Humanitárna pomoc Ukrajine - Vojna na Ukrajine | Topky.sk
Utorok, 16. august 2022. Meniny má Leonard, zajtra Milica.

Pomoc Ukrajine

Prezidentka má za sebou veľmi dôležitý telefonát: Volal jej ukrajinský prezident, pozvánka do Kyjeva!

Zuzana Čaputová

Zuzana Čaputová

13.05.2022 05:54

BRATISLAVA - Prezidentka SR Zuzana Čaputová vo štvrtok telefonovala s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Hovorili nielen o situácii na Ukrajine a o podpore, ktorú Ukrajinci potrebujú, ale aj o európskej perspektíve tejto krajiny. Informovala o tom vo štvrtok večer hlava štátu na sociálnej sieti s tým, že Zelenskyj sa poďakoval Slovensku za podporu. viac »

NATO by malo koordinovať vojenskú pomoc spojencov zasielanú Ukrajine, tvrdí Korčok

NATO by malo koordinovať

06.04.2022 21:40

BRUSEL - Pri debatách o európskej bezpečnosti je pre Slovensko najdôležitejšia otázka súvisiaca s ruskou agresiou voči Ukrajine. Uviedol v stredu večer šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok po príchode na dvojdňové rokovania šéfov diplomacií NATO v Bruseli (6.-7.3), informuje spravodajca TASR. viac »


Príspevok za ubytovanie možno získať iba za odídenca: Potrebná je aj zmluva

Príspevok za ubytovanie možno
Video

03.04.2022 09:41

BRATISLAVA - Vládny príspevok za ubytovanie môže prenajímateľ získať len vtedy, ak je ubytovaná osoba odídencom, teda má štatút dočasného útočiska. Podmienkou je tiež uzavretie zmluvy o poskytnutí ubytovania medzi majiteľom nehnuteľnosti a odídencom. Ministerstvo vnútra (MV) SR na to upozornilo na svojej webovej stránke, kde zverejnilo aj vzory dokumentov... viac »


Mohli by vzniknúť centrá zdravotnej starostlivosti pre utečencov, potvrdil Lengvarský

Mohli by vzniknúť centrá

23.03.2022 17:38

BRATISLAVA - Na Slovensku by mali v niektorých regiónoch vzniknúť centrá poskytujúce zdravotnú starostlivosť pre utečencov z Ukrajiny. Podľa ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominant OĽANO) by mali vznikať najmä tam, kde je utečencov viac a štandardné ambulancie ich nestíhajú absorbovať. viac »


Slováci sa zasa vyfarbili: Ukrajincom závidia pomoc aj zdravotnú starostlivosť, fotia si ich „drahé“ autá!

Slováci sa zasa vyfarbili:

23.03.2022 16:00

BRATISLAVA – Museli opustiť svoje domovy - často iba s jednou taškou a dokladmi - a odísť do cudzej krajiny, kde nikoho nepoznajú a nič nemajú. Na Slovensko od vypuknutia konfliktu na Ukrajine prišlo viac ako 269-tisíc utečencov, dočasné útočisko u nás od 1. marca našlo takmer 50-tisíc z nich. Dostali u nás strechu nad hlavou, stravu, oblečenie, hygienické... viac »


Migrácia z Ukrajiny zaťažila rozpočty samospráv: Hlas žiada vládu, aby uskutočnila výjazdové rokovanie

Migrácia z Ukrajiny zaťažila
Video

19.03.2022 15:37

SOBRANCE – Mimoparlamentná strana Hlas-SD vyzýva vládu, aby uskutočnila výjazdové rokovanie venované východným regiónom Slovenska v spojení s prílivom utečencov. Migrácia z Ukrajiny extrémne zaťažila rozpočty najmä menších samospráv a vládny kabinet by mal s ich predstaviteľmi priamo komunikovať. Predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini to uviedol v sobotu... viac »


Dlhodobú integráciu utečencov bude riešiť nová pracovná skupina

Ukrajinskí utečenci na hraničnom
Video

17.03.2022 19:55

BRATISLAVA – Dlhodobú integráciu utečencov na Slovensku bude riešiť špecifická pracovná skupina. Ministerstvo dopravy zároveň vytypuje konkrétne železničné stanice, na ktorých budú ďalej koordinovať presun utečencov do ich konečného ubytovacieho zariadenia. Po štvrtkovom rokovaní ústredného krízového štábu (ÚKŠ) o tom informovali minister vnútra Roman... viac »


Slovensko malo súhlasiť s poskytnutím kľúčového obranného systému Ukrajine: MO reaguje!

Slovensko malo súhlasiť s

16.03.2022 20:46

WASHINGTON - Slovensko predbežne súhlasilo, že pošle svoj kľúčový systém protivzdušnej obrany S-300 zo sovietskej éry na Ukrajinu, aby jej pomohol brániť sa pred ruskými náletmi. V stredu o tom informovala americká spravodajská televízia CNN, ktorá sa odvolala na tri zdroje oboznámené so záležitosťou. viac »


Zástupcovia Smeru-SD sa stretli s ukrajinským i ruským veľvyslancom

Zástupcovia Smeru-SD sa stretli

16.03.2022 20:21

BRATISLAVA - Opozičný Smer-SD sa snaží zachovať si pri vyhodnocovaní situácie na Ukrajine zdravý rozum a nepostupovať jednofarebne. Skonštatoval to líder strany Robert Fico po stredajšom stretnutí s ukrajinským veľvyslancom Jurijom Muškom a ruským veľvyslancom Igorom Bratčikovom. Za Smer-SD boli na stretnutiach okrem Fica aj podpredseda Národnej rady... viac »


Orbán odišiel na ukrajinské hranice: Do Maďarska prišlo 429-tisíc utečencov

Predseda maďarskej vlády Viktor

16.03.2022 18:39

BUDAPEŠŤ - Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán v stredu odcestoval na hranice s Ukrajinou, kde bude tri dni osobne dohliadať na ochranu a na pomoc utečencom. Informoval o tom Viktor Orbán prostredníctvom statusu, ktorý v stredu zverejnil na Facebooku. viac »


Utekajú pred vojnou, často nemajú informácie: SUMÁR potrebných linkov a čísel pre ľudí z Ukrajiny

Utekajú pred vojnou, často

16.03.2022 11:07

BRATISLAVA – Slovensko opäť ukázalo, že ak je to potrebné, vie sa spojiť pre dobrú vec a pomôcť tým, ktorí to potrebujú. Vojna na Ukrajine ukázala opäť raz dobré stránky slovenského ľudu, ktorí sa behom pár hodín zmobilizovali a rozhodli sa ísť pomoc na slovensko-ukrajinské hranice. Od ruskej invázie na Ukrajinu ubehli už takmer tri týždne a za ten... viac »


Polícia upozorňuje na podvodníkov a falošné charitatívne zbierky

Polícia upozorňuje na podvodníkov

15.03.2022 15:45

BRATISLAVA - Polícia SR upozorňuje verejnosť na podvodníkov a na falošné charitatívne zbierky. Poukazuje na to, že vojna na Ukrajine priniesla obrovskú vlnu solidaritu medzi obyvateľmi Slovenska, avšak otvorila priestor aj pre podvodníkov, ktorí sa môžu snažiť zneužiť nešťastie ľudí utekajúcich pred vojnou vo svoj prospech. Informuje o tom Polícia SR na sociálnej sieti. viac »


Slovensko daruje vojenský materiál pre Ukrajinu za vyše 2,1 milióna eur

Slovensko daruje vojenský materiál

13.03.2022 19:58

BRATISLAVA - Slovensko daruje Ukrajine vojenský materiál v hodnote 2.155.052,70 eura. Vláda o tom rozhodla na mimoriadnom online rokovaní v nedeľu večer. viac »


Európska únia aj Slovensko by mali byť akčnejšie pri vojenskej pomoci Ukrajine, poznamenal Šeliga

Európska únia aj Slovensko

13.03.2022 14:33

BRATISLAVA - Európska únia (EÚ) i SR by mali byť rýchlejšie a akčnejšie v prípade poskytovania vojenskej pomoci Ukrajine. V diskusnej relácii TV Markíza Na telo to uviedol poslanec Národnej rady SR a podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga. Slovensko by podľa neho malo byť autonómnejšie aj pri rozhodnutí, či na Ukrajinu poslať stíhačky slovenskej ... viac »


Španielsko prijalo 25 ukrajinských detí s rakovinou

Španielsko prijalo 25 ukrajinských

12.03.2022 06:47

MADRID - Španielsko v piatok prijalo 25 ukrajinských detí s rakovinou, ktoré budú môcť pokračovať v liečbe po tom, ako ju zastavila ruská invázia na Ukrajinu. Informuje o tom agentúra AFP. viac »


Česko ruší respirátory v interiéri a uľahčuje utečencom prístup na pracovný trh

Česko ruší respirátory v
FotoVideo

09.03.2022 19:43

PRAHA - Česká vláda v stredu schválila niekoľko zákonov, ktoré majú pomôcť utečencom z Ukrajiny. Zároveň s účinnosťou od budúceho pondelka zrušila povinné nosenie respirátorov v interiéri okrem verejnej dopravy a zdravotníckych a sociálnych zariadení. Oznámili to na tlačovej konferencii českí vládni predstavitelia. viac »


VIDEO Českí, ukrajinskí, ruskí a bieloruskí umelci spoločne vydali protivojnovú pieseň

Protest proti ruskej invázii.
Video

09.03.2022 17:40

PRAHA - Takmer dve desiatky českých, ukrajinských, ruských a bieloruských hudobníkov vyjadrili svoj nesúhlas s prebiehajúcou vojnou na Ukrajine spoločným nahratím skladby "Nevzdám se". viac »


Utečenci sa po novom môžu na Slovensku registrovať elektronicky

Ukrajinskí utečenci na vlakovej
Video

09.03.2022 17:31

BRATISLAVA - Utečenci sa môžu od stredy registrovať aj elektronickou formou pomocou QR kódu alebo prostredníctvom portálu Ministerstva vnútra (MV) SR. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. viac »


Ministerstvo dopravy bude riešiť ubytovacie príspevky pre hotely: Súkromné osoby má na starosti rezort vnútra

Ministerstvo dopravy bude riešiť
FotoVideo

09.03.2022 17:01

BRATISLAVA – Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR si berie pod seba poskytovanie príspevkov za ubytovanie pre hotelierov, Ministerstvo vnútra (MV) SR bude riešiť prenájom bytov súkromných osôb pre odídencov z Ukrajiny. V stredu po rokovaní vlády to uviedol minister financií Igor Matovič (OĽANO). viac »


Solidárnosť Slovenska bez hraníc: TAKTO môžete pomôcť aj vy! Potrebné sú financie, organizujú sa aj zbierky

Solidárnosť Slovenska bez hraníc:
FotoVideo

09.03.2022 12:00

BRATISLAVA - Slováci opäť ukázali svoju solidaritu. Po tom, ako minulý týždeň zo stredy na štvrtok Rusko napadlo Ukrajinu, sa doslova celé Slovensko zomobilizovalo a vybralo sa na hranice pomáhať. Tí, čo nemohli, sa rozhodli pomôcť materiálne. Prinášame prehľad organizácii, ktoré sa venujú zbierke na pomoc Ukrajine. viac »


Príbeh Hassana (11) z Ukrajiny pokračuje: Požiadal o dočasnú ochranu! Dojemné slová Mikulca po spoločnom stretnutí

Príbeh Hassana (11) z

08.03.2022 10:55

BRATISLAVA – Jeho príbeh chytil za srdce snáď celé Slovensko. Malý, iba 11-ročný chlapec Hassan je jedným zo státisícov Ukrajincov, ktorí v snahe utiecť pred hrôzami vojny museli opustiť svoj domov. Cestu na ukrajinsko-slovenské hranice musel absolvovať sám iba s pasom, jednou igelitkou a telefónnym číslom napísaným na ruke. viac »


Najčítanejšie články