Humanitárna pomoc Ukrajine - Vojna na Ukrajine | Topky.sk
Utorok, 16. august 2022. Meniny má Leonard, zajtra Milica.

Pomoc Ukrajine

Prezidentka má za sebou veľmi dôležitý telefonát: Volal jej ukrajinský prezident, pozvánka do Kyjeva!

Zuzana Čaputová

Zuzana Čaputová

13.05.2022 05:54

BRATISLAVA - Prezidentka SR Zuzana Čaputová vo štvrtok telefonovala s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Hovorili nielen o situácii na Ukrajine a o podpore, ktorú Ukrajinci potrebujú, ale aj o európskej perspektíve tejto krajiny. Informovala o tom vo štvrtok večer hlava štátu na sociálnej sieti s tým, že Zelenskyj sa poďakoval Slovensku za podporu. viac »

Ministerstvo vnútra nakupuje vybavenie na zabezpečenie hranice s Ukrajinou

Ministerstvo vnútra nakupuje vybavenie
Video

07.03.2022 15:47

BRATISLAVA - Ministerstvo vnútra (MV) SR nakupuje technické vybavenie a informačno-komunikačné systémy na zabezpečenie hranice s Ukrajinou. Vzhľadom na mimoriadnu situáciu využíva priame rokovacie konanie. Celková hodnota troch zákaziek je 817.150 eur bez DPH. Zmluvy by mali uzavrieť v pondelok. Vyplýva to z oznámení zverejnených na webe Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO). viac »


FOTO Ružinov ubytoval vyše 80 utečencov: Pomáhajú aj iné samosprávy

Starosta Ružinova Martin Chren
Video

07.03.2022 12:01

BRATISLAVA – V bratislavskom Ružinove sa podarilo ubytovať viac ako 80 utečencov z Ukrajiny. Ubytovanie našli v bytoch i domoch, ktoré ponúkli miestni obyvatelia v rámci výzvy mestskej časti. Išlo o jednotlivcov, ale aj rodiny, najmä matky s deťmi. Uviedol to starosta Ružinova Martin Chren. viac »


Slovensko môže minúť v dôsledku vojny jednu až dve miliardy eur

Slovensko môže minúť v

06.03.2022 13:11

BRATISLAVA - Náklady, ktoré bude mať Slovensko v dôsledku vojny na Ukrajine, môžu dosiahnuť výšku jednej až dvoch miliárd eur. Vyhlásil to vicepremiér a minister financií Igor Matovič (OĽANO) v diskusnej relácii TA3 V politike. Avizuje obrovské ekonomické škody pre Slovensko i Európu. Poprosil ľudí, aby nepodliehali panike, keďže naše európske spoločenstvo... viac »


Neskutočné! Len 11-ročný chlapec prekročil hranice sám: So sebou mal tašku, pas a telefónne číslo

Neskutočné! Len 11-ročný chlapec

06.03.2022 12:56

BRATISLAVA - Medzi vojnovými utečencami z Ukrajiny, ktorí v noci z piatka na sobotu prekročili (4. - 5. 3.) ukrajinsko-slovenskú hranicu, bol i 11-ročný chlapec zo Záporožia. viac »


Obce vyplatia ubytovacie príspevky, keď ich dostanú od štátu, poznamenal Matovič

Obce vyplatia ubytovacie príspevky,
Video

06.03.2022 12:46

BRATISLAVA - Príspevok za ubytovanie utečencov budú vyplácať obce po tom, čo dostanú prostriedky od štátu. Majú ich mať k dispozícii v nasledujúcom mesiaci po ubytovaní utečencov. Príspevok sa bude dostávať len za tých ľudí, ktorí majú vybavené dočasné útočisko. V diskusnej relácii TA3 V politike to uviedol vicepremiér a minister financií Igor Matovič (OĽANO). viac »


Na hraniciach s Ukrajinou vybavili policajti od vypuknutia konfliktu viac ako 100-tisíc osôb

Na hraniciach s Ukrajinou
Video

06.03.2022 10:48

BRATISLAVA - Za posledných 24 hodín do nedele rána do 6.00 h vybavili na hraničných priechodoch na vstupe z Ukrajiny celkovo 12.438 osôb, z toho od soboty (5. 3.) večera do nedeľného rána 3940 osôb. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Od vypuknutia konfliktu vybavila polícia do sobotného rána celkovo 113.968 osôb... viac »


Užitočné INFORMÁCIE pre Ukrajincov: Kde na Slovensku môžu požiadať o pomoc?

Užitočné INFORMÁCIE pre Ukrajincov:

06.03.2022 00:01

BRATISLAVA - Od začiatku vojny s Ruskom prúdia k nám, ale aj do okolitých štátov státisíce Ukrajincov. Slovensko má pre utečencov pripravenú pomoc napríklad v podobe dočasného útočiska. viac »


Vagus i Depaul Slovensko pripravujú materiálnu zbierku pre Ukrajinu

Ukrajinskí utečenci na vlakovej
Video

03.03.2022 15:11

BRATISLAVA – Občianske združenie (OZ) Vagus a nezisková organizácia Depaul Slovensko, ktoré v hlavnom meste pracujú s ľuďmi bez domova, pripravujú spoločnú materiálnu zbierku na pomoc Ukrajine. Počas víkendu však budú zbierať výhradne tri špecifické položky, a to spacie vaky, deky a karimatky, ktoré ukrajinským mimovládnym organizáciám akútne chýbajú... viac »


Ministerstvo vnútra vyslalo na Ukrajinu druhú humanitárnu pomoc

Ministerstvo vnútra vyslalo na

02.03.2022 20:47

BRATISLAVA - Ministerstvo vnútra (MV) SR vyslalo na Ukrajinu druhú várku humanitárnej pomoci v hodnote 613.459 eur. Prijímateľom pomoci je Zakarpatská krajská klinická nemocnica Andreja Novaka. Informoval o tom tlačový odbor rezortu vnútra. viac »


Slovensko ukázalo solidaritu Ukrajine: Obrovská pomoc! Kroky avizujú mestá, aj rôzne organizácie

Ukrajinci, ktorí utekajú pred
FotoVideo

01.03.2022 22:00

BRATISLAVA - Na Slovensko, ale aj do okolitých krajín vo veľkom prúdia davy Ukrajincov, ktorí sa snažia dostať do bezpečia. Veď na Ukrajine od štvrtku rána zúri vojna, ktorú začalo Rusko. Mnohí predstavitelia vyjadrili solidaritu a rozhodli sa vojnou zmietanej Ukrajine pomôcť. Ponúkajú materiálnu pomoc, byty na prespatie, ale aj ďalšie potrebné záležitosti! viac »


Slovensko pomáha Ukrajine: Humanitárna pomoc pre ľudí štartuje vo viacerých mestách

Slovensko pomáha Ukrajine: Humanitárna

01.03.2022 09:55

NITRA - Vojna na Ukrajine zasiahla aj Slovensko a množstvo ľudí sa snaží pomôcť obyvateľom, ktorí prichádzajú cez hranice alebo príspevkami priamo na Ukrajinu. K takejto iniciatíve sa pripájajú aj mestá po Slovensku, ktoré pripravujú pre ľudí z Ukrajiny ubytovacie kapacity a iné možnosti pomoci. viac »


ZMOS zriadilo transparentný účet na pomoc Ukrajine: Ponúka ďalšie aktivity

ZMOS zriadilo transparentný účet
Video

28.02.2022 17:10

BRATISLAVA – Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) zriadilo transparentný účet na pomoc Ukrajine. Okrem toho spracovalo vzory konkrétnych uznesení zastupiteľstiev k adresnej pomoci a tiež apeluje na vysoké školy a univerzity. Informoval o tom hovorca združenia Michal Kaliňák. viac »


Slovenská pošta vypravila kamióny s humanitárnou pomocou pre Ukrajinu

Slovenská pošta vypravila kamióny

28.02.2022 12:00

BRATISLAVA - Slovenská pošta sa zapája do pomoci Ukrajine. V noci na pondelok vypravila z Bratislavy dva kamióny s humanitárnou pomocou pre ukrajinských občanov. Pošta je zároveň pripravená poskytnúť občanom Ukrajiny svoje ubytovacie kapacity. Informovala o tom hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková. viac »


Národný ústav detských chorôb je pripravený pomôcť ukrajinským deťom s onkologickými ochoreniami

Národný ústav detských chorôb

28.02.2022 12:00

BRATISLAVA - Národný ústav detských chorôb (NÚDCH) je pripravený postarať sa o detských pacientov s onkologickými ochoreniami z Kyjeva. Ako TASR informovala jeho hovorkyňa Dana Kamenická, ústav zatiaľ eviduje predbežne 15 detí vo veku do päť rokov. Riaditeľ NÚDCH Peter Bartoň deklaroval, že ústav je pripravený pomôcť aj ostatným deťom z Ukrajiny. viac »


Experti varujú pred falošnými zbierkami na pomoc Ukrajine

Experti varujú pred falošnými

28.02.2022 12:00

BRATISLAVA - Podvodníci nemajú zábrany ani počas vojny, kyberbezpečnostná spoločnosť ESET varuje pred falošnými zbierkami na pomoc Ukrajine. Prvé nepravé humanitárne zbierky vznikli už krátko po začiatku vojenského konfliktu a ich počet bude zrejme narastať. Experti odporúčajú využiť overené organizácie, ak chcú obyvateľom Ukrajiny pomôcť. viac »


Prievidza poskytne utečencom z Ukrajiny desať bytov

Prievidza poskytne utečencom z

28.02.2022 12:00

PRIEVIDZA - Mesto Prievidza poskytne obyvateľom prichádzajúcim z Ukrajiny ubytovanie. Na pomoc pre nich vyčlenilo v rozpočte 10-tisíc eur. Informovala o tom po pondelkovom zasadnutí zastupiteľstva primátorka Katarína Macháčková. viac »


Bratislavská záchranná služba je pripravená v súvislosti s utečencami pomôcť

Bratislavská záchranná služba je

28.02.2022 12:00

BRATISLAVA - Záchranná zdravotná služba (ZZS) Bratislava je pripravená poskytnúť maximálnu súčinnosť v súvislosti s utečencami prichádzajúcimi z Ukrajiny. Zároveň deklaruje, že starostlivosť o bežných pacientov sa nemení. Uviedla to vedúca oddelenia komunikácie Darina Schrenková. viac »


Žilina bude okresným koordinátorom pomoci vojnou zasiahnutej Ukrajine

Žilina bude okresným koordinátorom

28.02.2022 12:00

ŽILINA - Mesto Žilina bude okresným koordinátorom pomoci vojnou zasiahnutej Ukrajine. Podľa hovorcu mesta Vladimíra Miškovčíka na seba v pondelok prevzalo koordináciu humanitárnych činností. Bude pri tom spolupracovať s iniciatívou Žilina pomáha Ukrajine, Ukrajinským komunitným centrom v Žiline i organizáciami v správe mesta. viac »


Univerzita v Ružomberku je pripravená poskytnúť pomoc Ukrajincom v núdzi

Univerzita v Ružomberku je

28.02.2022 12:00

RUŽOMBEROK - Katolícka univerzita (KU) v Ružomberku je pripravená poskytnúť akúkoľvek pomoc občanom Ukrajiny v núdzi, najmä študentom a akademickým pracovníkom, a aktívne sa zapojiť do koordinácie humanitárnej a inej potrebnej pomoci. Vo svojom vyjadrení k aktuálnej vojne na Ukrajine to uviedol rektor KU Jaroslav Demko. viac »


Mesto Ružomberok zriadilo transparentný účet na finančnú zbierku pre Ukrajincov

Mesto Ružomberok zriadilo transparentný

28.02.2022 12:00

RUŽOMBEROK - Mesto Ružomberok zriadilo transparentný účet na pomoc pre Ukrajincov, ktorí utekajú pred vojenským konfliktom v domovine. Aktuálne je v azylovom dome v Ružomberku ubytovaných 27 osôb, z toho šesť detí. V utorok o tom informoval hovorca ružomberského primátora Viktor Mydlo. viac »


Najčítanejšie články