Bezpečný internet | Topky.sk
Piatok, 14. máj 2021. Meniny má Bonifác, zajtra Žofia.

Bezpečný internet

Mária Tóthová Šimčáková bola ONLINE: Viete, aké riziká hrozia vášmu dieťaťu na internete?

Detská psychologička Mária Tóthová Šimčáková

Detská psychologička Mária Tóthová Šimčáková

09.02.2016 13:35

BRATISLAVA - Deviaty február je Dňom bezpečnejšieho internetu, ktorý nám opäť pripomína naliehavosť a akútnosť riešenia problému (ne)zodpovedného používania internetu a digitálnych médií deťmi. Ochrane a edukácii detí, ich rodičov, ale aj učiteľov sa už 24 rokov venuje detská psychologička Mária Tóthová Šimčáková, ktorú sme pozvali na online rozhovor. viac »

Radi sa necháte strhnúť davom? Zodpovednosti sa však nezbavíte

Radi sa necháte strhnúť

18.08.2014 08:00

Dav je fenomén, o ktorom sa už toho veľa vie, no mnohé ostáva dodnes zahalené tajomstvom. Hlavne pre tých, ktorí sa nechali davom unášať. Správanie a reakcie, ktoré v nich atmosféra davu vyvolala, sú im úplne cudzie a nepochopiteľné. Často od nich počuť, že v bežnom živote by niečo také nikdy neurobili. Stratenosť v anonymite veľkej skupiny však dokázala urobiť svoje. viac »


Ani tá najlepšia letná zábava nemusí skončiť šťastne! Ako prežiť leto bez ujmy

Ako prežiť leto bez

16.07.2014 10:00

K letným prázdninám a dovolenkám už neodmysliteľne patrí oddych a chvíle s priateľmi, na ktorých inokedy nebol čas. Čoraz častejšie však tieto okamihy neostávajú len pri obyčajných rozhovoroch pri káve. „Celý rok sme sa trápili, tak prečo si teraz neužiť a nevypumpovať z toho maximum?“ takéto myšlienky bežia v mysliach nielen mladých tínedžerov, ale... viac »


Nástrahy internetu prázdniny nemajú

Nástrahy internetu prázdniny nemajú

11.07.2014 12:00

OVCE.sk nezaháľajú ani počas leta a vyrážajú za deťmi do letných táborov. Spolu s kníhkupectvom Panta Rhei a telekomunikačným operátorom Telekom si pripravili pre dvesto detí z detských domovov interaktívny workshop na tému bezpečný internet. Práve leto je totiž obdobie, kedy deti viac siahajú po mobiloch či tabletoch a častokrát zabúdajú na to, že... viac »


Tvorte a vyhrajte pre svoju škôlku workshop OVCE.sk

Tvorte a vyhrajte pre

18.06.2014 08:00

Pripravte pre vašich škôlkarov letné ovečkové prekvapenie. Projekt OVCE.sk prichádza za škôlkarmi s interaktívnymi workshopmi, aby ich naučil, okrem iného, čo robiť, keď ich na ulici fotia cudzí ľudia či to, že časté hranie sa na mobile či tablete nás môže dostať do problémov. OVCE.sk takto upozorňujú na neustále sa znižujúcu vekovú hranicu pokiaľ ... viac »


Malí škôlkari dostali Opatovského na kolená svojimi vedomosťami o mobiloch a tabletoch

Malí škôlkari dostali Opatovského

02.06.2014 17:15

BRATISLAVA - Rozprávky OVCE.sk už poznajú aj malí škôlkari. eSlovensko spolu s Metodicko-pedagogickým centrom a Telekomom prináša do 3000 materských škôlok na Slovensku rozprávkovú knihu OVCE.sk 01 Za siedmimi wifinami a siedmimi statusmi, ktorá je voľným pokračovaním obľúbeného animovaného seriálu. Pri tejto príležitosti pripravili autori projektu... viac »


Európske Centrá bezpečného internetu na Slovensku poukázali aj na nové riziká online sveta

Európske Centrá bezpečného internetu

25.03.2014 09:00

Uplynulý týždeň sa v rámci európskej siete Insafe v Bratislave stretlo 31 Centier bezpečného internetu z celej Európy, aby diskutovali o aktuálnych hrozbách, ktoré číhajú na mladých ľudí a deti v súvislosti s používaním informačných technológií. viac »


Súťažte so Zodpovedne.sk

Súťažte so Zodpovedne.sk

10.01.2014 16:00

eSlovensko o. z. v rámci projektu Zodpovedne.sk organizuje už po piatykrát rovnomennú súťaž Zodpovedne.sk určenú žiakom, školám, samosprávam a preventistom, ktorým záleží na bezpečnosti detí na internete a venujú sa téme bezpečného používania internetu a mobilných technológií. viac »


OVCE.sk úspešne prekonávajú všetky bariéry

OVCE.sk úspešne prekonávajú všetky

06.12.2013 09:00

BRATISLAVA - Bratislava 5. 12. 2013 - Projekt OVCE.sk úspešne prekonáva bariéry. Potvrdzuje to nielen ocenenie v súťaži Slovensko bez bariér za rozprávky s audiokomentárom pre nevidiacich, ale aj úspech knižnej novinky OVCE.sk 01 Za siedmimi wifinami a siedmimi statusmi. Tá sa už v prvých týždňoch na pultochkníhkupectiev stala jedným z najpredávanejších... viac »


Poznáme výhercov súťaže o rozprávkovú knihu OVCE.sk

Vyhraj rozprávkovú knihu OVCE.sk

05.12.2013 18:17

Na pulty kníhkupectiev sa dostalo knižné pokračovanie úspešného animovaného seriálu OVCE.sk, ktorý chráni deti pred nástrahami internetu, mobilov, nových technológií a šíri slovenské kultúrne dedičstvo. viac »


Ochrana detí

Ochrana detí

04.12.2013 18:28

Viete, na aké stránky chodia vaše deti, s kým sa na internete stretávajú, aké fotografie či videá zverejňujú a komu ich posielajú? viac »


OVCE.sk medzi víťazmi prestížnej World Summit Award

Tím eSlovensko o. z.

08.11.2013 09:00

BRATISLAVA / SALZBURG - Projekt OVCE.sk/Sheeplive.eu zo Slovenska bol ocenený za najinovatívnejší digitálny obsah v súťaži World Summit Award (WSA), ktorá prebieha pod záštitou OSN. viac »


OVCE.sk krstia svoju prvú detskú knihu 3v1

OVCE.sk krstia svoju prvú

05.11.2013 08:00

Rozprávky OVCE.sk majú odteraz aj knižnú podobu. Na pulty prichádza kniha s názvom OVCE.sk 01 Za siedmimi wifinami a siedmimi statusmi, ktorá je voľným pokračovaním obľúbeného animovaného seriálu. Novinkou je, že k rozprávkovej knihe je pribalená aj 112-stranová príručka pre rodičov a DVD s rozprávkami. Poučia a zabavia sa teda nielen deti, ale aj rodičia a celá rodina. viac »


Viete presne, čo spadá pod pojem softvérové pirátstvo?

Viete presne, čo spadá

22.10.2013 09:00

Softvérové pirátstvo je neoprávnené kopírovanie alebo distribúcia softvéru chráneného autorským právom. Môže k nemu dôjsť kopírovaním, sťahovaním, zdieľaním, predajom alebo inštalovaním hromadných kópií do osobných počítačov alebo pracovných staníc. viac »


Som počítačový pirát a nebojím sa odhalenia. Aj tak mi na to nevedia prísť!

Som počítačový pirát a

15.10.2013 09:00

Možno takto donedávna zmýšľalo na Slovensku veľa ľudí, ktorí sa spoliehali, a ešte sa stále spoliehajú na to, že spoločnosť, polícia, ani žiadny iný subjekt nemá dostatočné páky, ako odhaliť ich protizákonnú činnosť. viac »


Ako sme dospeli k počítačovej kriminalite

Ako sme dospeli k

08.10.2013 09:00

S narastajúcim počtom osobných počítačov a rozširovaním používania internetu, si chytráci (ktorí sa žiaľ nájdu v každej možnej oblasti) rýchlo našli cestu ako obísť pravidlá. To viedlo postupne k zvyšovaniu výskytu softvérovej kriminality. Rozumejme pod tým kopírovanie, nezákonné šírenie, , či požičiavanie softvéru nad rámec povolených a zakúpených softvérových licencií. viac »


Riadne licencovaný softvér by na Slovensku poskytol štvornásobnú ekonomickú výhodu

Riadne licencovaný softvér by

11.09.2013 08:00

Keby sa zvýšilo u nás používanie riadne licencovaného softvéru, malo by to pre slovenské hospodárstvo väčší efekt ako umožnenie obdobného nárastu používania pirátskeho softvéru. Vyplýva to zo štúdie, ktorú zorganizovala BSA | The Software Alliance a INSEAD, jedna z najlepších obchodných škôl na svete. viac »


Bezpečne do školy s OVCE.sk

Bezpečne do školy s

09.09.2013 09:00

Banská Bystrica, 5. september 2013 – OVCE.sk vyrazili prostredníctvom MHD do ulíc Banskej Bystrice a Zvolena. Deti a ich rodičia v tomto regióne tak majú možnosť vidieť animované rozprávky vo viac ako 50 linkových autobusoch a trolejbusoch. Cieľom kampane Bezpečne do školy s OVCE.sk je pripomenúť cestujúcim počas jazdy v MHD, ako bezpečne využívať internet a mobil. viac »


OVCE.sk novými prírastkami bratislavskej ZOO

OVCE.sk novými prírastkami bratislavskej

03.07.2013 17:00

BRATISLAVA - Do košiara rozprávkových ovečiek pribudlo hneď niekoľko noviniek, kompletné DVD s 24 animovanými rozprávkami, nové vydanie knihy Deti v sieti a živé ovečky v košiari bratislavskej ZOO. viac »


Najnebezpečnejšie vírusy sveta: Mažú, kradnú heslá, ohrozujú bezpečnosť!

Najnebezpečnejšie vírusy sveta: Mažú,

30.07.2012 14:05

PRAHA - S počítačmi sú neodmysliteľne späté aj vírusy, ktoré niekedy vedia narobiť poriadnu galibu. Ruská bezpečnostná spoločnosť Kaspersky vytvorila ku príležitosti svojich pätnástich narodenín rebríček najhorších vírusov sveta. Ide o škodcov, ktoré najskôr napádali počítače, potom inteligentné telefóny a teraz aj priemyselné stroje. viac »


Najčastejšie výhovorky softvérového piráta

Najčastejšie výhovorky softvérového piráta

22.06.2012 06:55

„Ja som o nelegálnom softvéri vôbec nevedel.!" „Ja za to vôbec nezodpovedám!" „Nemám na stráženie softvéru čas." viac »


Najčítanejšie články