Bezpečný internet | Topky.sk
Štvrtok, 9. december 2021. Meniny má Izabela, zajtra Radúz.

Bezpečný internet

Mária Tóthová Šimčáková bola ONLINE: Viete, aké riziká hrozia vášmu dieťaťu na internete?

Detská psychologička Mária Tóthová Šimčáková

Detská psychologička Mária Tóthová Šimčáková

09.02.2016 13:35

BRATISLAVA - Deviaty február je Dňom bezpečnejšieho internetu, ktorý nám opäť pripomína naliehavosť a akútnosť riešenia problému (ne)zodpovedného používania internetu a digitálnych médií deťmi. Ochrane a edukácii detí, ich rodičov, ale aj učiteľov sa už 24 rokov venuje detská psychologička Mária Tóthová Šimčáková, ktorú sme pozvali na online rozhovor. viac »

Slovenskí škôlkari sú zbehlí v používaní tabletov a mobilov, ako ukázali workshopy OVCE.sk

My sme malí muzikanti

01.04.2015 09:00

Družstevná pri Hornáde 31. marec 2015: Vidieť dnes malého škôlkara s tabletom či mobilom, nie je nič výnimočné. Veková hranica pri využívaní moderných mobilných zariadení sa neustále znižuje. OVCE.sk sa preto v rámci svojich preventívnych aktivít zamerali aj na deti v materských škôlkach. Prostredníctvom workshopov navštívili škôlky a materské centrá... viac »


Čo robiť, aby sa moje dieťa nestalo terčom kyberšikanovania?

Ilustračné foto

17.03.2015 14:00

Túto otázku si dnes zrejme kladie každý rodič. Fakty sú desivé. Štatistiky ukazujú, že kyberšikanu riešia takmer na každej škole. Navyše, predísť kyberšikanovaniu ju naozaj ťažké. Čo teda môžeme urobiť? viac »


Nevinné žartíky alebo ...?

Nevinné žartíky alebo ...?

06.03.2015 10:30

So šikanou sa dnes nestretnete iba v škole či v práci zoči-voči agresorovi, šikanovať možno aj online. Vtedy ide o kyberšikanovanie, ktoré patrí k najzávažnejším ohrozeniam našich detí. Šikana tak vďaka moderným technológiám dostala novú podobu, no jej cieľ je rovnaký – ublíženie druhému. viac »


Čo by malo každé dieťa vedieť o kyberšikanovaní

Kyberšikana

25.02.2015 08:00

S ubližovaním a násilím sa stretávame nielen na internete, ale aj v bežnom živote. Drobné posmešky, „vtipné“ prezývky, nadávky, ohováranie, výsmech a ponižovanie. Mohlo by sa zdať, že keď pri kyberšikanovaní nedochádza k fyzickému zraneniu, nedeje sa tvárou v tvár, len niekde vo fiktívnom svete internetu, tak sa obeti nič vážne nemôže stať alebo sa... viac »


Zatočme so šikanovaním na internete!

Zatočme so šikanovaním na

17.02.2015 08:00

Šikanovanie v internetovom prostredí nie je virtuálne, jeho následky na obeti sú reálnejšie, ako by sme mohli pripustiť. Odhaľme ju skôr, ako stihne ublížiť! viac »


Na slovenské deti útočí zlo na internete: Musíme s ním bojovať, začína sa celonárodná akcia!

Na slovenské deti útočí
Foto

10.02.2015 20:04

BRATISLAVA - Obávanou hrozbou detí a mládeže je bezpochyby sexuálne zneužívanie, rôzne formy závisloti, šírenie netolerancie a v neposlednom rade šikanovanie. S rozmachom elektronických médií a sociálnych sietí šikanovanie nadobudlo iný rozmer. Rodičia, či učitelia o kyberšikanovaní často nemusia vôbec vedieť. Práve nová forma šikany sa vo svete dokázateľne... viac »


Polícia vzdeláva školákov: Radí, ako sa nezamotať do sociálnych sietí

Polícia vzdeláva školákov: Radí,

10.02.2015 11:20

BRATISLAVA – Polícia vzdeláva počas tohto týždňa školákov o možných rizikách internetu a sociálnych sietí. Jej preventisti navštívia viaceré základné školy po celom Slovensku. Akciu zorganizovala pri príležitosti dnešného Dňa bezpečnejšieho internetu. viac »


Odborník upozorňuje: Povedomie o bezpečnom internete je u nás pomerne nízke

Odborník upozorňuje: Povedomie o

10.02.2015 11:13

BRUSEL/PARÍŽ/BRATISLAVA - Na tému "Vytvorme spoločne lepší internet" sa v roku 2015 uskutoční Európsky deň za bezpečnejší internet. V tomto roku termín tohto dňa pripadá na 10. februára. viac »


Slovenské deti si nevedia predstaviť život bez internetu: Rodičia príznaky závislosti prehliadajú

Slovenské deti si nevedia

06.02.2015 09:00

Moderné technológie, internet, sa stávajú čoraz viac súčasťou každodenného života nielen nás dospelých, ale aj našich detí. Až 85 % z nich vie fungovať bez počítačov, mobilných zariadení a internetu maximálne niekoľko dní a tretina školákov si život bez nich vôbec nevie predstaviť. Deti na internete komunikujú, vytvárajú si vlastnú identitu a trávia... viac »


Znásilnenie - Myslíme si, že je jednoduché utiecť alebo zakričať o pomoc?

Znásilnenie – Myslíme si,

22.01.2015 09:00

Ženy sú odjakživa vnímané ako slabšie pohlavie. Síce v dnešnej dobe emancipácie a rodovej rovnosti by sme o tomto vyjadrení mohli polemizovať, stále by sa dalo zhrnúť, že ich fyzická sila sa bežne nerovná tej mužskej. Aj preto sú možno oveľa častejšie obeťami rôznych násilných a sexuálnych útokov. viac »


Nízkoprahový klub UPside na Obchodnej ulici v Bratislave pomáha desiatkam mladých

Nízkoprahový klub UPside na

21.01.2015 08:00

Žijeme vo svete, kde sa všetci snažia byť večne mladí, krásni a dokonalí. Je akoby hanba priznať si svoju slabosť, zlyhanie, alebo svoju ťažkú životnú situáciu, do ktorej sa nie vždy dostaneme len svojou vinou či vlastným pričinením. viac »


Ako si nepokaziť Vianoce

Ako si nepokaziť Vianoce

19.12.2014 09:00

Nenechajme sa pohltiť sviatočným zhonom! Užime si Vianoce naplno! viac »


UPside - nízkoprahový klub uprostred Obchodnej ulice v Bratislave

UPside - nízkoprahový klub

28.11.2014 16:00

Bratislava 14. november - Nízkoprahový klub pre mladých UPside, otvára svoje brány už v týchto dňoch. viac »


Paradox internetu: Spája vzdialených, no vzďaluje blízkych!

Paradox internetu: Spája vzdialených,

17.10.2014 09:00

Dnes si asi len ťažko vieme predstaviť život bez internetu. Síce všetci vieme o jeho rizikách a nástrahách, bežne ho využívame k získavaniu informácií či komunikácii s druhými. Predsa len je to prostredok, ktorý zmenšuje vzdialenosti medzi ľuďmi. Vďaka tomu môžeme byť v kontakte s kamarátmi, čo žijú v inom meste alebo dokonca v inej krajine bezohľadu... viac »


Priamo z poradne: „Dnešná mládež nevidí zmysel v živote! Prečo sa vzdávajú?“

Priamo z poradne: „Dnešná

30.09.2014 11:00

Čoraz častejšie počúvame z médií správy o ľuďoch, ktorí sa rozhodli dobrovoľne ukončiť svoj život. Ich konaniu nerozumieme a vyvoláva v nás mnoho otázok. Prežívali azda niečo ťažké? Ako to, že si to nikto nevšimol? Nemali to komu povedať? viac »


Tentokrát naopak: Na gauč si miesto nás sadajú „cvokári“

IPčko

22.09.2014 11:00

Obraz človeka ležiaceho či sediaceho na gauči si pri slove psychológ predstaví takmer každý. Nie je to ani tak osobnou skúsenosťou, ako scénami z rôznych filmov a kníh, ktoré nám vtláčajú takúto predstavu. viac »


Začiatok školského roka nesie so sebou zmeny: Ťažko si zvykáte?

Začiatok školského roka nesie

17.09.2014 08:00

September je pre mnohých ľudí často veľmi stresujúci. Spolu s ním totiž zakaždým príde aj niekoľko zmien, na ktoré si človek potom musí zvykať. Nielenže počasie je zrazu sychravejšie a každým dňom sa zmierujeme s tým, že leto aj s dovolenkami sú nadobro preč, ale zvlášť pre školákov a študentov sa toto obdobie viaže s návratom do školských lavíc. viac »


Škôlka na Luníku IX sa zmenila na rozprávkový salaš

Škôlka na Luníku IX

12.09.2014 09:00

Košice 11. september 2014: Podľa celosvetových prieskumov sú vďaka internetu v mobile jednou z najohrozenejších skupín v otázke bezpečného internetu deti pochádzajúce zo sociálne slabších pomerov či sociálne vylúčených skupín. OVCE.sk so svojím workshopom zameraným na rannú prevenciu preto nevynechali ani škôlku na košickom Luníku IX, kde si pre 100... viac »


OVCE.sk hľadali chytré deti na pláži

Decká z deckého tábora

28.08.2014 09:00

Môžeme byť akokoľvek starostliví rodičia, ale všetky aktivity svojich detí na internete neustriehneme. K počítačom či smartfónom majú prístup čoraz mladšie deti, čo so sebou prináša aj mnohé riziká. Aj o tom hovorili ľudia z občianskeho združenia eSlovensko s deťmi na bratislavskej Magio pláži. Hravým spôsobom a interaktívnymi workshopmi sa ich snažili... viac »


Ako byť priateľom pre každého?

Ako byť priateľom pre

27.08.2014 08:00

Nemožný ideál sa pokúšajú napĺňať dobrovoľníci internetovej poradne IPčko.sk viac »


Najčítanejšie články