MKO-MKS: Maďarská komunitná spolupatričnosť | Topky.sk

°C

Streda, 28. október 2020. Meniny má Dobromila, zajtra Klára.

Parlamentné voľby 2020

Volebné miestnosti  OTVORENÉ  od 7:00 do 22:00

MKO-MKS - parlamentné voľby 2020

VOĽBY 2020 Maďarská menšina nemá v parlamente zastúpenie: Po neúspechu sa črtá spolupráca

Predseda strany Most-Híd Béla Bugár.

Predseda strany Most-Híd Béla Bugár.

03.03.2020 14:32

BRATISLAVA - Dosluhujúci predseda strany Most-Híd Béla Bugár nechce dopustiť, aby v budúcnosti nemala maďarská menšina na pôde Národnej rady SR svoje zastúpenie. Do parlamentu sa totiž po sobotňajších voľbách nedostala ani jedna strana reprezentujúca maďarskú menšinu. Bugár za týmto účelom pozval lídra Strany maďarskej komunity (SMK) Józsefa Menyhárta na spoločné rokovanie. viac »

VOĽBY 2020 Voľby v Nitrianskom kraji vyhralo OĽaNO pred Smerom-SD a MKS

VOĽBY 2020 Voľby v

01.03.2020 11:43

NITRA – Víťazom volieb v Nitrianskom kraji sa podľa neoficiálnych volebných výsledkov, ktoré zverejnil Štatistický úrad SR, stalo hnutie OĽaNO. Svoj hlas mu odovzdalo 23,03 percenta voličov. viac »


Voľby 2020 v MKS: Optimistické predpovede sa nenaplnili

Gyula Bárdos

29.02.2020 19:00

BRATISLAVA - MKÖ-MKS je spolupráca troch menšinových strán, najväčšej Strany maďarskej komunity (SMK), Maďarského fóra (MF) a Spolupatričnosti. Preferencie strany sa prieskumoch pohybovali na hranici zvoliteľnosti. Sledujte s nami volebný ONLINE z volebnej centrály hnutia. viac »


VOĽBY 2020 Predvolebný podraz! Lákali ľudí na údajnú nahrávku Kočnera s Ficom, pustili volebný šot

VOĽBY 2020 Predvolebný podraz!
Video

11.02.2020 18:00

BRATISLAVA - Internet dnes mala vo veľkom prekvapiť dlho diskutovaná nahrávka medzi obžalovaným Marianom Kočnerom a expremiérom Robertom Ficom. Aspoň tak sa to písalo v nadpise spomínaného videa pod kontom Pravicová Republika na YouTube. Po odpočítaní premiéry sa však viacerí dočkali trpkého sklamania. viac »


VOĽBY 2020 Sú potrebné zmeny, ktoré sa budú týkať menšinového školstva, tvrdí Bárdos

Gyula Bárdos

11.02.2020 11:10

BRATISLAVA - Slovensko nemá rámcový zákon pre život menšiny, ktorý by obsahoval oblasť školstva, kultúry či používanie menšinových jazykov. Je potrebné urobiť zmeny, ktoré sa budú týkať menšinového školstva. V rozhovore to povedal líder kandidátky Maďarskej komunitnej spolupatričnosti (MKS) Gyula Bárdos. viac »


VOĽBY 2020 Bárdos pre Magyar Nemzet: Maďari musia mať opäť zastúpenie v NR SR

VOĽBY 2020 Bárdos pre

28.01.2020 07:30

BRATISLAVA - Spoločenstvo maďarskej menšiny žijúce na Slovensku potrebuje úspech v nadchádzajúcich parlamentných voľbách, aby opäť malo zastúpenie v slovenskom zákonodarnom zbore. Povedal to pondelok v rozhovore pre internetové vydanie denníka Magyar Nemzet líder kandidátky Maďarská komunitná spolupatričnosť (MKS) Gyula Bárdos. viac »


VOĽBY 2020 Maďarské strany tvrdia, že nechcú územnú autonómiu

VOĽBY 2020 Maďarské strany

27.01.2020 13:00

BRATISLAVA - Územná autonómia nepredstavuje pre maďarskú národnostnú menšinu cieľ volieb, za ten považujú najmä výmenu súčasnej vlády a návrat k právnemu štátu. Predstavitelia Maďarskej komunitnej spolupatričnosti (MKS) to uviedli po dnešnom rokovaní s vedením strany Sloboda a Solidarita (SaS). viac »


VOĽBY 2020 SaS rokovala so zástupcami MKS, sú pripravení spolupracovať

VOĽBY 2020 SaS rokovala
FotoVideo

27.01.2020 11:00

BRATISLAVA - Zástupcovia strany SaS a volebnej strany Maďarská komunitná spolupatričnosť (MKS) sa zhodli, že aspoň jedna maďarská strana by mala mať zastúpenie vo vláde. Zároveň môže mať podľa nich rozhodujúci hlas pri jej zostavovaní. viac »


VOĽBY 2020 Najnovší PRIESKUM KDH, SNS a SaS sa dostali nad 5 percent

VOĽBY 2020 Najnovší PRIESKUM

26.01.2020 15:27

BRATISLAVA - Ak by sa parlamentné voľby konali v januári, vyhral by ich Smer-SD so ziskom 18 percent hlasov. Nasledovali by ĽSNS, ktorá by získala 12,8 percenta, a Za ľudí so ziskom 10,8 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus, ktorý sa realizoval od 15. do 22. januára na vzorke 1013 respondentov na objednávku televízie Markíza. viac »


VOĽBY 2020 Viacero politických subjektov do volieb nevedie ich predseda

Vyjadrenie po sneme strany
Foto

20.01.2020 11:32

BRATISLAVA - Viaceré politické strany nevedie do parlamentných volieb predseda strany. Niektoré subjekty posunuli svojich predsedov na číslo dva, šéf OĽaNO už tradične kandiduje z posledného 150. miesta. Vyplýva to zo zoznamov kandidátok politických subjektov zverejnených na stránke Ministerstva vnútra (MV) SR. viac »


Kandidátna listina hnutia Maďarská komunitná spolupatričnosť

Kandidátna listina hnutia Maďarská

03.12.2019 10:21

BRATISLAVA - Kandidátna listina politického hnutia Magyar Közösségi Összefogás - Maďarská komunitná spolupatričnosť. Subjekt je vo voľbách zaregistrovaný pod číslom 22. viac »


Maďarské strany potvrdili spoluprácu podpisom memoranda

Mimoparlamentné maďarské strany podpísali
Foto

28.11.2019 13:10

BRATISLAVA – Spolupráca maďarských strán chce prispieť k zmene, ktorú Slovensko potrebuje. Po štvrtkovom podpise memoranda o volebnej spolupráci troch maďarských mimoparlamentných subjektov – SMK, Maďarské fórum (MF) a Spolupatričnosť, ktoré do volieb pôjdu na spoločnej kandidátnej listine pod značkou Maďarská komunitná spolupatričnosť, to povedal volebný líder Gyula Bárdos. viac »


Maďarské strany sa definitívne dohodli: Spolupatričnosť schválila ich spoločný postup

Gyula Bárdos

24.11.2019 19:00

BRATISLAVA – Nedeľný snem hnutia Összefogás-Spolupatričnosť rozhodol o spoločnom postupe a pristúpení kandidátov SMK a Maďarského fóra (MF) na kandidátku hnutia. Delegáti súhlasili, aby sa lídrom spoločnej kandidátky Maďarskej komunitnej spolupatričnosti stal Gyula Bárdos. Informovalo o tom hnutie Összefogás-Spolupatričnosť. viac »


Maďarský volič bude mať zástupcov v parlamente, tvrdia Most-Híd i SMK

Maďarský volič bude mať

23.11.2019 19:30

BRATISLAVA - Maďarská menšina bude mať svoje zastúpenie v parlamente aj po budúcoročných voľbách. Zhodujú sa na tom zástupcovia strán Most-Híd i SMK, ktoré sa ako najväčší zástupcovia maďarských voličov nedokázali dohodnúť na spoločnom postupe do volieb. viac »


Maďarské strany sa pred voľbami dohodli: TOTO je líder ich spoločnej kandidátky

Gyula Bárdos

23.11.2019 16:30

BRATISLAVA – Bývalý prezidentský kandidát Gyula Bárdos bude volebným lídrom na kandidátke Maďarskej komunitnej spolupatričnosti, v rámci ktorej sa spojili maďarské mimoparlamentné strany - SMK, Maďarské fórum (MF) a hnutie Spolupatričnosť. Zástupcov SMK na kandidátnej listine schválili na sobotňajšom zasadnutí republikovej rady strany. viac »


SMK, MF a Spolupatričnosť chcú čo najskôr dohodu na tvorbe kandidátky: Rokovali bez Mosta-Híd

Béla Bugár

05.11.2019 15:50

BRATISLAVA - SMK, Maďarské fórum (MF) a hnutie Spolupatričnosť v utorok pokračovali v rokovaniach o spoločnom postupe do nadchádzajúcich parlamentných volieb. Rokovania o podmienkach zostavenia spoločnej kandidátky chcú ukončiť čo najskôr. Informoval o tom tlačový tajomník SMK Róbert Králik. Dodal, že pozvánku na rokovanie dostalo päť maďarských strán, zúčastnili sa len tri. viac »


AKTUÁLNE Všetko je inak! Nečakaný zvrat po šiestich dňoch dohody medzi Bugárom a SMK

József Menyhárt a Béla

23.10.2019 10:39

BRATISLAVA - Predvolebná koalícia maďarských strán padla. Strana SMK odmietla návrh na spoluprácu s koaličným Mostom-Híd. Spoločnú dohodu pritom tri strany (Most-Híd, MKDSZ-MKDA a SMK) oznámili minulý týždeň v piatok. Po šiestich dňoch z dohody zišlo. viac »


PRÁVE TERAZ Tri maďarské strany sa dohodli: Do volieb pôjdu so spoločnou kandidátkou

Béla Bugár

18.10.2019 12:05

BRATISLAVA - Strany Most-Híd, MKDSZ-MKDA a SMK sa dohodli, že do budúcoročných parlamentných volieb pôjdu na kandidátnej listine spoločnej volebnej strany. Bude mať názov Strana regiónov Most MK a vytvorí ju MKDSZ-MKDA. Ani jeden z predsedov strán nebude na čele kandidačnej listiny. Informovala o tom hovorkyňa Mosta-Híd Klára Magdeme aj tlačový tajomník SMK Róbert Králik. viac »


Most-Híd navrhuje SMK a MKDA zintenzívniť rokovania o vytvorení volebnej strany

Most-Híd navrhuje SMK a

14.10.2019 20:05

BRATISLAVA - Predsedníctvo parlamentnej strany Most-Híd víta pozitívnu reakciu Republikovej rady SMK na ich iniciatívu rokovať o vytvorení volebnej strany. Vzhľadom na blížiaci sa termín volieb navrhuje tiež zintenzívniť rokovania. Informovala o tom Klára Magdeme z Mosta-Híd. viac »


SMK chce spoločnú kandidátku s maďarskými stranami: Otvorené dvere aj pre OĽaNO a kiskovcov

Péter Őry

12.10.2019 19:15

BRATISLAVA – Mimoparlamentná strana SMK sa pokúsi o vytvorenie spoločnej kandidačnej listiny s maďarskými stranami. Uviedol to predseda Republikovej rady SMK Péter Őry po jej rokovaní. K angažovaniu sa predsedu Mosta-Híd Bélu Bugára na takejto kandidátke sa nevyjadril, s Mostom-Híd aj Maďarským fórom (MF) však chcú rokovať. viac »


Najčítanejšie články