Most-Híd | Topky.sk - Bleskovky

°C

Štvrtok, 23. január 2020. Meniny má Miloš, zajtra Timotej.

Most-Híd - parlamentné voľby 2020

VOĽBY 2020 Zo straníckych klubov odišlo 36 poslancov: Svedčí to o nestabilite systému, tvrdí politológ

pred 8 hodinami

BRATISLAVA - Zo 150-členného zákonodarného zboru končí v tomto volebnom období 36 poslancov ako nezaradených. To znamená, že neboli spokojní v kluboch strán, za ktoré kandidovali do parlamentu a vystúpili z nich. Zemetrasenie, akým prešiel parlament v tomto volebnom období, je tak výnimočné. Zmeny sa prejavili vo všetkých kluboch s výnimkou SNS. Politológ ... viac »

VOĽBY 2020 Viacero politických subjektov do volieb nevedie ich predseda

Vyjadrenie po sneme strany
Foto

20.01.2020 11:32

BRATISLAVA - Viaceré politické strany nevedie do parlamentných volieb predseda strany. Niektoré subjekty posunuli svojich predsedov na číslo dva, šéf OĽaNO už tradične kandiduje z posledného 150. miesta. Vyplýva to zo zoznamov kandidátok politických subjektov zverejnených na stránke Ministerstva vnútra (MV) SR. viac »


VOĽBY 2020: Most-Híd predstavil volebný program, kladie dôraz na školstvo, zdravotníctvo a menšiny

Béla Bugár

15.01.2020 11:11

BRATISLAVA – Vládna strana Most-Híd kladie vo svojom volebnom programe s názvom reVízia 2020 dôraz na rozvoj regiónov, menšín a starostlivosť o seniorov a rodiny. Na dnešnej tlačovej konferencii o tom informoval predseda Mosta-Híd Béla Bugár. Objasnil, že reVízia 2020 je aktualizáciou Občianskej vízie 2016. viac »


VOĽBY 2020 KDH ani Most-Híd nepôjdu do vlády so Smerom: Po voľbách by bol obrovský problém s Matovičom

Béla Bugár

12.01.2020 16:00

BRATISLAVA - KDH ani Most-Híd nepôjdu do vlády so Smerom. V diskusnej relácii Na telo s Michalom Kovačičom na Markíze to povedal Béla Bugár (Most-Híd) a Alojz Hlina (KDH). Predseda Mostu tiež zdôraznil, že jeho strana je garantom dobrých slovensko-maďarských vzťahov. Hlina ho kritizuje za to, že poskytol Robertovi Ficovi a Kaliňákovi (obaja Smer-SD) únikovú cestu. viac »


VOĽBY 2020 Parlamentné voľby sa blížia: Najviac peňazí na kampaň zatiaľ minul Smer-SD, najmenej KDH

VOĽBY 2020 Parlamentné voľby

10.01.2020 07:40

BRATISLAVA - Zo strán, ktoré majú podľa volebných prieskumov verejnej mienky najväčšiu šancu dostať sa do parlamentu, minul zatiaľ najviac peňazí vo volebnej kampani Smer-SD. Ide takmer o 1,3 milióna eur. viac »


Státisíce na predvolebnú kampaň! Najviac idú videá: Fico v škôlke, PS/Spolu v banke

Státisíce na predvolebnú kampaň!
Video

09.01.2020 05:55

BRATISLAVA - Ako je to pred voľbami na internete? Spôsob kampaňovania je rôzny. Kým niektoré strany stavili väčšinu síl a financií do vizáže bilbordov pri slovenských cestách, iní sa zariadili podľa modernej doby a predstavili videokampaň na sociálnych sieťach či na populárnom portáli YouTube. viac »


Politická kampaň počas Vianoc? Strany sa viac-menej zhodli na pauze, SaSkári idú proti prúdu

Politická kampaň počas Vianoc?
Foto

22.12.2019 15:00

BRATISLAVA – Viaceré politické strany neplánujú počas vianočných sviatkov pokračovať vo volebnej kampani. Opozičná strana Sloboda a Solidarita (SaS) však svoju kampaň utlmovať nebude. Vyplýva to z odpovedí, ktoré poskytli hovorcovia strán. Parlamentné voľby budú v sobotu 29. februára 2020 od 7:00 do 22:00. Politická kampaň sa oficiálne začala 5. novembra ... viac »


Kandidátna listina hnutia Most-Hid

Kandidátna listina hnutia Most-Hid

03.12.2019 10:18

BRATISLAVA - Kandidátna listina politického hnutia Most-Híd. Subjekt je vo voľbách zaregistrovaný pod číslom 18. viac »


VIDEO Minister Sólymos v rozhovore: Svoje odstúpenie neľutuje, v koalícii bol dôležitý kompromis

László Sólymos
FotoVideo

03.12.2019 00:00

BRATISLAVA - Končí sa kalendárny rok. Na dvere o chvíľu klopú parlamentné voľby. Prichádza teda aj čas na bilancovanie doterajšej vlády. Mal k tomu čo povedať aj minister životného prostredia László Sólymos, ktorý sa okrem environmentálnych záležitostí vyjadril aj k aktuálnej situácii v strane Most-Híd, ktorého podpredsednícku stoličku prednedávnom ... viac »


Parlamentné voľby sa blížia: Béla Bugár si nevie predstaviť opätovnú spoluprácu so Smerom

Parlamentné voľby sa blížia:

01.12.2019 14:29

BRATISLAVA – Predseda koaličného Mosta-Híd Béla Bugár si nevie predstaviť opätovnú spoluprácu so Smerom-SD po voľbách 2020. A to aj vzhľadom na to, že ďalšie strany, ktoré zobral Most-Híd na kandidátku, Smer-SD odmietajú. viac »


Maďarský volič bude mať zástupcov v parlamente, tvrdia Most-Híd i SMK

Maďarský volič bude mať

23.11.2019 19:30

BRATISLAVA - Maďarská menšina bude mať svoje zastúpenie v parlamente aj po budúcoročných voľbách. Zhodujú sa na tom zástupcovia strán Most-Híd i SMK, ktoré sa ako najväčší zástupcovia maďarských voličov nedokázali dohodnúť na spoločnom postupe do volieb. viac »


PRÁVE TERAZ Bugárovci sa dohodli: Most-Híd predstavil lídra kandidátky

Béla Bugár

23.11.2019 18:47

BRATISLAVA – Vládnu stranu Most-Híd povedie do budúcoročných parlamentných volieb súčasný minister dopravy Árpád Érsek. Po dnešnom zasadnutí Republikovej rady Mosta-Híd v centrále strany to povedal jej predseda Béla Bugár. viac »


Štátni tajomníci Švejna a Ondrejcsák už kandidovať nebudú

Ivan Švejna

21.11.2019 14:10

BRATISLAVA - Štátny tajomník rezortu práce za Most-Híd Ivan Švejna nebude v nadchádzajúcich parlamentných voľbách kandidovať. Angažovať sa chce v Inštitúte dôchodkovej politiky. Informoval o tom na sociálnej sieti. Rovnako sa rozhodol aj štátny tajomník rezortu obrany Róbert Ondrejcsák. viac »


Zúfalý krok Bugára? Do volieb pôjde s neznámou stranou: VIDEO Nechceme vládu so Smerom a ĽSNS

Zúfalý krok Bugára? Do
FotoVideo

21.11.2019 10:35

BRATISLAVA – Vládna strana Most-Híd pôjde do budúcoročných parlamentných volieb spoločne so stranou Šanca. Vyhlásili to dnes na tlačovej konferencii predseda strany Most-Híd Béla Bugár a líder strany Šanca Viliam Novotný. viac »


Na kandidátke Mosta-Híd bude aj ďalšia strana: Pripojila sa k nim mimoparlamentná Šanca

Béla Bugár

20.11.2019 20:20

BRATISLAVA - Strana Most-Híd sa dohodla na spolupráci s mimoparlamentnou stranou Šanca. O spolupráci informoval Most-Híd na sociálnej sieti. viac »


AKTUÁLNE Bugár nebude lídrom kandidátky Mosta-Híd

Béla Bugár

19.11.2019 18:35

BRATISLAVA - Predseda Mosta-Híd Béla Bugár nebude lídrom kandidačnej listiny strany pre budúcoročné parlamentné voľby. Obsadiť má druhé miesto za ministrom dopravy Árpádom Érsekom, tretí má byť šéf envirorezortu László Sólymos. Potvrdila to hovorkyňa Mosta-Híd Klára Magdeme. viac »


Most ponúkol Dobrej voľbe spoločnú kandidátku: Drucker to odmietol! Spolupráci sa nebránime

Most ponúkol Dobrej voľbe
Foto

12.11.2019 17:00

BRATISLAVA - Vládny Most-Híd ponúkal neparlamentnej Dobrej voľbe spoluprácu pred budúcoročnými voľbami. Malo ísť o ponuku kandidovať spoločne na jednej kandidačnej listine pod názvom jednej strany. Most-Híd mal ponúkať svoje premenovanie. Dobrá voľba to odmietla, ale spolupráci pred ani po voľbách sa nebráni. viac »


Koalícia prišla definitívne o ďalšieho poslanca: Kresák ide k Druckerovi! Dobrá voľba nie je klon Smeru

Peter Kresák
Foto

12.11.2019 09:50

BRATISLAVA - Vstup Petra Kresáka do strany Dobrá voľba bol na spadnutie už niekoľko dní. Koncom októbra informoval, že opúšťa poslanecký klub Mosta-Híd. Dnes je isté, že Kresák sa stane novou posilou Tomáša Druckera. Odmieta, že Dobrá voľba je klon Smeru. viac »


SMK, MF a Spolupatričnosť chcú čo najskôr dohodu na tvorbe kandidátky: Rokovali bez Mosta-Híd

Béla Bugár

05.11.2019 15:50

BRATISLAVA - SMK, Maďarské fórum (MF) a hnutie Spolupatričnosť v utorok pokračovali v rokovaniach o spoločnom postupe do nadchádzajúcich parlamentných volieb. Rokovania o podmienkach zostavenia spoločnej kandidátky chcú ukončiť čo najskôr. Informoval o tom tlačový tajomník SMK Róbert Králik. Dodal, že pozvánku na rokovanie dostalo päť maďarských strán, zúčastnili sa len tri. viac »


Koalíciu opustil ďalší poslanec: Most-Híd sa rozpadá! Po Kresákovi oznámil koniec aj Gál

Koalíciu opustil ďalší poslanec:
Foto

30.10.2019 10:50

BRATISLAVA - Koalícia slabne a bugárovcom sa rozpadá strana. Poslanec NR SR Peter Kresák vystupuje z poslaneckého klubu Mosta-Híd. Súčasná koalícia má teda len 73 poslancov. Prednedávnom odišli od Bugára dvaja poslanci, ktorí skončili v strane Tomáša Druckera. Kresák nevylúčil, že by sa mohol pridať k Dobrej voľbe, no v hre je viacero subjektov. Krátko ... viac »


AKTUÁLNE Všetko je inak! Nečakaný zvrat po šiestich dňoch dohody medzi Bugárom a SMK

József Menyhárt a Béla

23.10.2019 10:39

BRATISLAVA - Predvolebná koalícia maďarských strán padla. Strana SMK odmietla návrh na spoluprácu s koaličným Mostom-Híd. Spoločnú dohodu pritom tri strany (Most-Híd, MKDSZ-MKDA a SMK) oznámili minulý týždeň v piatok. Po šiestich dňoch z dohody zišlo. viac »


Najčítanejšie články