°C

Sobota, 11. júl 2020. Meniny má Milota, zajtra Nina.

VOĽBY 2020 SaS rokovala so zástupcami MKS, sú pripravení spolupracovať

Richard Sulík
Richard Sulík
Zdroj: Topky/Ján Zemiar
27.01.2020 11:00

BRATISLAVA - Zástupcovia strany SaS a volebnej strany Maďarská komunitná spolupatričnosť (MKS) sa zhodli, že aspoň jedna maďarská strana by mala mať zastúpenie vo vláde. Zároveň môže mať podľa nich rozhodujúci hlas pri jej zostavovaní.


Ich spoločným úsilím je po februárových voľbách vymeniť súčasnú vládu. Predseda SaS Richard Sulík a predseda strany Maďarské fórum, ktoré kandiduje v rámci MKS, Zsolt Simon o tom informovali v pondelok po spoločnom rokovaní. "Som presvedčený o tom, že v pravicovej vláde by aspoň jedna maďarská strana mala mať zastúpenie," vyhlásil Sulík s tým, že sú pripravení s MKS spolupracovať. Most-Híd Bélu Bugára podľa neho sklamal.

VOĽBY 2020 SaS rokovala
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

Chceme vymeniť mafiánsku vládu

Stretnutie označil za konštruktívne aj Simon. "Naším spoločným úsilím je vymeniť túto mafiánsku vládu a vrátiť Slovensko na cestu právneho štátu," uviedol. Zdôraznil tiež potrebu ekonomických reforiem. Deklaroval, že autonómia maďarskej menšiny či Benešove dekréty nie sú pre maďarské strany aktuálnymi témami.

Obe strany deklarovali, že po vláde nepôjdu do vlády so stranou Smer-SD. Podľa Sulíka odmieta spoluprácu s touto stranou viacero kandidujúcich strán, preto si myslí, že má nulový koaličný potenciál. Odmietajú aj SNS a ĽSNS.

VOĽBY 2020 SaS rokovala
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

Volebnú stranu MKS na parlamentné voľby vytvorili spolu hnutie Spolupatričnosť, SMK a Maďarské fórum. Parlamentné voľby sa budú konať 29. februára, kandiduje v nich 25 politických subjektov. Stáť budú viac ako 12,6 milióna eur. V ére samostatného Slovenska pôjde o ôsme parlamentné voľby v poradí. Na Slovensku sú viac ako štyri milióny oprávnených voličov.

VOĽBY 2020 SaS rokovala
Zdroj: Topky/Ján Zemiar


Galéria

Richard Sulík

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: Topky/Ján Zemiar

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články