Smer-SD - parlamentné voľby 2020 | Topky.sk - Bleskovky

°C

Sobota, 25. január 2020. Meniny má Gejza, zajtra Tamara.

Smer-SD - parlamentné voľby 2020

VOĽBY 2020: SNS si vie v novej vláde predstaviť Smer-SD, Most-Híd a KDH

Andrej Danko

Andrej Danko

pred 11 hodinami

BRATISLAVA - Strana SNS považuje za strany zrelé k zostaveniu vlády po februárových parlamentných voľbách Smer-SD, Most-Híd a KDH. Hlási sa ku každej koalícii, v ktorej bude programový prienik. Zo spolupráce však vylučuje ĽSNS. Informovala o tom riaditeľka kancelárie predsedu SNS Andreja Danka Zuzana Škopcová. viac »

VOĽBY 2020 Premiér nepovažuje stretnutie so zástupcami dôchodcov za predvolebný ťah

Peter Pellegrini
Video

pred 13 hodinami

BRATISLAVA - Premiér a líder volebnej kandidátky Smeru-SD Peter Pellegrini nepovažuje dnešné stretnutie s predstaviteľmi Jednoty dôchodcov Slovenska za súčasť predvolebnej kampane. Vyjadril sa tak po spoločnom obede so zástupcami seniorov na Úrade vlády SR. Podľa sociológa Martina Slosiarika sú seniori pre Smer-SD kľúčová skupina, bez ktorej by bol podstatne slabší. viac »


VOĽBY 2020 Sólymos ostáva aj po demisii na kandidátke strany do februárových parlamentných volieb

László Sólymos

pred 15 hodinami

BRATISLAVA - László Sólymos, ktorý vo štvrtok odstúpil z postu ministra životného prostredia, zostáva na kandidačnej listine strany Most-Híd do februárových parlamentných volieb. Sólymos kandiduje do volieb z tretieho miesta. viac »


Opozícia sa opäť ocitla v hudobnom počine: Vieme, kto rapuje v najnovšom zosmiešňujúcom VIDEU

Opozícia sa opäť ocitla
Video

pred 16 hodinami

BRATISLAVA - Na toto skutočne nebol nikto pripravený! Z vládneho Smeru sme sa dočkali ďalšieho kampaňového videa, no vyzerá to skôr, že marketingovo presedlali na ďalšiu hudobnú chuťovku. V novom videu sú zobrazení animovaní predstavitelia opozičných táborov, pričom každý z nich rapuje o tom, ako by na Slovensku podľa Smeru vládol. viac »


Premiér prisľúbil dofinancovanie lekárskych fakúlt, aby mohli prijať len študentov zo Slovenska

Premiér Peter Pellegrini

včera o 16:35

BRATISLAVA - Premiér Peter Pellegrini prisľúbil dofinancovanie lekárskych fakúlt tak, aby mohli už tento rok prijať len študentov zo Slovenska. Dofinancovanie má zabezpečiť v najbližších dňoch po odbdržaní podkladov z lekárskych fakúlt tak, aby mohli vychovávať lekárov zo Slovenska v plnej kapacite. Vo štvrtok o tom informoval predseda Lekárskeho odborového ... viac »


Premiér reaguje pozíciu SR v rebríčku vnímania korupcie: Je to dôsledok medializovaných káuz

Vyjadrenie po sneme strany

včera o 14:40

BRATISLAVA - Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) vníma umiestnenie Slovenska vo svetovom rebríčku vnímania korupcie od Transparency International najmä ako dôsledok mnohých medializovaných káuz, predovšetkým z prostredia justície. V reakcii na 59. miesto SR a pokles o dve priečky v rebríčku za rok 2019 to uviedol tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR. viac »


VOĽBY 2020 Zo straníckych klubov odišlo 36 poslancov: Svedčí to o nestabilite systému, tvrdí politológ

VOĽBY 2020 Zo straníckych

22.01.2020 16:30

BRATISLAVA - Zo 150-členného zákonodarného zboru končí v tomto volebnom období 36 poslancov ako nezaradených. To znamená, že neboli spokojní v kluboch strán, za ktoré kandidovali do parlamentu a vystúpili z nich. Zemetrasenie, akým prešiel parlament v tomto volebnom období, je tak výnimočné. Zmeny sa prejavili vo všetkých kluboch s výnimkou SNS. Politológ ... viac »


VOĽBY 2020: Strana Smer-SD podľa Pellegriniho nechce spoplatniť vysokoškolské štúdium

Vyjadrenie po sneme strany

21.01.2020 13:20

BRATISLAVA - Návrh strany Smer-SD na stabilizáciu lekárov na Slovensku podľa premiéra Petra Pellegriniho nemá za cieľ spoplatniť vysokoškolské štúdium na Slovensku, ani zajať ľudí. Pellegrini to uviedol na tlačovej konferencii Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v reakcii na návrh jeho strany, podľa ktorého by lekári buď odpracovali 10 rokov ... viac »


VOĽBY 2020 Nový predvolebný rebríček: Pozrite sa, koho by chceli Slováci v prieskume za premiéra!

VOĽBY 2020 Nový predvolebný
Foto

21.01.2020 12:30

BRATISLAVA - Včerajší prieskum agentúry AKO, ktorý okrem preferencií strán skúmal aj favoritov na post premiérov, praje hlavne dvom menám. Jeden z nich mal a druhý ešte stále má v rukách vysokú ústavnú funkciu. Ide o súčasného predsedu vlády Petra Pellegriniho a Andreja Kisku. Sú totiž jediní dvaja, ktorí v prieskume dosiahli dvojcifernú podporu. viac »


VOĽBY 2020 Harabinovci financujú s dierou v zákone: Smer sa vrhol do kampane na internete ako lev

VOĽBY 2020 Harabinovci financujú
Foto

20.01.2020 16:00

BRATISLAVA - Otáčky najnovšieho priebehu kampane su na vysokých číslach a v stredobode pozornosti sa ocitli aj strany ako Smer-SD či Vlasť Štefana Harabina. Kým kampaň vládnej, najsilnejšej strany stavila väčšinu na online priestor a útočné videá, bývalý minister spravodlivosti má zrejme najtajnejších darcov, akí tu doteraz boli. viac »


VOĽBY 2020 Pobyt v opozícii by Smeru priniesol odliv ľudí, myslí si politológ

Robert Fico
Foto

20.01.2020 14:45

BRATISLAVA - Snaha Smeru - sociálnej demokracie udržať sa aj po parlamentných voľbách vo vláde môže súvisieť s obavami, aby dlhší pobyt v opozícii nespôsobil v strane nestabilitu a postupný rozklad. Politológ Juraj Marušiak tak reagoval na slová šéfa Smeru - SD Roberta Fica, ktorý cez víkend na programovej konferencii strany povedal, že dobrovoľne do opozície nepôjde. viac »


PS/SPOLU: Hlas odovzdaný Kotlebovej strane je hlasom pre Smer-SD, tvrdí Beblavý

PS/SPOLU: Hlas odovzdaný Kotlebovej

20.01.2020 13:37

BRATISLAVA - Hlas odovzdaný strane Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) je hlasom pre Smer - sociálna demokracia (Smer-SD). Na dnešnej tlačovej konferencii to povedal predseda strany Spolu - občianska demokracia (Spolu) a programový líder koalície PS/Spolu Miroslav Beblavý. Reagoval tým na stúpajúce preferencie ĽSNS, ktorú by podľa posledného ... viac »


VOĽBY 2020 Viacero politických subjektov do volieb nevedie ich predseda

Vyjadrenie po sneme strany
Foto

20.01.2020 11:32

BRATISLAVA - Viaceré politické strany nevedie do parlamentných volieb predseda strany. Niektoré subjekty posunuli svojich predsedov na číslo dva, šéf OĽaNO už tradične kandiduje z posledného 150. miesta. Vyplýva to zo zoznamov kandidátok politických subjektov zverejnených na stránke Ministerstva vnútra (MV) SR. viac »


VOĽBY 2020 Návrh Smeru-SD o štúdiu lekárov je prázdnym predvolebným politickým gestom

Vyjadrenie po sneme strany

20.01.2020 10:14

BRATISLAVA - Návrh vládneho Smeru-SD, týkajúci sa úhrady nákladov lekárov za štúdium medicíny v prípade, ak odídu do zahraničia, je podľa slov prezidenta Slovenskej lekárskej komory (SLK) Mariana Kollára "celkom zjavným prázdnym predvolebným politickým gestom". Mieni tiež, že je evidentne v rozpore s európskymi pravidlami voľného trhu a pravdepodobne ... viac »


VOĽBY 2020 Kollárove podmienky a Beblavého túžba po zmene systému: Obaja sa však zhodli na jednom!

VOĽBY 2020 Kollárove podmienky

19.01.2020 12:30

BRATISLAVA - Líder hnutia Sme rodina Boris Kollár má niekoľko zásadných podmienok na vstup do povolebnej koalície, vylúčil však stranu Smer-SD a ĽSNS. Povedal to v diskusnej relácii televízie TA3 V politike. Predseda strany Spolu - občianska demokracia Miroslav Beblavý považuje za kľúčovú skôr celkovú zmenu systému na Slovensku. Obaja politici sa zhodli ... viac »


VOĽBY 2020 Študenti poslali Ficovi jasný odkaz: Absolventi medicíny neodchádzajú pre peniaze!

Vyjadrenie po sneme strany

19.01.2020 12:05

BRATISLAVA - Primárnym problémom odchodu absolventov medicíny do zahraničia nie je finančné ohodnotenie, ale neadekvátne pracovné podmienky. Študentská rada vysokých škôl (ŠRVŠ) tak reagovala na sobotňajšie (18. 1.) vyjadrenie predsedu Smeru-SD Roberta Fica, ktorý chce zabrániť odlevu absolventov lekárskych fakúlt do zahraničia. viac »


VOĽBY 2020: Smer si neváži sestry a zdravotníkov, tvrdí Červeňáková

VOĽBY 2020: Smer si

19.01.2020 11:00

BRATISLAVA – Strana Smer-SD počas vlády Petra Pellegriniho neprišla so žiadnym zásadným opatrením, ktoré by vyriešilo najväčšie problémy sestier, pôrodných asistentiek a zdravotníkov. Zdá sa, že to neplánuje spraviť ani v budúcnosti. viac »


Toto sú TRI piliere Smeru do volieb: VIDEO Fico začal drsnými slovami, keď padla reč na Trnku tak...

Vyjadrenie po sneme strany
FotoVideo

18.01.2020 18:58

BANSKÁ BYSTRICA - Vládna strana Smer-SD na sobotnej programovej konferencii v Banskej Bystrici predstavila svoj volebný program do februárových parlamentných volieb. V prípade účasti vo vláde, chce strana presadiť tri zásadné piliere. Líder strany vo svojich vyjadreniach nešetril kritikou. Prepustenie bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku ale nekomentoval. viac »


Pellegrini: Chceme pokračovať v sociálnych opatreniach, nedovolíme ich rušenie

Vystúpil aj Peter Pellegrini.

18.01.2020 13:10

BANSKÁ BYSTRICA - Smer-SD chce pokračovať v sociálnych opatreniach a nepripustí ich rušenie. Vyhlásil to volebný líder strany a premiér Peter Pellegrini na sobotňajšej programovej konferencii Smeru-SD v Banskej Bystrici. Z vianočného príspevku chce plnohodnotný 13. dôchodok, sľubuje benefity pre rodiny s deťmi a zlepšovanie postavenia ľudí v práci. ... viac »


VOĽBY 2020 Ak Smer-SD zostaví vládu, výjazdové rokovania budú vo všetkých okresoch, tvrdí Raši

Richard Raši

17.01.2020 14:58

STARÁ ĽUBOVŇA - V novom volebnom období sa budú výjazdové rokovania vlády konať vo všetkých okresoch na Slovensku. Teda nielen v tých, ktoré boli zaradené medzi najmenej rozvinuté. Oznámil to dnes počas návštevy Starej Ľubovne podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši (Smer-SD). viac »


Náš minister sa dočkal veľkej pocty: Švédsky kráľ mu udelil kráľovské vyznamenanie

Minister zahraničných vecí a

15.01.2020 18:39

BRATISLAVA - „The Royal Order of the Polar Star.“ Taký je názov švédskeho kráľovského vyznamenania, ktoré dnes (15. januára 2020) odovzdala ministrovi zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslavovi Lajčákovi švédska veľvyslankyňa Mikaela Kumlin Granitová. Vyznamenanie šéfovi slovenskej diplomacie udelil švédsky kráľ Carl XVI. Gustaf. viac »


Najčítanejšie články