Letecká tragédia v Etiópii. | Topky.sk - Bleskovky

°C

Utorok, 10. december 2019. Meniny má Radúz, zajtra Hilda.

Letecká tragédia v Etiópii

Poslanec Hrnko sa rozlúčil s milovanou manželkou a deťmi: Tajný pohreb po dlhých mesiacoch od tragédie

Anton Hrnko sa rozlúčil so svojou rodinou

Anton Hrnko sa rozlúčil so svojou rodinou

Foto
10.10.2019 09:45

BRATISLAVA - Letecké nešťastie, ktoré sa stalo začiatkom marca tohto roku, znamenalo pre poslanca SNS Antona Hrnka obrovskú tragédiu. Pri havárii zahynula Hrnkova manželka a jeho dve deti. Včera sa so svojimi milovanými poslednýkrát rozlúčil. viac »

Vyšetrovanie pádu lietadla v Etiópii: Čierne skrinky chcú poslať do zahraničia

Vyšetrovanie pádu lietadla v

13.03.2019 12:15

ADDIS ABEBA - Hovorca leteckej spoločnosti Ethiopian Airlines v stredu uviedol, že obe tzv. čierne skrinky z havarovaného boeingu pošlú na analýzu do zahraničia, ale konkrétnu krajinu zatiaľ nevybrali. viac »


Emiráty zakázali prevádzku problémových Boeingov: TIETO krajiny im naďalej dôverujú

Boeing 737 Max

13.03.2019 06:30

ABÚ ZABÍ - Spojené arabské emiráty, ktoré sú dôležitým uzlom v medzinárodnej leteckej doprave, zakázali lety strojov typu Boeing 737 MAX. Dôvodom sú bezpečnostné obavy, ktoré vyvolalo nedeľné zrútenie lietadla tohto typu v Etiópii. viac »


Letecká tragédia v Etiópii ich prinútila konať: Stroj smrti vyradili ďalšie krajiny

Boeing 737 Max

12.03.2019 15:30

KUALA LUMPUR - Omán a Malajzia sa pripojili v utorok ku krajinám, ktoré po nedeľnej tragickej havárii lietadla v Etiópii pozastavili lety všetkých strojov typu Boeing 737 MAX 8 na svojich letiskách. Informovali o tom tlačové agentúry AFP a Reuters. viac »


USA sa nepridali k ostatným štátom: Lety všetkých Boeingov 737 MAX 8 nepozastavili

Boeing 737 Max 8

12.03.2019 07:35

WASHINGTON - Americký Federálny úrad pre letectvo (FAA) sa rozhodol nepozastaviť lety všetkých lietadiel typu Boeing 737 MAX 8, ktoré využívajú americké letecké spoločnosti. viac »


V deň pádu etiópskeho lietadla hlásilo poruchu aj ďalšie s vyše 500 ľuďmi na palube, modlili sa

Lietadlo spoločnosti Air France

11.03.2019 22:00

ABIDŽAN – V onen deň, keď sa zrútilo dopravné lietadlo Boeing 737 MAX Etiópskych aerolínií, hlásilo poruchu aj lietadlo spoločnosti Air France A380, na ktorého palube sa nachádzalo viac než pol tisíca cestujúcich, medzi nimi aj novinár, ktorý celú drámu opísal. viac »


Etiópske lietadlo smrti pilotoval tento mladík (†28): FOTO celej posádky, ktorá zahynula

Etiópske lietadlo smrti pilotoval
Foto

11.03.2019 20:00

ADDIS ABEBA - Príčina pádu etiópskeho lietadla stále nie je známa. Špekuluje sa o technickej poruche, ktorá pripadá viac do úvahy než ľudský faktor. Stroj totiž riadil veľmi skúsený pilot, ktorý keď zaznamenal prvé problémy hneď po štarte, žiadal o návrat späť. Ten už ale nestihol. viac »


Politici vyjadrili sústrasť Antonovi Hrnkovi: FOTO Sú chvíle, keď ide politika bokom, drž sa

Politici a najbližší kolegovia

11.03.2019 16:00

BRATISLAVA - Včerajší tragický pád lietadla navždy poznačil život poslanca SNS Antona Hrnka. V momente prišiel o celú rodinu - manželku, syna aj dcéru. Aj politici sú len ľudia. Politiku odložili bokom a Hrnkovi vyjadrili sústrasť a zároveň mu popriali veľa síl. Premiér dal v prípade potreby k dispozícii vládny špeciál. viac »


Pápež František sa pridal k smútiacemu ľudu: Prajem úprimnú sústrasť všetkým rodinám

Pápež František.

11.03.2019 15:30

ADDIS ABEBA - Pápež František vyjadril v pondelok sústrasť rodinám, ktorých príbuzní zahynuli pri nedeľnej havárii lietadla v Etiópii. O život prišlo všetkých 157 ľudí na palube vrátane štyroch občanov Slovenska. viac »


Pasažiera lietadla smrti zachránila šťastena: FOTO Grék mal letieť do Nairobi, no niečo sa stalo...

Pasažiera lietadla smrti zachránila

11.03.2019 14:30

ADDIS ABEBA - Pri včerajšom páde boeingu etiópskych aerolínií zahynulo 149 pasažierov a 8 členov posádky. Medzi cestujúcimi sa nachádzali aj štyria Slováci, vrátane troch členov rodiny poslanca Antona Hrnka. Jedným z tých, ktorému sa však podarilo nečakane uniknúť z pazúrov osudu, je Grék Antonis Mavropoulos, ktorý o svojej skúsenosti porozprával v ... viac »


PRÁVE TERAZ Na mieste tragédie sa našli obe čierne skrinky spadnutého lietadla

PRÁVE TERAZ Na mieste

11.03.2019 12:58

ADDIS ABEBA - Pátrači našli obe čierne skrinky lietadla typu Boeing 737-8 MAX spoločnosti Ethiopian Airlines, ktoré v nedeľu ráno havarovalo v Etiópii, pričom zahynulo všetkých 157 ľudí na palube vrátane štyroch občanov Slovenska. V pondelok to oznámili aerolínie Ethiopian Airlines, ktoré citovala tlačová agentúra AFP. viac »


Znepokojenie ohľadom Boeingov rastie, akcie strácajú

Znepokojenie ohľadom Boeingov rastie,

11.03.2019 12:53

PARÍŽ - Južná Kórea, rovnako ako Ethiopian Airlines, nepustili lietadlá Boeing 737 MAX 8 po nedávnom incidente vzlietnuť, a nariadili im núdzové prehliadky. Čínsky letecký úrad vydal oznámenie že 97 týchto lietadiel používaných domácimi leteckými spoločnosťami musia zostať na zemi. Indonézska vláda oznámila, že sa tiež pripojí k rozhodnutiu Číny. Jakarta ... viac »


Po havárii v Etiópii čínske úrady dočasne zakázali lietať Boeingom 737 MAX

Boeing 737 Max

11.03.2019 12:17

Čínsky úrad pre civilné letectvo dočasne zakázal všetkým domácim aerolinkám používať lietadlá typu Boeing 737 MAX 8. Stalo sa tak po tragickej havárii takéhoto stroja v Etiópii. Nariadenie úrad vydal v pondelok o 9:00 miestneho času a do platnosti vstúpi deväť hodín od vydania. viac »


Ticho, aké ešte nikdy predtým: Rokovanie OSN v Nairobi zatienil tragický pád lietadla

Záchranári prehľadávajú trosky lietadla

11.03.2019 10:55

NAIROBI - Otvorenie prvého plenárneho zasadnutia Environmentálneho zhromaždenia OSN v kenskom Nairobi v pondelok poznamenala havária lietadla v Etiópii, pri ktorej v nedeľu zahynulo aj najmenej 22 zamestnancov OSN. Pri páde lietadla, ku ktorému došlo šesť minút po štarte z Addis Abeby, prišlo o život 157 ľudí vrátane štyroch občanov SR. viac »


Expert o obrovskej tragédii: Je to veľmi dramatické, zmení to celý letecký priemysel

Expert o obrovskej tragédii:
FotoVideo

11.03.2019 09:29

VIEDEŇ - Letecký expert Kurt Hofmann považuje situáciu v celom leteckom priemysle po zrútení takmer úplne nového lietadla Boeing 737 Max 8 v Etiópii za "veľmi dramatickú". Je možné, že sa čoskoro začne diskusia o celosvetovom zákaze lietania strojov tohto typu, uviedol Hofmann v pondelok. viac »


Rázny krok po včerajšom páde lietadla: Čína a Etiópia zastavujú všetky lietadlá rovnakého typu

Záchranári prehľadávajú trosky lietadla

11.03.2019 07:15

PEKING - Čínsky úrad pre civilné letectvo (CAAC) vydal v pondelok nariadenie, ktoré dočasne pozastavuje lety všetkých lietadiel typu Boeing 737-8 MAX. Stroj tohto typu patriaci spoločnosti Ethiopian Airlines sa v nedeľu ráno zrútil krátko po štarte z letiska v Addis Abebe, pričom zahynulo všetkých 157 ľudí na palube. Informovala o tom agentúra AP. viac »


FOTO Letecká tragédia otriasla Slovenskom: Príbehy Slovákov, ktorí zahynuli, záhadný manéver

FOTO Letecká tragédia otriasla
Foto

11.03.2019 06:00

ADDIS ABEBA - Obrovská tragédia otriasla celým svetom, aj Slovenskom. V nedeľu ráno krátko po štarte sa v Etiópii zrútilo lietadlo s viac než 150 ľuďmi na palube. Medzi nimi boli, bohužiaľ, aj štyria Slováci. Ďalšími obeťami sú lekári, humanitárni pracovníci či ľudia, ktorí mierili do keňskej metropoly na akciu OSN. viac »


Desivá správa zo slovenského šoubiznisu: V havarovanom lietadle vraj mala byť aj speváčka Tina!

Desivá správa zo slovenského
Foto

11.03.2019 05:45

ADDIS ABEBA - Svet v nedeľu ráno zarmútila správa o havárii lietadla Etiópskych aerolínií. Stroj sa zrútil k zemi krátko po štarte z letiska v Addis Abebe. Zo 149 cestujúcich a ôsmich členov posádky neprežil nikto. V tom istom čase z tohto letiska odlietala aj známa slovenská speváčka Martina "Tina" Kmeťová (35), o čom svedčili jej príspevky na Instagrame. ... viac »


Letecké nešťastie: Zahynuli aj štyria Slováci vrátane rodiny poslanca Hrnka

Letecké nešťastie: Zahynuli aj

10.03.2019 20:05

ADDIS ABEBA - Haváriu lietadla Etiópskych aerolínií, ktoré sa v nedeľu ráno zrútilo krátko po štarte z letiska v Addis Abebe, neprežil nikto zo 149 cestujúcich a ôsmich členov posádky. Stroj mal namierené do kenského hlavného mesta Nairobi. Na palube nachádzali aj štyria Slováci vrátane najbližšej rodiny poslanca Antona Hrnka. viac »


Pri leteckej tragédii zahynula aj slovenská charitatívna pracovníčka Danica Olexová

Danica Olexová
Foto

10.03.2019 20:04

ADDIS ABEBA - Štvrtou slovenskou obeťou nedeľnej havárie etiópskeho lietadla je charitatívna pracovníčka a projektová manažérka Danica Olexová. Informuje o tom Dobrá novina, stránka projektu eRko - Hnutia kresťanských spoločenstiev detí. viac »


Obrovská tragédia, ktorá otriasla krajinou: Etiópia vyhlásila na pondelok štátny smútok

Záchranári prehľadávajú trosky lietadla
Foto

10.03.2019 19:58

ADDIS ABEBA - Etiópska Snemovňa reprezentantov vyhlásila pondelok za deň štátneho smútku za 157 obetí leteckého nešťastia, ku ktorému došlo v nedeľu ráno, keď sa krátko po štarte z letiska v Addis Abebe zrútilo civilné lietadlo spoločnosti Ethiopian Airlines. Medzi obeťami sú aj štyria občania SR. viac »


Najčítanejšie články