Premiér Pellegrini: Po obete leteckej tragédie môže letieť vládny špeciál | Topky.sk

Streda, 16. október 2019. Meniny má Vladimíra, zajtra Hedviga.

Premiér Pellegrini: Po obete leteckej tragédie môže letieť vládny špeciál

Peter Pellegrini
Peter Pellegrini
Zdroj: SITA/Braňo Bibel
10.03.2019 19:58

BRATISLAVA - Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) vyjadruje úprimnú sústrasť rodinám obetí havárie etiópskeho lietadla. Uisťuje ich, že vláda SR je v prípade potreby pripravená kedykoľvek poskytnúť vládny špeciál. Uviedol to vo svojom stanovisku na sociálnej sieti.


"S hlbokým zármutkom som krátko po pristátí v Paríži prijal informáciu, že medzi obeťami raňajšieho leteckého nešťastia etiópskeho lietadla boli aj štyria občania Slovenskej republiky. Chcem vyjadriť rodinám úprimnú a hlbokú sústrasť a uistiť ich, že vláda je v prípade potreby pripravená kedykoľvek poskytnúť vládny špeciál," povedal vo zverejnenom videu predseda vlády.

Na palube lietadla Etiópskych aerolínií, ktoré sa v nedeľu ráno zrútilo krátko po štarte z letiska v Addis Abebe, boli cestujúci 35 krajín. Stroj vzlietol z Addis Abeby o 6.38 h SEČ, havaroval niekoľko minút po štarte, nehodu nikto neprežil. Medzi obeťami sú aj manželka, syn a dcéra poslanca Národnej rady SR Antona Hrnka (SNS) a tiež rozvojová pracovníčka Danica Olexová.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: Facebook/Peter Pellegrini

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články