Pápež František sa pridal k smútiacemu ľudu: Prajem úprimnú sústrasť všetkým rodinám | Topky.sk

°C

Utorok, 10. december 2019. Meniny má Radúz, zajtra Hilda.

Pápež František sa pridal k smútiacemu ľudu: Prajem úprimnú sústrasť všetkým rodinám

Pápež František.
Pápež František.
Zdroj: SITA/AP Photo/Andrew Medichini
11.03.2019 15:30

ADDIS ABEBA - Pápež František vyjadril v pondelok sústrasť rodinám, ktorých príbuzní zahynuli pri nedeľnej havárii lietadla v Etiópii. O život prišlo všetkých 157 ľudí na palube vrátane štyroch občanov Slovenska.


Vatikánsky štátny tajomník kardinál Pietro Parolin uviedol vo vyhlásení, že pápeža zarmútila správa o havárii a "modlí sa za zosnulých z rôznych krajín a porúča ich duše do milosti všemocného Boha". Vo vyhlásení sa ďalej uvádzalo: "Pápež František vyjadruje úprimnú sústrasť ich rodinám a dovoláva sa Božieho požehnania v podobe útechy a sily pre všetkých, ktorí žialia nad touto tragickou stratou." Ťažké chvíle prežívajú aj členovia združenia pilotov etiópskych leteckých spoločností. Podľa tlačovej agentúry AP piloti plakali za kolegami, ktorí zahynuli pri páde lietadla pri metropole Addis Abeba.

Pred zaplnenou miestnosťou pre pilotov boli na stoličkách umiestnené fotografie siedmich členov posádky havarovaného boeingu. Jeden pilot uviedol, že s hlavným pilotom tragického letu, kapitánom Yaredom Getachewom, plánoval sledovať futbalový zápas medzi Manchesterom a Arsenalom. Práve Getachew vyslal krátko po štarte v etiópskej Addis Abebe núdzový signál a dostal povolenie na návrat. Všetky kontakty s ním sa však krátko nato prerušili. Ďalší pilot povedal, že letel spolu s Yaredom niekoľkokrát a dokonca spolu bývali, kým sa stali kapitánmi.

Nemenovaný predstaviteľ leteckej spoločnosti Ethiopian Airlines, ktorej havarovaný stroj patril, rozprával tlačovej agentúre AP o jednej nájdenej čiernej skrinke a vyhlásil, že je čiastočne poškodená. "Uvidíme, čo sa nám z nej podarí dostať," doplnil. Tlačová agentúra AFP však napísala, že vyšetrovatelia našli na mieste dopadu stroja dve čierne skrinky - záznamníky letových údajov a hlasov z kokpitu, ktoré by mohli pomôcť zistiť príčinu tragédie.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články