Etiópske lietadlo smrti pilotoval tento mladík (†28): FOTO celej posádky, ktorá zahynula | Topky.sk

°C

Sobota, 25. január 2020. Meniny má Gejza, zajtra Tamara.

Etiópske lietadlo smrti pilotoval tento mladík (†28): FOTO celej posádky, ktorá zahynula

Zdroj: koláž topky
11.03.2019 20:00

ADDIS ABEBA - Príčina pádu etiópskeho lietadla stále nie je známa. Špekuluje sa o technickej poruche, ktorá pripadá viac do úvahy než ľudský faktor. Stroj totiž riadil veľmi skúsený pilot, ktorý keď zaznamenal prvé problémy hneď po štarte, žiadal o návrat späť. Ten už ale nestihol.


Vyšetrovatelia krátko po nedeľnajšej tragédii spustili vyšetrovanie. Predbežne vylúčili ľudské zlyhanie. Lietadlo typu Boeing 737-8 MAX totiž pilotoval skúsený kapitán, 28-ročný Yared Getachew, ktorý mal nalietaných viac ako 8200 letových hodín. Pre spoločnosť Ethiopian Airlines pracoval od júla 2010, kapitánom Boeingu 737 sa stal v novembri 2017. Stal sa tak najmladším pilotom v histórii aeroliniek, ktorý pilotoval tento typ lietadla. 

Tragédia v Etiópii.
Zdroj: Twitter

Getachew, po svojich rodičoch polovičný Etiópčan a polovičný Keňan, už dlho túžil lietať linku do Nairobi, aby tam mohol navštevovať svoju rodinu. Kolega ho opisujú ako "zábavného, charizmatického a veľmi populárneho". Už pár minút po štarte zaznamenal bližšie nešpecikované problémy, a preto kontaktoval pracovníkov riadiacej letovej prevádzky na Medzinárodnom letisku Bole s tým, že žiada o návrat späť. Ten mu následne aj bol povolený. Krátko nato ale lietadlo zmizlo z radarov a zrútilo sa medzi mestami Bishoftu a Mojo. 

Tragédia v Etiópii.
Zdroj: Twitter

V lietadle sedel aj kopilot Ahmed Nur Mohamed Nur, ktorý mal nalietaných dvesto hodín. Okrem neho bolo členmi posádky päť letušiek. Všetci prišli pri leteckom nešťastí o život, vrátane piatich mladých letušiek. 

Tragédia v Etiópii.
Zdroj: Twitter


Galéria

Tragédia v Etiópii. Tragédia v Etiópii. Tragédia v Etiópii.

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/np

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články