Utorok23. júl 2024, meniny má Oľga, zajtra Vladimír

Tragédia v Indii: Požiar v zábavnom parku si vyžiadal najmenej 27 mŕtvych

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

NAÍ DILLÍ - Najmenej 27 ľudí, väčšinou detí, zahynulo po tom, ako v zábavnom parku v západoindickom meste Rádžkot v štáte Gudžarát vypukol v sobotu mohutný požiar. Situácia je podľa polície už pod kontrolou a prebieha záchranná operácia.

V dvojposchodovej budove v parku sa v čase vypuknutia požiaru nachádzalo viac ako 300 osôb. "Ľudia uviazli v pasci, pretože sa zrútila dočasná konštrukcia zariadenia v blízkosti vchodu, čo im sťažilo únik," uviedol jeden zo svedkov.Na záberoch bolo vidieť, ako hasiči odstraňujú trosky budovy, ktorá sa podľa miestnych médií využívala na bowling, motokáry a trampolíny. Likvidácia požiaru trvala takmer hodinu, pričom zranených prevážal do nemocnice približne tucet sanitiek.

Príčina požiaru je predmetom vyšetrovania. Predstavitelia hasičského zboru uviedli, že išlo zrejme o skrat. Telá mŕtvych boli silne spálené, čo sťažuje ich identifikáciu. Polícia uviedla, že majiteľa zábavného parku obviní z nedbanlivosti.Indický premiér Naréndra Módí vyhlásil, že ho požiar v Rádžkote "veľmi zarmútil". Dodal, že "myslí na tých, ktorí prišli o svojich blízkych a modlí sa za zranených".

Požiare sú v Indii časté v dôsledku zlých stavebných postupov, preľudnenia a nedodržiavania bezpečnostných predpisov. V roku 2016 zahynulo v juhoindickom štáte Kérala po veľkom výbuchu počas zakázaného ohňostroja viac ako 100 ľudí.

Viac o téme: PožiarObeteZábavný parkIndia
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu