Utorok23. júl 2024, meniny má Oľga, zajtra Vladimír

Tragický požiar v nemocnici v Dillí: Šesť novorodencov neprežilo, zatkli majiteľa bez licencie

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

NAÍ DILLÍ - Indická polícia v pondelok oznámila, že zatkla lekára a majiteľa nemocnice bez licencie, kde pri požiari zomrelo šesť novorodencov. Ďalších päť sa podarilo zachrániť, Informuje agentúra AFP.

Požiar vypukol na novorodeneckom oddelení v nemocnici vo východnej časti indického hlavného mesta v sobotu neskoro večer. Náhodní okoloidúci zbadali oheň v budove a pokúsili sa zachrániť novorodencov vo vnútri. Na mieste zasahovalo 14 hasičských áut a plamene sa podarilo uhasiť za približne hodinu.

archívne video

V bratislavskej Rači zasahujú pri požiari železničného vagónu (Zdroj: TASR/Pavol Zachar)

Po evakuácii 12 novorodencov lekári pri šiestich z nich skonštatovali smrť, priblížila polícia. Úzka dvojposchodová budova nemocnice stála v rade domov bez prístupu po stranách, ako to vyžadujú požiarne predpisy, čo sťažovalo dosah hasičských vozidiel.

"Snažili sme sa dostať oheň pod kontrolu, ale nebolo možné dostať sa do budovy a zachrániť 12 uväznených detí," povedal novinárom jeden z hasičov. Vyšší policajný dôstojník Surendra Chaudhary povedal, že nemocnica "nemá systém požiarnych východov".

Nemocničná licencia majiteľovi vypršala v marci a na oddelení bol dvojnásobný počet lôžok, ako mal predtým povolenie. Päť zachránených bábätiek sa zotavuje v inej nemocnici. Krátko pred požiarom v nemocnici horelo aj v zábavnom parku v západoindickom štáte Gudžarát. Počet obetí tohto požiaru sa v pondelok zvýšil na 28, uviedla polícia.

Oheň vypukol v centre preplnenom mladými ľuďmi

Oheň vypukol v centre preplnenom mladými ľuďmi kvôli zváračským prácam na prízemí, povedal novinárom veliteľ hasičov. "Zábery CCTV (vnútorného televízneho okruhu) jasne ukazujú, že iskra zo zváracích prác dopadla na hromadu vlnitej lepenky pod ňou a spôsobila požiar," povedal Kher. Obete sa doteraz nepodarilo identifikovať. Polícia v súvislosti s požiarom obvinila sedem ľudí z usmrtenia. Požiare sú v Indii pomerne bežné kvôli zlým stavebným postupom, preplnenosti a nedostatočnému dodržiavaniu bezpečnostných predpisov.

Viac o téme: PožiarNemocnicaHasičiObeteLekárNovorodenci
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu