Policajný zásah v Nemecku: V súvislosti s vraždou politika zadržali ďalších dvoch ľudí | Topky.sk

°C

Štvrtok, 12. december 2019. Meniny má Otília, zajtra Lucia.

Policajný zásah v Nemecku: V súvislosti s vraždou politika zadržali ďalších dvoch ľudí

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
27.06.2019 13:05

BERLÍN - Nemecká polícia zadržala dvoch podozrivých v súvislosti s vraždou nemeckého komunálneho politika Waltera Lübckeho z Kresťanskodemokratickej únie (CDU), ku ktorej došlo začiatkom júna v meste Wolfhagen v spolkovej krajine Hesensko. Informovala o tom vo štvrtok agentúra Reuters s odvolaním sa na vyhlásenie nemeckej spolkovej prokuratúry.


K zločinu sa po zadržaní políciou po počiatočnom mlčaní priznal tento týždeň 45-ročný pravicový extrémista Stephan E. s tým, že konal sám. Povedal tiež, že vlastní viacero zbraní — okrem vražednej zbrane aj opakovaciu brokovnicu a samopal typu Uzi vrátane munície. Uviedol i podrobnosti o tom, ako sa k nim dostal a opísal, kde ich ukryl, napísal vo štvrtok denník Süddeutsche Zeitung.

Vyšetrovatelia našli celkovo existuje päť spomínaných zbraní ukrytých na pozemku mužovho zamestnávateľa. Stephan E. povedal, že časť arzenálu kúpil v roku 2014, vražednú zbraň v roku 2016. Hovorkyňa prokuratúry odmietla potvrdiť pravdivosť správe týždenníka Der Spiegel, že jeden zo zadržaných predal Stephanovi E. zbraň, ktorou bol Lübcke zastrelený. 

"Boli zadržané dve osoby," uviedla hovorkyňa prokuratúry s tým, že ďalšie informácie budú zverejnené neskôr. Lübckeho našli 2. júna na terase jeho domu vo Wolfhagene so strelným zranením hlavy. Zomrel krátko po prevoze do nemocnice. Vyšetrovatelia predpokladajú, že išlo o vraždu motivovanú pravicovým extrémizmom, keďže Lübcke sa počas masovej migrácie do Nemecka zasadzoval za práva žiadateľov o azyl, za čo dostával vyhrážky od prívržencov krajnej pravice.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články