°C

Sobota, 11. júl 2020. Meniny má Milota, zajtra Nina.

Hlavný podozrivý z vraždy politika stiahol svoje priznanie: Tvrdil, že vlastní zbraň

Walter Lübcke
Walter Lübcke
Zdroj: TASR/Uwe Zucchi, DPA
02.07.2019 14:40

BERLÍN - Hlavný podozrivý v prípade vraždy nemeckého komunálneho politika Waltera Lübckeho z Kresťanskodemokratickej únie (CDU), ku ktorej došlo začiatkom júna v meste Wolfhagen v spolkovej krajine Hesensko, stiahol svoje priznanie. S odvolaním sa nemenovaný zdroj o tom v utorok informovala agentúra DPA.


Pôvodne sa k zločinu po zadržaní políciou a po počiatočnom mlčaní priznal 45-ročný pravicový extrémista Stephan E. s tým, že konal sám. Nemecká spolková prokuratúra však údajné rozhodnutie Stephana E. stiahnuť svoje priznanie komentovať odmietla.

Podozrivý, ktorého zadržali 15. júna, pôvodne tiež povedal, že vlastní viacero zbraní — okrem vražednej zbrane aj opakovaciu brokovnicu a samopal typu Uzi vrátane munície. Uviedol i podrobnosti o tom, ako sa k nim dostal, a opísal, kde ich ukryl.

Lübckeho našli 2. júna na terase jeho domu vo Wolfhagene so strelným zranením hlavy. Zomrel krátko po prevoze do nemocnice. Vyšetrovatelia predpokladajú, že išlo o vraždu motivovanú pravicovým extrémizmom, keďže Lübcke sa počas masovej migrácie do Nemecka zasadzoval za práva žiadateľov o azyl, za čo dostával vyhrážky od prívržencov krajnej pravice.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články