Piatok23. február 2024, meniny má Roman, Romana, zajtra Matej

Neďaleko Bratislavy sa svadba zmenila na horor: Na prítomných sa zrútila štukatúra stropu

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: thinkstock.com)

KITTSEE - Päť ľudí utrpelo ľahké zranenia, keď sa v sobotu počas svadby v zámku v rakúskom Kittsee neďaleko Bratislavy zrútila na prítomných štukatúra stropu Slávnostnej siene. Informoval o tom dnes rakúsky verejnoprávny rozhlas ORF.

Zranených previezli do nemocníc v Kittsee a v Hainburgu, kde ich ambulantne ošetrili. Všetci prítomní vyviazli našťastie bez vážnejších ujm na zdraví, uviedla starostka Kittsee Gabriele Nabingerová, ktorá je momentálne na dovolenke v Chorvátsku.

Podľa jej informácií s odvolaním sa na svadobčanov, na balkóne i v záhrade zámku pokračovala svadobná hostina ďalej. Starostka, ktorá ešte v piatok osobne navštívila zámok, sa už písomné ospravedlnila novomanželom za sobotňajší incident.

Obec, ktorá je vlastníkom zámku, Slávnostnú sieň zámku nešťastia dočasne uzavrela. V spolupráci s pamiatkarmi očakáva preskúmanie a opravu stropu. Priestory knižnice budú aj naďalej k dispozícii na uzatváranie sobášov, pri ktorých bude možné využiť aj menšiu slávnostnú sieň a ďalšie priestory zámku. Narušená nebude ani prevádzka reštaurácie.

Viac o téme: SvadbaKittsee
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu