Pondelok15. apríl 2024, meniny má Fedor, zajtra Dana, Danica

Voľby 2022: Maďarské fórum podporuje kandidatúru Jozefa Viskupiča na predsedu TTSK

Jozef Viskupič
Jozef Viskupič (Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj)

DUNAJSKÁ STREDA – Kandidátom Maďarského fóra na predsedu Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) sa stal Jozef Viskupič. Uviedol to na tlačovej konferencii v Dunajskej Strede predseda strany Maďarské fórum Zsolt Simon.

Ako doplnil, nie je to o tom, že s ním začali spolupracovať až teraz. "Ja osobne ho poznám z parlamentu už 12 rokov. Pred piatimi rokmi sa stal predsedom samosprávneho kraja a bol som prekvapený, keď mi povedal, že na krajskom úrade je jediný človek, ktorý rozpráva po maďarsky. Teraz to je už inak, lebo pochopil, že kraj patrí ľuďom a primerane musia byť zastúpení občania menšinových národností," uviedol Simon.

archívne video

Voľby do orgánov samosprávy obcí a do orgánov samosprávnych krajov sa budú konať 29. októbra, oznámil Kollár. (Zdroj: TASR/Martina Kriková)

"Podporu Maďarského fóra považujem za doklad toho, že ponuka na pokračovanie v modernizácii kraja je ponukou pre všetkých. Bez ohľadu na to, či je ich prvou rečou slovenčina alebo maďarčina. V zastupiteľstve aj v úzkom vedení kraja sme päť rokov spolupracovali aj so zástupcami dnešnej Aliancie. Ich 14 poslancov malo silný hlas a spoločne sme presadili systémové zmeny, ozdravili financie a naštartovali rozvojové investície. Je preto prirodzené, že som rokoval o podpore aj s nimi," povedal Viskupič.

Podľa jeho slov sa v kraji chcú v nasledujúcom období zamerať napríklad na motiváciu študentov študovať v nedostatočne obsadených odboroch. "Dostali sme prísľub, že sa bude postupovať v nastúpenom trende s rozvojom stredných škôl a hlavne zvýšenie kapacity odborných škôl. Dali sme výzvu strane Aliancia, aby sme rokovali o spoločnom postupe, ale táto ponuka bola odmietnutá," doplnil Simon. "Keďže sa v Aliancii nevedeli zhodnúť na kandidátovi, naše dvere boli otvorené do poslednej chvíle. Napokon sa však rozhodli nominovať svojho kandidáta, čo, samozrejme, plne rešpektujem," povedal súčasný predseda TTSK.

Viac o téme: Jozef ViskupičTrnavský krajMaďarské fórumVoľby 2022
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu