Potrebujú pomoc | Topky.sk - Bleskovky

Pondelok, 18. jún 2018. Meniny má Vratislav, zajtra Alfréd.

Potrebujú pomoc

Ondrejkovi (2) na Slovensku nevedeli pomôcť: Vážna diagnóza! Šancu mu dala liečba v Mexiku

Ondrejko už vie sedieť bez opory

Ondrejko už vie sedieť bez opory

22.01.2018 00:01

BRATISLAVA - Jedna z najhorších vecí, ktorá sa vám v živote môže stať, je, že sa vám narodí dieťatko s vážnymi zdravotnými problémami. Keď prišiel na svet Ondrejko, nedávali mu lekári žiadnu šancu. Trpel rázštepom chrbtice aj hydrocefalom a museli ho niekoľkokrát operovať. Chlapček a jeho rodičia sa však dokázali popasovať aj s takýmito ťažkými ranami ... viac »

Už 25 rokov denne zachraňuje životy iných: Svojej milovanej dcérke Martinke (4) pomôcť nedokáže

Už 25 rokov denne
Foto

28.05.2016 00:01

BRATISLAVA - Dennodenne už 25 rokov pomáha pri nehodách, či iných nešťastiach, keď zachraňuje to najdôležitejšie, ľudský život. Obetavý záchranár Zdeno Dugas sa ale s rodinou ocitol v nelichotivej situácii a potrebuje pomoc. Nejde však o neho, ale o jeho prostrednú dcérku Martinku. Usmievavé, šikovné a múdre dievčatko má veľký zdravotný problém. Nemôže ... viac »


Rodina z Námestova je nešťastná: Tomáško (14) po operácii nádoru ostal ochrnutý!

Rodina z Námestova je
Foto

24.03.2016 13:00

NÁMESTOVO – Zákerná rakovina sa nevyhýba ani malým deťom. Keď mal Tomáško jeden rok, lekári mu našli zhubný nádor na miechovom kanáliku. Odvtedy musel absolvovať deväť náročných operácií. Dnes má Tomáško už 14 rokov a na základnej škole patrí medzi najusilovnejších žiakov. Rodina prosí o pomoc prostredníctvom 2 % z daní. viac »


Žalostné priznanie mamy (37) deviatich detí: Obetujem im život, som na ne sama

Žalostné priznanie mamy (37)
Foto

15.02.2016 00:01

ROVINKA - Niektoré ženy sa ženú za kariérou a tehotenstvo odmietajú, iné sú oddanými matkami. Takou je aj 37-ročná Vierka z Rovinky v seneckom okrese. Statočná žena porodila deväť detí. Smutné ale je, že vlastný otec deti odmieta, svojej družke neprispieva a rodinu doslova tyranizuje. Skromná mama musí uživiť seba a deväť potomkov z necelých 415 eur, ktoré dostáva na mesiac. viac »


Takmer dospelá a predsa dieťa: Majka (15) na FOTO sa bojí, že pôjde do detského domova

Takmer dospelá a predsa
Foto

08.02.2016 00:00

HUMENNÉ – Majka oslávila v januári sladkých 15 rokov. Má milujúcu mamu, no pred sebou neistú budúcnosť. Každý deň sa zobúdza so strachom, že by mohla skončiť v detskom domove, keby jej mama musela odísť pracovať do zahraničia. viac »


Trpké priznanie rodiny 6-ročnej Alžbetky na FOTO: Problémy má aj náš syn Lukáš

Trpké priznanie rodiny 6-ročnej
Foto

03.02.2016 00:00

BRATISLAVA – O Alžbetke sme na Topkách písali už viackrát. Milé dievčatko sa narodilo s problémom, ktorý sa sprvoti zdal byť lekárom neriešiteľný. Dnes je však všetko inak. Hoci existujú možnosti liečby, nie sú dostupné pre každého. viac »


Rodina Dávidka (12) na FOTO zvádza boj o prežitie: Celý náš príjem tvorí 368 eur

Rodina Dávidka (12) na
Foto

29.01.2016 00:00

HUMENNÉ – Dávidko bude mať v apríli už 12 rokov a rastie ako z vody. No kým sa ostatné deti v jeho okolí tešia zo spoznávania sveta a všetkých jeho farieb, chlapec sa svojej mamy pýta, ako vyzerá letné slnko. Napriek tomu jeho svet nie je čierno-biely. viac »


Michaela (33) už nevie, ako ďalej: Slobodná mama sa prepadáva do hlbokého zúfalstva

Michaela (33) už nevie,
Foto

26.01.2016 09:20

DUBOVÁ – Slobodným matkám sa na Slovensku žije veľmi zle. Dôkazom toho je aj osud Michaely Kosecovej z Dubovej, ktorá poberá len rodičovský príspevok a dávku v hmotnej núdzi. viac »


Osud sa s ťažko chorým dievčatkom (9) na FOTO nemazná: Veronikina rodina sa dostala do pasce

Osud sa s ťažko
Foto

22.01.2016 00:00

TREBIŠOV – Deväťročná Veronika má taký krásny a veselý úsmev, že by len málokto tušil, čím všetkým si už dievčatko muselo prejsť. Od narodenia zápasí s ťažkou diagnózou a jej rodičia sa teraz dostali do situácie, v ktorej sa len ťažko hľadajú východiská. viac »


Rodinu trápi záhadná diagnóza dcérky (6) na FOTO: Po pôrode sa nám prevrátil život naruby

Rodinu trápi záhadná diagnóza
Foto

15.01.2016 00:00

PARTIZÁNSKE – Pred šiestimi rokmi čakali manželia z Partizánskeho vytúžené dieťa. Tehotenstvo bolo bezproblémové a trápenie rodiny sa začalo až po komplikovanom pôrode Evelinky. Dnes má šesťročné dievčatko závažné problémy, s ktorými sa rovesníkom posťažovať nemôže. viac »


Ďalšia rana pre rodičov ťažko chorého Martinka: Verdikt lekárov nás úplne zlomil

Ďalšia rana pre rodičov
Foto

13.01.2016 00:00

VEĽKÉ ZÁLUŽIE – Martinka Kupca (10) čitatelia Topiek poznajú už dlho. Prežívali sme s ním jeho radosti aj starosti počas ťažkej choroby, keď sa neúnavne snažil ustáť na vlastných nohách. Situácia sa však odrazu zmenila a verdikt lekárov zaťal do živého. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Lady Popular

Lady Popular

V hre Lady Popular na teba čaká svet celebrít, oblečenia a make-upu.Pirate Storm

Pirate Storm

Ujmi sa velenia lode a bojuj s príšerami, pirátmi a inou morskou pliagou.