Sobota, 16. december 2017. Meniny má Albína, zajtra Kornélia.

Islamský štát

Linda (16), ktorá sa pripojila k teroristom Daeš, prehovorila v televízii: Zničila som si život

Linda Wenzelová

Linda Wenzelová

pred 10 hodinami

BAGDAD - Mladá dievčina s červenkastými vlasmi bola zadržaná v júli tohto roku irackou armádou pri dobývaní mesta Mosul z rúk Islamského štátu (Daeš) spolu s 19 ďalšími cudzincami. Fotografia 16-ročnej Lindy Wenzelovej z nemeckého Saska obletela svet. Tíndžerka odcestovala do Sýrie, aby sa pripojila k teroristickej organizácii a teraz je väzenkyňou ... viac »

Opozičné vojská podporované Spojenými štátmi hlásia úspech: Zabili vyše 20 militantov z Daeš

Útok opozičných vojsk v

včera o 21:45

WASHINGTON - Sýrske opozičné vojská podporované USA zabili viac ako 20 militantov z extrémistickej skupiny Daeš, pričom ďalších 15 zadržali. viac »


Historický deň: VIDEO Vojna v Iraku konečne skončila, kalifát Daeš už neexistuje

Oslavy vyhlásenia porážky militantov
FotoVideo

10.12.2017 19:00

BAGDAD - Iracký premiér Hajdar Abádí včera ohlásil definitívnu porážku teroristickej organizácie Daeš v Iraku. Irackej armáde a jej spojencom sa podarilo v lete Daeš poraziť v jeho hlavnom centre v Mósule a teraz tiež na západe krajiny, kam členovia Daeš utekali. Armáda oznámila, že celý Irak bol oslobodený. viac »


Iracký premiér oznámil radostnú správu: Definitívna porážka Daeš!

Hajdar Abádí

09.12.2017 12:12

BAGDAD - Iracký premiér Hajdar Abádí dnes ohlásil definitívnu porážku teroristickej organizácie Daeš v Iraku. Irackej armáde a jej spojencom sa podarilo v lete Daeš poraziť v jeho hlavnom centre v Mosule a teraz tiež na západe krajiny, kam členovia utekali. Armáda dnes oznámila, že celý Irak bol oslobodený. viac »


Ruský generálny štáb oznámil splnenie úlohy: Totálna porážka Daeš v Sýrii

Sýrske demokratické jednotky útočia

07.12.2017 17:42

DAMASK - Generálny štáb ruských ozbrojených síl oznámil vo štvrtok splnenie úlohy, ktorou bola porážka teroristickej organizácie Islamský štát (IS) na území Sýrie. Oznámil to vo štvrtok náčelník hlavného operačného oddelenia generálneho štábu ruských ozbrojených síl generálplukovník Sergej Rudskoj, ktorý zároveň opísal podrobnosti záverečnej fázy operácie. ... viac »


Minister obrany Williamson: Briti, ktorí sa pripojili k Daeš, by mali byť vypátraní a zabití

Gavin Williamson

07.12.2017 12:15

LONDÝN - Briti, ktorí vstúpili do radov militantnej skupiny Daeš v Sýrii a Iraku, by mali byť dostihnutí a zabití. V rozhovore pre denník Daily Mail to v stredu vyhlásil nový britský minister obrany Gavin Williamson, ktorého cituje agentúra Reuters. viac »


Rusi sa rozhodli spolupracovať so Spojenými štátmi: V Iraku chcú definitívne poraziť Daeš

Ruskí vojaci v Sýrii

07.12.2017 06:15

MOSKVA - Rusko je pripravené pomôcť Spojeným štátom zničiť teroristickú organizáciu Daeš v Iraku. Zároveň tvrdí, že koalícia pod vedením USA nedosiahla v Sýrii žiadny podstatný úspech. viac »


Deti bojovníkov Daeš sa vracajú do Európy: Šéf tajnej služby varuje, môžu byť nebezpečné

Deti bojovníkov Daeš sa

03.12.2017 21:16

BERLÍN - Manželky a deti bojovníkov extrémistickej organizácie Islamský štát (IS) vracajúce sa do Nemecka môžu predstavovať bezpečnostnú hrozbu. V rozhovore pre nemeckú tlačovú agentúru DPA, zverejnenom v nedeľu, to vyhlásil šéf domácej tajnej služby Hans-Georg Maassen. viac »


Raketový útok Daeš na televíznu stanicu: Výbuch nastal po príchode polície, dvaja mŕtvi

Výbuch bomby na trhovisku

02.12.2017 20:30

KÁBUL - Útok v afganskej východnej provincii Nangarhár usmrtil v sobotu najmenej dvoch príslušníkov bezpečnostných síl a zranil ďalších desať ľudí, vrátane policajtov a civilistov. K útoku sa prihlásili militanti z extrémistickej organizácie Daeš. Najnovšie informácie poskytol hovorca provinčného guvernéra. viac »


Odporné VIDEO popravy špióna: Teroristi z Daeš mu odťali ruky aj hlavu pred malým chlapcom

Odporné VIDEO popravy špióna:
Foto

29.11.2017 19:00

KANDAHAR - Krvilační mäsiari z Islamského štátu zverejnili dnes ďalšie otrasné video, ktoré ukazuje dieťa nie staršie ako 10 rokov, podieľajúce sa na odpornej poprave údajného špióna. Malý chlapec, zahalený v maskovacom oblečení, sekundoval starším mladíkom pri ukončení jeho života. viac »


Iracké sily začali novú operáciu: Hon na militantov Daeš v púšti

Ilustračné foto

23.11.2017 09:08

BAGDAD - Iracké sily začali vo štvrtok operáciu zameranú na vyčistenie púšte, hraničiacej so Sýriou, od militantov Daeš. Ide o konečnú operáciu s cieľom zbaviť Irak členov tejto extrémistickej organizácie. Informovala o tom armáda vo vyhlásení. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Goodgame Big Farm

Goodgame Big Farm

Big Farm je farmárska hra, v ktorej všetko funguje presne tak, ako na vidieku.Pirate Storm

Pirate Storm

Ujmi sa velenia lode a bojuj s príšerami, pirátmi a inou morskou pliagou.