Nedeľa, 22. apríl 2018. Meniny má Slavomír, zajtra Vojtech.

Ďalšia rana pre rodičov ťažko chorého Martinka: Verdikt lekárov nás úplne zlomil

Martinko Kupec
Martinko Kupec
13.01.2016 00:00

VEĽKÉ ZÁLUŽIE – Martinka Kupca (10) čitatelia Topiek poznajú už dlho. Prežívali sme s ním jeho radosti aj starosti počas ťažkej choroby, keď sa neúnavne snažil ustáť na vlastných nohách. Situácia sa však odrazu zmenila a verdikt lekárov zaťal do živého.


„Skončil sa rok, ktorý nám splnil nejeden sen, daroval nám nejeden úsmev, ale aj sklamanie a bolesť. Začiatkom roka náš Martinko celkom prestal chodiť a bolo preveľmi ťažké pochopiť, predstaviť si, že už nikdy žiadny krok neurobí, žiadny krok pre svoju mamu,“ s obrovskou úzkosťou v hlase povedal Martinkov otecko po novom roku.

Kedykoľvek chlapec s Louis-Barrovej syndrómom môže, snaží sa rodičov potešiť, aby boli naňho hrdí. Usmieva sa napriek zhoršenej diagnóze a zo školy nosí tie najlepšie známky. „Neustále nás drží v nádeji jeho úsmev, skomolené slovo, prosba a hlavne jeho vôľa žiť a bojovať nerovný boj s chorobou, ktorá mu už veľa vzala a neustále berie,“ priznáva pán Kupec.

Vianoce 2015 už Martinko strávil len na vozíčku
Ďalšia rana pre rodičov

Rodina sa prostredníctvom nás rozhodla z celého srdca poďakovať všetkým láskavým ľuďom, ktorí Martinkovi už niekedy pomohli, vypočuli si trápenie jeho rodičov a prijali ho s pochopením. „Vďaka teplu vašich sŕdc sme všetci pochopili, že najväčšia krása môže mať veľa podôb,“ dodal.

Ďalšia rana pre rodičov

Martinkovi môžete finančne alebo akokoľvek inak pomôcť prostredníctvom nižšie uvedených kontaktných údajov:

Štefan Kupec

Jarocká 1300

Veľké Zálužie 951 35

Tel.č.: 0902 073 696

E-mail: martinko262@gmail.com

Číslo účtu: 4004226152/7500

IBAN: SK3575000000004004226152

SWIFT: CEKOSKBX

Ste v ťažkej životnej situácii a svojmu dieťatku nedokážete poskytnúť pomoc, akú potrebuje? Poznáte rodičov, ktorí majú podobné problémy? Zašlite nám vaše či príbehy vašich známych aj s fotografiami na potrebujupomoc@topky.sk.


Galéria

Martinko Kupec Vianoce 2015 už Martinko

Nástroje k článku



ZDROJ: zh
FOTO: Štefan Kupec

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články