Piatok, 28. apríl 2017. Meniny má Jarmila, zajtra Lea.

Terorizmus

Polícia zatkla nemeckého vojaka: Plánoval teroristický útok, vystupoval ako Sýrčan

Policajti hliadkuje pred mešitou

včera o 14:10

BERLÍN - Nemecká polícia zatkla vojaka, ktorý vystupoval ako sýrsky utečenec, a urobila tak pre podozrenie, že plánoval v bavorskom meste Hammelburg teroristický útok, z ktorého následne mali byť obvinení cudzinci. Informovala o tom dnes tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na nemeckú políciu a hlavnú prokurátorku Nadju Niesenovú. viac »


K útoku v Petrohrade sa prihlásila skupina: Atentátnik konal na rozkaz teroristickej siete

K útoku v Petrohrade

25.04.2017 21:15

PETROHRAD - K samovražednému bombovému útoku v petrohradskom metre z 3. apríla sa prihlásila málo známa skupina Prápor Imáma Šamiľa. Vyhlásila, že útočník konal na rozkaz vodcu teroristickej siete al-Káida Ajmána Zawahrího. Informovala o tom dnes agentúra Reuters s odvolaním sa na americkú organizáciu SITE, monitorujúcu aktivity militantov na internete. viac »


Motívy útočníka z Paríža odhalené: Podľa právnika to nemal v hlave v poriadku

Teroristický útok v Paríži

22.04.2017 06:05

PARÍŽ - Bývalý právnik zabitého útočníka na bulvári Champs-Élysées v Paríži vyhlásil, že jeho klient mal pravdepodobne psychické problémy, na ktoré sa mu nedostávalo adekvátnej pomoci. viac »


Počet obetí atentátu v petrohradskom metre sa zvýšil na 15

Útok v petrohradskom metre

21.04.2017 11:30

PETROHRAD - Počet obetí teroristického útoku, ktorý sa v petrohradskom metre odohral 3. apríla, stúpol na 15. Informovala o tom dnes na svojej stránke na sociálnej sieti Twitter vicegubernátorka Petrohradu Anna Miťaninová. Podľa jej slov dnes ráno v nemocnici podľahla ťažkým zraneniam žena narodená v roku 1960. viac »


Teroristický útok v Paríži dramatizuje kľúčové voľby pre Európu: FOTO minulosť páchateľa desí

Teroristický útok v Paríži
FotoVideo

21.04.2017 09:30

PARÍŽ - K zodpovednosti za včerajší útok na parížskom bulvári Champs-Élysées, pri ktorom jeden policajt zahynul a ďalší dvaja utrpeli zranenia, sa prihlásila extrémistická organizácia Daeš. Útok komplikuje francúzske prezidentské voľby - môže nahrať radikálom. Ako vysvitlo z identity podozrivého útočníka, v minulosti sa už dopustil viacerých útokov. viac »


Ruská FSB zadržala jedného z organizátorov útoku v metre v Petrohrade

Ruská FSB zadržala jedného

17.04.2017 18:17

MOSKVA - Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) zadržala dnes jedného z predpokladaných organizátorov teroristického útoku v metre v Petrohrade z 3. apríla. Ide o 27-ročného Abrora Azimova pochádzajúceho z regiónu Strednej Ázie, uviedla dnes agentúra TASS s odvolaním sa na centrum FSB pre vzťahy s verejnosťou. viac »


Šialený útok v Dortmunde: Druhý preverovaný muž už nie je podozrivou osobou

Šialený útok v Dortmunde:

13.04.2017 15:50

DORTMUND - Nemec, preverovaný v súvislosti s útokom na autobus futbalového tímu Borussia Dortmund, už nie je v tomto prípade podozrivou osobou. Informovala o tom dnes hovorkyňa nemeckej Spolkovej prokuratúry. viac »


V Nemecku zadržali podozrivého Maročana: Chystal útok na ruskú ambasádu

V Nemecku zadržali podozrivého

11.04.2017 18:10

DRÁŽĎANY - Dvadsaťpäťročný Maročan, ktorého zadržali v sobotu večer v Borsdorfe v nemeckej spolkovej krajine Sasko, je podozrivý z prípravy teroristického útoku na ruskú ambasádu v Berlíne. Informáciu zverejnila dnes prokuratúra v Drážďanoch. viac »


Vyšetrovanie útoku vo Švédku: Hlavný podozrivý sa priznal, že skutok spáchal

Vyšetrovanie útoku vo Švédku:

11.04.2017 10:43

ŠTOKHOLM - Uzbek Rachmat Akilov, hlavný podozrivý z piatkového útoku nákladným automobilom v centre Štokholmu, sa priznal k spáchaniu "teroristického zločinu". Na pôde súdu to počas dnešného pojednávania povedal Johan Eriksson, právny zástupca tohto 39-ročného muža. viac »


Totožnosť páchateľa útoku v Štokholme potvrdená: Dávno ho mali deportovať

Totožnosť páchateľa útoku v

10.04.2017 20:48

ŠTOKHOLM - Hlavným podozrivým z piatkového útoku nákladným autom v centre Štokholmu je 39-ročný Uzbek Rachmat Akilov. Jeho totožnosť dnes prvýkrát potvrdili dokumenty štokholmského okresného súdu. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Pirate Storm

Pirate Storm

Ujmi sa velenia lode a bojuj s príšerami, pirátmi a inou morskou pliagou.Seafight

Seafight

Vyplávaj za dobrodružstovm na šíre more a zbieraj tajomné poklady sveta.