Pondelok, 27. marec 2017. Meniny má Alena, zajtra Soňa.

Terorizmus

Terorista z Londýna bol pred útokom trikrát v Saudskej Arábii: Učiteľ s tajnými úmyslami

Khalid Masood

Khalid Masood

Foto
25.03.2017 09:45

LONDÝN - Ambasáda Saudskej Arábie v Londýne uviedla, že útočník z oblasti londýnskeho parlamentu bol v krajine trikrát. Vo vyhlásení vydanom v piatok neskoro večer ambasáda uviedla, že Khalid Masood vyučoval v Saudskej Arábii angličtinu od novembra 2005 do novembra 2006 a znova od apríla 2008 do apríla 2009. viac »

Britský politik sa zachoval ako hrdina: Dobodaného policajta sa pokúšal zachrániť

Tobias Elwood

25.03.2017 06:20

LONDÝN - Britského zákonodarcu Tobiasa Ellwooda, ktorý sa s veľkým úsilím pokúšal zachrániť život strážnikovi Keithovi Palmerovi dobodanému pri stredajšom útoku vedľa budovy parlamentu, si uctili tým, že ho vymenovali na poradcu kráľovnej Alžbety II. viac »


Mrazivé správy z Británie: Terorista bol s niekým v kontakte len tri minúty pred útokom

Mrazivé správy z Británie:
Foto

24.03.2017 18:30

LONDÝN - Páchateľ stredajšieho teroristického útoku pri britskom parlamente Khalid Masood komunikoval ešte dve minúty pred tým, než narazil do chodcov na Westminsterskom moste, s niekym prostredníctvom aplikácie WhatsApp. Informoval o tom dnes bulvárny denník Daily Mail. viac »


Austrálčan sa priznal: Plánoval útok počas osláv vojnových veteránov

Polícia zatkla 18-ročného mladíka

24.03.2017 06:35

SYDNEY - Mladistvý Austrálčan zo Sydney sa dnes pred súdom priznal k plánovaniu teroristického útoku počas minuloročných osláv dňa austrálskych vojnových veteránov (ANZAC). viac »


Útočník z Orly sa pred činom poriadne povzbudil: V krvi mal alkohol aj drogy

Útočník z Orly sa

20.03.2017 06:05

PARÍŽ - Útočník usmrtený v sobotu vojenskou hliadkou na parížskom letisku Orly bol pod vplyvom drog a alkoholu. Ukázali to výsledky krvných testov vykonaných v rámci pitvy, o ktorých informovala v nedeľu parížska prokuratúra. viac »


Ďalší samovražedný útok v Nigérii: Chaos v meste Maiduguri majú na svedomí traja atentátnici

Bezpečnostná rada skúma, akú

19.03.2017 14:28

ABUJA - Najmenej štyria ľudia zahynuli v meste Maiduguri v štáte Borno na severovýchode Nigérie, kde sa v noci nadnes odpálili traja samovražední atentátnici. viac »


Streľba na parížskom letisku: Identita útočníka je známa, zradikalizovaný moslim!

Streľba na parížskom letisku:

18.03.2017 13:57

PARÍŽ - Muž, ktorého dnes zastrelili na parížskom letisku Orly po tom, čo sa príslušníčke ochrany letiska pokúsil ukradnúť zbraň, ešte predtým pri bežnej cestnej kontrole postrelil v severnej časti Paríža policajta a z miesta činu ušiel na ukradnutom aute. viac »


Dobrá správa zo Španielska: Skupina nebezpečných teroristov sa chce vzdať zbraní

Ilustračné foto

17.03.2017 14:34

MADRID - Španielske médiá informovali, že baskická separatistická skupina ETA má dnes oznámiť, že je pripravená do niekoľkých týždňov sa odzbrojiť. Tlačová agentúra Europa Press s odvolaním sa na zdroje blízke odzbrojovacej iniciatíve uviedla, že oznámenie skupiny ETA má za cieľ urýchliť pozastavený proces. Agentúra napísala, že odzbrojenie bude dokončené do 8. apríla. viac »


Šok v Belgicku: Podozrivý z riadenia teroristických útokov vraj navštívil svoju rodinu

Šok v Belgicku: Podozrivý

17.03.2017 13:10

BRUSEL – Belgičan Usama Atar, podozrivý z riadenia teroristických útokov v Paríži a Bruseli z vlaňajšieho leta, údajne navštívil svoju rodinu a blízkych v Belgicku, hoci je po ňom vyhlásené medzinárodné pátranie. Informáciu priniesla americká televízia CNN a prebrali ju belgické médiá. viac »


FOTO V Damasku zabíjajú bombové útoky: Cieľom bol Justičný palác a reštaurácia

Ilustračné foto
Foto

15.03.2017 15:47

DAMASK - Najmenej 39 ľudí zahynulo dnes pri samovražednom bombovom útoku, ktorého terčom bol Justičný palác v sýrskom hlavnom meste Damask. Mnoho ďalších ľudí výbuch zranil, informovala sýrska štátna televízia. viac »


Poplach v Essene stále zamestnáva políciu: Čoraz viac stôp ukazuje na salafistov

Poplach v Essene stále

14.03.2017 08:00

ESSEN - Nemeckí kriminalisti narážajú pri vyšetrovaní víkendového prípadu teroristického ohrozenia nákupného strediska Limbecker Platz v Essene na čoraz viac stôp vedúcich na salafistickú scénu v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Legends of Honor

Legends of Honor

V Legends of Honor ti pôjde len o jedno - uspieť ako mág, bojovník alebo lúpežník.Biathlon Mania

Biathlon Mania

Športová novinka, v ktorej sa z teba stane biatlonista. Budeš dostatočne rýchly a presný v streľbe?