Pondelok, 29. máj 2017. Meniny má Vilma, zajtra Ferdinand.

Zaujímavosti

Hrozivé odhalenie o opaľovacích krémoch: Pozor na ne, tri štvrtiny z nich sú škodlivé!

Ilustračné foto

Ilustračné foto

pred 2 hodinami

BRATISLAVA - Pobyt pri vode sa automaticky spája s opaľovaním. Aby sme sa chránili, fľašku opaľovacieho krému by sme mali mať vždy pri sebe. Naše doterajšie presvedčenie ale vyvracajú najnovšie výskumy. Podľa nich bežné krémy obsahujú znepokojujúce zložky a väčšina z nich nás navyše nedokáže ochrániť. viac »

Boom v USA: Žena prišla s tvrdením o zákernej droge, ktoré sa nebude odborníkom páčiť

Pár kvapiek, vyrobených z

pred 9 hodinami

WASHINGTON - Spisovateľka Ayelet Waldmanová vyskúšala rôznu liečbu proti depresii, ale všetko bolo márne. Nakoniec našla východisko v ampulke zriedeného LSD, podobne ako ďalší stúpenci mikrodávkovania tejto drogy, ktoré sa v Spojených štátoch stalo módnou záležitosťou. "Začínala som premýšľať o samovražde," hovorí päťdesiatdvaročná bývalá právnička ... viac »


FOTO, z ktorých tuhne krv v žilách: Školák (8) zašiel kvôli lajkom na Facebooku priďaleko

FOTO, z ktorých tuhne
Foto

pred 10 hodinami

MOSKVA - Zábery, na ktorých riskuje len 8-ročný ruský chlapec svoj krehký život, sú smutným dôkazom toho, ako sociálne siete menia uvažovanie detí. Kvôli lajkom na Facebooku sa dvaja školáci dohodli, že nakrútia adrenalínové kaskadérske video. viac »


Žena (45) bola 36 rokov šialene zamilovaná: Teraz sa vydala, ale preboha, za čo?!

Žena (45) bola 36
Foto

pred 10 hodinami

SAN DIEGO - Láska nepozná hranice. Dôkazom je aj 45-ročná Carol, ktorá je už roky zaľúbená do vlakovej stanice. Detská láska vyvrcholila do manželského zväzku. Nechýba ani sexuálne spojenie, aj keď iba v mentálnej podobe. Je to úchylka alebo sexuálna porucha? Jedno je však isté, žena je šťastne vydatá. viac »


Tajomstvo záhadných rúk v európskych jaskyniach: Komunikácia s duchmi?

Tajomstvo záhadných rúk v
Video

pred 10 hodinami

CÁCERES - Jedna jaskyňa na západe Španielska, rovnako ako ďalšie v Taliansku alebo vo Francúzsku, skrýva naše najintímnejšie puto s prehistóriou - siluety ľudských rúk, ktoré vznikli pred niekoľkými desaťtisícami rokmi. viac »


Mimoriadny čin z čias železnej opony: Mathias (18) vyvolal najväčšiu čistku v sovietskej armáde

Mimoriadny čin z čias
FotoVideo

pred 10 hodinami

MOSKVA/PRAHA - Osemnásťročný nemecký mladík Mathias Rust pred 30 rokmi skomplikoval život nielen sovietskym pohraničníkom, ale aj vysoko postaveným generálom. V pomalej cessne, s ktorou odštartoval z Helsínk, prekonal 750 kilometrov prísne stráženého vzdušného priestoru, než 28. mája 1987 večer pristál na moste neďaleko Červeného námestia. Okrem Rusta, ... viac »


Začala sa stavba najväčšieho astronomického teleskopu

Začala sa stavba najväčšieho

pred 10 hodinami

BRATISLAVA - Slávnostného položenia prvého kameňa stavby teleskopu ESD Extremely Large Telescope (ELT) sa dnes zúčastnil prezident Čilskej republiky Michelle Bachelet Jeria. Podujatie sa uskutočnilo v Paranal Observatóriu ESO v severnom Čile, v blízkosti miesta budúceho teleskopu. Tento míľnik označil začiatok výstavby dómu a hlavnej teleskopickej štruktúry ... viac »


Pyramídy v Peru odhalili nečakané tajomstvo: Moderní ľudia tam žili už pred 15-tisíc rokmi!

Pyramídy v Peru odhalili
Video

pred 13 hodinami

LIMA - História ľudského druhu a jeho raných krokov je stále zahalená tajomstvom. Archeológom sa teraz podarilo nájsť stopy po prvých moderných ľuďoch žijúcich v Južnej Amerike. Ukrývali ich tajomné hlinené pyramídy v Peru. viac »


Wifi v lietadle vyvolala drámu: Keď si cestujúci prečítal názov, aj pilot dostal strach

Čínske dopravné lietadlo C919

pred 14 hodinami

LONDÝN - Odlet z mexického Kankúnu do Londýna sa v utorok zmenil na hotovú drámu. Pilot sa totiž odmietol vzniesť so strojom do vzduchu, kým sa nezistí, kto z cestujúcich svoju wifi pomenoval "Jihadist Cell London 1". Keďže sa nikto dobrovoľne neprihlásil, na rad prišla polícia a vypočúvanie. viac »


VIDEO: Staré, alebo nové? Crashtest dvoch modelov Toyota Corolla dal odpoveď

crash test Corolla

pred 14 hodinami

BRATISLAVA - Hoci máte možno iný názor, nové autá sú naozaj bezpečnejšie, ako ich predchodcovia. viac »


Romantická Verona: Mesto, ktoré nadchlo Shakespeara

Verona, Taliansko

pred 15 hodinami

Na návštevu niektorých miest by ste si mali počkať, pokiaľ budete zamilovaní. Benátky, Paríž, ale aj Verona chutia úplne inak, ak sa ich ulicami prechádzate držiac svoju lásku za ruku. Talianska Verona sa dostala na takýto zoznam kvôli Rómeovi a Júlii. I keď ide v skutočnosti o fiktívne postavy, aj tak má ich príbeh na turistov čarovnú moc a láka mnoho turistov práve do Verony. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Pirate Storm

Pirate Storm

Ujmi sa velenia lode a bojuj s príšerami, pirátmi a inou morskou pliagou.World of Warships

World of Warships

Vylepšuj svoju loď a priprav sa na vojnu s nepriateľmi v širokom oceáne!