Štvrtok, 29. jún 2017. Meniny má Peter a Pavol, Petra, zajtra Melánia.

Domáce spravodajstvo

Prípad vraždy Slováka v Grazi sa rozuzľuje: Priznali sa štyria Slováci, verzie sa však rôznia

Ilustračné foto

Ilustračné foto

pred 10 minútami

VIEDEŇ - V prípade tela mŕtveho Slováka, ktoré sa našlo v marci v zariadení na likvidáciu komunálneho odpadu v Grazi v rakúskej spolkovej krajine Štajersko, zadržala polícia na Slovensku a v Českej republike štyroch podozrivých. Všetci štyria Slováci sa v súčasnosti nachádzajú vo vyšetrovacej väzbe vo Viedni. Zadržaní - traja muži a žena - sa k svojmu ... viac »

Bratislavskí poslanci žiadajú ministra, aby ľuďom zdarma testoval otrávenú vodu zo skládky

Bratislavskí poslanci žiadajú ministra,
Foto

pred 45 minútami

BRATISLAVA – Nebezpečná skládka vo Vrakuni je pre obyvateľov bratislavskej mestskej časti stále postrachom. Traja poslanci hlavného mesta preto žiadajú ministra životného prostredia, aby zabezpečil bezplatné testovanie vzoriek vody zo studní a prameňov, ktoré sa nachádzajú na území ohrozenom znečistením. viac »


VIDEO Kiskov veľký súboj v prezidentskom paláci: Po polhodine prišiel koniec

Andrej Kiska a vľavo

pred hodinou

BRATISLAVA – Andrej Kiska včera v Grasalkovičovom paláci absolvoval duel, ktorý si pred nástupom do funkcie prezidenta zrejme asi nepredstavoval. Hlava štátu si totiž potrápila mozgové závity v šachovom súboji. viac »


Odvody sa opäť zvýšia, opozícia sa búri: Je to určite protiústavné, tvrdí Kollár

Jana Kiššová, Boris Kollár

pred hodinou

BRATISLAVA - Novely zákonov o zdravotnom a o sociálnom poistení, ktoré parlament schválil ešte na jeseň 2016 s účinnosťou od januára 2017, smerujú na Ústavný súd (ÚS) SR. Sťažnosť tam posiela 41 opozičných poslancov zo SaS, OĽaNO-NOVA a Sme rodina, ktorí sú presvedčení o ich protiústavnosti. viac »


Dovoz pracovníkov zo zahraničia je krajným riešením, myslí si Fico

Robert Fico

pred hodinou

BRATISLAVA - Dovoz pracovníkov zo zahraničia na Slovensko je pre vládu krajným riešením, ktoré sa má použiť až vtedy, keď zlyhajú všetky ostatné opatrenia na mobilizáciu nezamestnaných. Po dnešnom rokovaní Rady solidarity to uviedol premiér Robert Fico. viac »


Veľký zvrat: Rozhnevaní Slováci si to vybojovali, nová daň nebude!

Veľký zvrat: Rozhnevaní Slováci

pred 2 hodinami

BRATISLAVA - Upravenú daň zo stavieb, platenú za každé podlažie domu, domácnosti nakoniec platiť nebudú. Toto opatrenie stratilo v koalícii podporu, píše v dnešnom vydaní denník Pravda. viac »


Nebezpečné kúpanie na Kuchajde a v Modre: Úrad varuje, vo vode našli hrozbu

Kúpalisko Kuchajda v Bratislave

pred 2 hodinami

BRATISLAVA - Kontrolné merania vzoriek vody na prírodných a umelých kúpaliskách v Bratislavskom kraji identifikovali problémy na bratislavskej Kuchajde a kúpalisku v Modre. Dnes o tom informoval Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave. viac »


S legendárnym kancelárom sa Fico rozlúčiť nepôjde, pošle Schustera

Rudolf Schuster

pred 3 hodinami

BRATISLAVA - Na rozlúčku so zosnulým bývalým nemeckým kancelárom Helmutom Kohlom vycestuje aj bývalý slovenský prezident Rudolf Schuster. Európsky smútočný obrad sa uskutoční v sobotu v Európskom parlamente v Štrasburgu. viac »


Školy čaká zmena vo financovaní a administratíve: Kiska podpísal novelu školského zákona

Ilustračné foto

pred 3 hodinami

BRATISLAVA - Zmeny pri mzdovom normatíve, poskytovaní finančných prostriedkov na dopravu žiakov do škôl či novinky pri znížení administratívnej záťaže v školách dnes odobril prezident SR Andrej Kiska. O novele zákona o financovaní základných škôl, stredných škôl a školských zariadení z dielne ministerstva školstva sa rokovalo v zrýchlenom režime. viac »


Ústavný súd zverejnil na webe nález vo veci zrušenia Mečiarových amnestií

Vladimír Mečiar

pred 3 hodinami

KOŠICE - Plné znenie nálezu vo veci tzv. Mečiarových amnestií spolu s odlišnými stanoviskami sudcov bolo dnes doručené účastníkovi konania – Národnej rade (NR) SR, ako aj vedľajším účastníkom konania, prezidentovi SR a vláde zastúpenej Ministerstvom spravodlivosti (MS) SR. viac »


VIDEO Kontroverzný podnikateľ Kočner sa nezastaví pred ničím: Opäť vylial kýble špiny

Marián Kočner
Video

Aktualizované pred 3 hodinami

BRATISLAVA - Kontroverzný podnikateľ Marián Kočner zvolal tlačovku, na ktorej sa mal obhájiť z podozrení z daňových podvodov. Fraška sa však zvrhla na prezentáciu špiny na všetkých, ktorí ho kritizovali. Dalo by sa to zhrnúť aj tak, že sa známy podnikateľ v priamom prenose na všetkých vygrcal. Politici museli čeliť útokom, ktoré podnikateľ zakladal ... viac »


Najčítanejšie články

Euro U21 2017 Poľsko

Online hry

pauzicka.sk

Zoomumba

Zoomumba

Založ si ZOO plnú divokých zvierat množstvo atrakcií!Biathlon Mania

Biathlon Mania

Športová novinka, v ktorej sa z teba stane biatlonista. Budeš dostatočne rýchly a presný v streľbe?