Sobota, 1. október 2016. Meniny má Arnold, zajtra Levoslav.

Domáce spravodajstvo

Liberáli sa usilujú o práva zvierat: Navrhujú novelu občianskeho zákonníka

Richard Sulík

Richard Sulík

pred 3 minútami

BRATISLAVA - Akékoľvek živé zviera by malo byť v zákone špecifikované ako vnímajúca bytosť, na ktorú by sa mali ustanovenia o veciach vzťahovať len v prípade, že to neodporuje povahe živého zvieraťa. V novele Občianskeho zákonníka to navrhujú poslanci za SaS. Právnou normou sa bude parlament zaoberať na októbrovej schôdzi. viac »

Tragická nehoda pri obci Blatná na Ostrove: Vodička (†39) nedala prednosť a zahynula

Tragická nehoda pri obci

pred hodinou

TRNAVA – Vodička osobného auta značky Citroën dnes v skorých ranných hodinách na obchvate obce Blatná na Ostrove nedala prednosť na križovatke osobnému vozidlu značky Honda, ktoré riadil starší muž. viac »


Tragický deň v Malej Fatre: Po kolapse pod vrcholom zomrel slovenský turista (†53)

Malá Fatra

pred 2 hodinami

TERCHOVÁ - Na hrebeni Malej Fatry pod vrcholom Hromové dnes popoludní skolaboval a zomrel 53-ročný slovenský turista. viac »


FOTO Nočná zrážka na bratislavskom moste: Fabia v protismere vrazila do Opla, dvaja zranení

FOTO Nočná zrážka na

pred 2 hodinami

BRATISLAVA - Nehoda za nehodou, aj tak to vyzerá na slovenských cestách. Včera večer po siedmej hodine prišlo na jednom z bratislavských mostov k zrážke dvoch osobných áut, výsledkom čoho bola podľa nášho čitateľa uzávierka cesty. viac »


Kažimír ďalšieho autopilota nechce: Dochádzajú eurofondy, mali by sme si požičať

Kažimír ďalšieho autopilota nechce:

pred 2 hodinami

BRATISLAVA – Minister financií Peter Kažimír (Smer-SD) nebude súhlasiť so zavedením ďalšieho „autopilota“ do verejných financií, pokým sa neopravia doterajšie pravidlá zákona o dlhovej brzde. Vyhlásil to v dnešnej diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy v reakcii na snahu opozície presadiť do zostavovania rozpočtu záväzné výdavkové stropy. viac »


Obludný postup polície? Arab mal týrať Slovenku, vyšetrovateľ postupoval podľa šaríe

Obludný postup polície? Arab

pred 3 hodinami

BRATISLAVA - Trikrát podala trestné oznámenie pre týranie, no aj tak stále nemá pokoj. Žena, ktorá žila s manželom zo Saudskej Arábie na Slovensku, od neho ušla a spolu s tromi deťmi sa pred ním ukrýva. Podľa informácií televízie JOJ je však zarážajúce, že polícia posledný prípad klasifikovala iba ako priestupok a odôvodnila to tým, že islamské manželstvo ... viac »


Syfilis a kvapavka trápia na Slovensku najmä mužov: V tomto kraji ich je najviac!

Syfilis a kvapavka trápia

pred 3 hodinami

BRATISLAVA - Syfilis či kvapavka trápi na Slovensku väčšinou mužov. V oboch prípadoch sú takýmito pacientmi z asi 70 percent. Vyplýva to z najnovšej publikácie Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) zameranej na pohlavné choroby. viac »


Kažimír to vidí s hospodárstvom vo svetlých farbách: Do troch rokov očakáva takýto prebytok

Peter Kažimír

pred 4 hodinami

BRATISLAVA – Cieľom vládnej koalície je vyrovnané hospodárstvo štátu. V roku 2019 vláda počíta s prebytkom 0,2 percenta v štátnom rozpočte. Povedal to dnes v rozhlasovej diskusii Sobotné dialógy v RTVS minister financií Peter Kažimír (Smer-SD), ktorý diskutoval s poslancom NR SR za SaS a podpredsedom Výboru NR SR pre financie a rozpočet Eugenom Jurzycom. ... viac »


Beňová vracia Ficovi úder: Nikdy mi nepovedali, že som odtrhnutá od reality!

Monika Flašíková Beňová

pred 7 hodinami

BRATISLAVA - Téma migrácie a utečeneckej krízy bola pre europoslankyňu a jednu zo zakladajúcich členov Smeru Moniku Flašíkovú Beňovú len vyvrcholením toho, aký je rozdiel vo videní spôsobu, akým by sa mala politika robiť. viac »


Europoslanec Boris Zala napísal knihu o ľavičiarskych témach: Rozpredala sa za pár dní!

Europoslanec Boris Zala napísal

pred 8 hodinami

BRUSEL – Europoslanec Boris Zala (SMER – SD) pretavil svoje dlhoročné skúsenosti vo svete vysokej politiky do knihy, ktorá si ihneď našla svojich čitateľov. Písal ju vo voľných chvíľach niekoľko mesiacov a prvé vydanie je už podľa jeho slov vypredané a momentálne pripravujú druhú dotlač. viac »


Odborníci varujú, toto vám hrozí z tataráka: Detailný popis nechutností, ktoré sa vám budú diať v tele!

Žalúdočné vredy sprevádza nepríjemná

pred 9 hodinami

BRATISLAVA - Jednou z tém, ktoré v súčasnosti rezonujú Slovenskom, je aj "kauza tatársky biftek". Hygienici sa zrejme nedajú zlomiť petíciou za povolenie predaja tohto vyhľadávaného pokrmu, vyplýva to z ich vyjadrení. Poukazujú, že tepelne nespracované mäso so surovým vajcom a koreninami môže závažne ohroziť zdravie, a preto na jeho ochrane musia trvať. ... viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Farmerama

Farmerama

Vybuduj prosperujúcu farmu, staraj sa o úrodu, zvieratká i zamestnancov.



Seafight

Seafight

Vyplávaj za dobrodružstovm na šíre more a zbieraj tajomné poklady sveta.