Katastrofy | Topky.sk - Bleskovky

Utorok, 19. jún 2018. Meniny má Alfréd, zajtra Valéria.

Katastrofy

FOTO Sopka v Guatemale spôsobila úplnú katastrofu: Nezvestných je skoro 200 ľudí

FOTO Sopka v Guatemale
Foto

06.06.2018 06:02

GUATEMALA - Takmer 200 ľudí je stále nezvestných po nedeľňajšom výbuchu sopky v Guatemale, informovala o tom v stredu agentúra DPA s odvolaním na miestne úrady. viac »


Hrôza v Guatemale: VIDEO Letecké zábery skazy, smrtiaca sopka pochovala zaživa najmenej 62 ľudí

Vyčíňajúca sopka v Guatemale
FotoVideo

05.06.2018 10:10

GUATEMALA - Najmenej 62 ľudí zomrelo po nedeľňajšej erupcii guatemalskej sopky Volcán de Fuego, informoval dnes guatemalský ústav pre forenzné vedy. Jeden z najaktívnejších vulkánov v Strednej Amerike začal chŕliť lávu a dym a pokryl svoje okolie vrátane časti hlavného mesta Guatemaly vrstvou ťažkého popola. Sopka dnes vybuchla druhýkrát a guatemalské ... viac »


Subtropická búrka Alberto pustošila USA a Kubu: Vyžiadala si už 11 obetí

Hurikán Alberto

02.06.2018 22:15

HAVANA - Subtropická búrka Alberto si vyžiadala celkovo už jedenásť obetí. Kuba, ktorá doteraz hlásila štyri obete, v sobotu počet úmrtí v dôsledku Alberta zvýšila na sedem. viac »


Indiou sa prehnali extrémne búrky: Dažde a blesky zabili najmenej 30 ľudí

Indiou sa prehnali extrémne

02.06.2018 19:15

NAÍ DILLÍ - Najmenej 30 ľudských životov si vyžiadali búrky a údery bleskov v severnej a východnej Indii. Informovala o tom v sobotu agentúra DPA s odvolaním sa na miestne úrady. viac »


Havaj zápasí s ďalším problémom: Vlákna vulkanického skla môžu ohroziť zdravie

Sopka na Havaji

02.06.2018 15:25

HONOLULU - Havajčania už niekoľko dní nachádzajú na svojom ostrove zhluky dlhých krehkých vlákien vulkanického skla vznikajúceho z lávy zo sopky Kilauea. viac »


Pri veľkej búrke Alberto na pobreží USA zahynuli dvaja novinári

Búrka Alberto zasiahla americké

29.05.2018 10:25

PANAMA CITY - Počas informovania o subtropickej búrke Alberto prišli v americkom štáte Severná Karolína o život dvaja novinári. Reportér a fotograf miestnej spravodajskej stanice WYFF-TV zahynuli pri meste Tryon po tom, čo na ich auto spadol strom. viac »


Prírodný živel v dovolenkovej destinácii: Počet mŕtvych stúpol už na šesť

Prírodný živel v dovolenkovej

28.05.2018 10:30

SALÁLA - Počet obetí cyklónu Mekunu v Ománe stúpol na šesť. Stalo sa tak po tom, čo polícia oznámila úmrtia dvoch Ománčanov, ktorí stratili kontrolu nad svojimi autami pri povodniach v meste Salála. viac »


FOTO Tragédia na rieke Kongo: Prevrátenie lode neprežilo 49 ľudí

FOTO Tragédia na rieke
Foto

25.05.2018 14:31

KINSHASA - Najmenej 49 ľudí zahynulo v Konžskej demokratickej republike po tom, ako sa na rieke Kongo prevrhla loď. Námestník guvernéra provincie Tshuapa Richard Mboyo Iluka uviedol, že plavidlo viezlo ľudí z dediny Monkoto do mesta Mbandaka, no prevrátilo sa neďaleko obce Wafania. Informácie o počte pasažierov a prípadných preživších však poskytnúť nevedel. viac »


Extrémne horúčavy doslova ničia Pakistan: Zahynulo už viac ako 60 ľudí

Ilustračné foto

22.05.2018 12:05

ISLAMABAD - Krutá vlna horúčav zabila v juhopakistanskom meste Karáči už vyše 60 ľudí a očakávajú sa ďalšie úmrtia, keďže vysoké teploty stále trvajú. V utorok o tom informovala charitatívna organizácia s názvom Édhího nadácia. viac »


Situácia na Havaji sa vôbec neupokojuje: FOTO Láva zo sopky začala stekať do oceána

Láva zo sopky Kilauea
Foto

21.05.2018 11:05

PAHOA - Láva z havajskej sopky Kilauea začala stekať do oceána a vytvorila ďalšie riziko pre ľudí. Následkom chemickej reakcie lávy a slanej vody sa na mieste objavili oblaky jedovatého plynu a jemné črepiny skla, ktoré sa dostali do vzduchu. Tamojšie úrady v nedeľu varovali ľudí, aby sa k toxickým výparom nepribližovali. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Biathlon Mania

Biathlon Mania

Športová novinka, v ktorej sa z teba stane biatlonista. Budeš dostatočne rýchly a presný v streľbe?Khan Wars

Khan Wars

Bojová online hra Khan Wars, v ktorej bojuješ proti hráčom z celého sveta. Zaregistruj sa a zlepšuj svoje mesto i bojovníka.