Pondelok, 27. marec 2017. Meniny má Alena, zajtra Soňa.

Katastrofy

FOTO Rozvodnené rieky spôsobili pohromu: Povodne a zosuvy pôdy majú na svedomí 72 obetí

Záplavy v Peru si zatiaľ vyžiadali 72 obetí.

Záplavy v Peru si zatiaľ vyžiadali 72 obetí.

Foto
19.03.2017 10:38

LIMA - Na najmenej 72 mŕtvych sa zvýšil počet obetí, ktoré si v uplynulých týždňoch v Peru vyžiadali silné dažde, rozvodnené rieky, zosuvy pôdy a záplavy. Podľa peruánskych úradov ide o najhoršiu prírodnú pohromu od roku 1998. Informovala o tom dnes agentúra AP. viac »

Sopka Etna sa stále prebúdza, dnes aj ubližovala: Najmenej štyria ľudia utrpeli ľahké zranenia

Ilustračné foto - Sopka
FotoVideo

16.03.2017 23:00

RÍM - Najmenej štyria ľudia utrpeli ľahké zranenia po tom, ako ich zasiahla láva, ktorú dnes vychrlila sopka Etna ležiaca na talianskom stredomorskom ostrove Sicília. Agentúre DPA to dnes povedal vulkanológ z talianskeho Národného ústavu geofyziky a vulkanológie (INGV). viac »


Záplavám v Kalifornii sa dalo zabrániť: Aktivisti upozorňovali na riziká už pred 12 rokmi

Po poškodení priehrady Oroville
Foto

15.02.2017 07:25

WASHINGTON - Environmentálni aktivisti a miestna vláda upozorňovali na možnosť katastrofálnej záplavy pod priehradou Oroville v Kalifornii už pred 12 rokmi, zodpovední však varovania ignorovali. Takýchto rizikových priehrad je pritom v Spojených štátoch oveľa viac, upozorňuje denník USA Today. viac »


VIDEO Bielej smrti: Najhoršie lavínové katastrofy polstoročia

Lavína, ktorá po zemetraení
FotoVideo

01.02.2017 08:32

RÍM - V troskách hotela, ktorý pred týždňom pochovala lavína v Taliansku, sa našli už všetky obete. Bolo ich takmer tridsať. V súvislosti s týmto nešťastím vám prinášame prehľad najtragickejších pádov lavín v západnej Európe od druhej svetovej vojny (zoradený podľa počtu mŕtvych). viac »


Ďalšie nešťastie: V talianskych horách sa zrútil záchranársky vrtuľník

Ďalšie nešťastie: V talianskych
FotoVideo

24.01.2017 14:05

RÍM - Šesť mŕtvych si dnes vyžiadal v strednom Taliansku pád záchranárskeho vrtuľníka, ktorý prepravoval v hustej hmle zraneného lyžiara. Ten zahynul aj s celou päťčlennou posádkou, oznámil televízii TG3 prefekt provincie L'Aquila Giuseppe Linard. viac »


Spoveď z talianskeho hotela smrti: Giorgia (22) opísala 50-hodinové peklo pod lavínou

Spoveď z talianskeho hotela
Foto

23.01.2017 13:50

RÍM - Šesť mŕtvych, 24 nezvestných a 11 šťastlivcov, ktorí prežili. To je zatiaľ bilancia tragédie, ktorá sa odohrala v stredu v talianskych horách, kedy sa po zemetrasení zrútila lavína na hotel Rigopiano. Jednou z tých, ktorá prekabátila smrť, bola aj 22-ročná študentka Giorgia Galassiová. Záchranári ju vyslobodili z mrazivého pekla po viac ako 50 hodinách. viac »


Prípad zasypaného hotela v Taliansku: Spod trosiek vyslobodili štyroch živých

Prípad zasypaného hotela v
Foto

21.01.2017 10:45

RÍM - Štyroch živých ľudí vyslobodili dnes záchranári z trosiek hotela Rigopiano, ktorý v noci na štvrtok zasypala lavína vyvolaná dotrasmi po stredajšom zemetrasení v strednej časti Talianska. viac »


Mrazivá spoveď z hotela smrti v Taliansku: Prežil vďaka šťastnej náhode, lavína ho takmer zabila

Mrazivá spoveď z hotela
FotoVideo

20.01.2017 12:00

RÍM - Talianski záchranári stále pátrajú po ľuďoch uväznených v horskom hoteli Rigopiano, ktorý v stredu po zemetrasení zasiahla lavína. Doposiaľ sa im podarilo nájsť v ruinách dve telá obetí a určiť polohu ďalších dvoch. Objavili však aj šesť živých ľudí, no zatiaľ sa k nim nedostali. V hoteli bolo registrovaných 23 hostí a sedem členov personálu. ... viac »


Akcia záchranárov pokračuje: Pod lavínou, ktorá sa zosunula na hotel, lokalizovali ďalšie dve telá

Akcia záchranárov pokračuje: Pod

20.01.2017 10:20

RÍM- Záchranári pokračujú aj dnes v pátraní po približne 30 ľuďoch, ktorých vnútri horského hotela v kraji Abruzzo uväznila mohutná lavína. viac »


Nigériu zasiahol ďalší teroristický útok: Muž sa odpálil na trhovisku

Výbuch bomby v Turecku

26.12.2016 14:05

MAIDUGURI - Samovražedný atentátnik dnes zaútočil na trh s dobytkom v meste Maiduguri na severovýchode Nigérie, informovali očití svedkovia i polícia. viac »


VIDEO Tajfún sa prevalcoval Filipínami: Bral strechy a ľudské životy

Tajfún Nock-Ten vyčíňal na
Video

26.12.2016 13:07

MANILA - Silný tajfún Nock-Ten, ktorý v niekoľkých častiach Filipín pokazil Prvý sviatok vianočný, usmrtil tam najmenej štyroch ľudí a zničil domy, dnes vyčíňal nad preľudneným regiónom neďaleko hlavného mesta Manila. Hoci bol už prírodný živel slabší, stále ho sprevádzal prudký vietor. Informovali o tom filipínski predstavitelia. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Legends of Honor

Legends of Honor

V Legends of Honor ti pôjde len o jedno - uspieť ako mág, bojovník alebo lúpežník.Biathlon Mania

Biathlon Mania

Športová novinka, v ktorej sa z teba stane biatlonista. Budeš dostatočne rýchly a presný v streľbe?