Piatok, 28. apríl 2017. Meniny má Jarmila, zajtra Lea.

Katastrofy

VIDEO Pobrežie Čile zasiahlo silné zemetrasenie: Škody zatiaľ nehlásia

Čile zasiahlo zemetrasenie

Čile zasiahlo zemetrasenie

25.04.2017 06:45

SANTIAGO - Silné zemetrasenie s magnitúdou 7,1 zasiahlo v pondelok západné pobrežie Čile. Pocítili ho aj v hlavnom meste Santiago a nasledovali po ňom najmenej dva výrazné dotrasy. Väčšie škody zatiaľ neboli hlásené, uviedli miestne pohotovostné služby. viac »

VIDEO Peru zasiahli najhoršie záplavy za dvadsať rokov: Počet obetí sa zvýšil na 114

Záplavy v Peru si
FotoVideo

24.04.2017 11:52

LIMA - Záplavy a zosuvy pôdy, ktoré od konca januára sužujú Peru, si doteraz vyžiadali 114 obetí. Podľa víkendového oznámenia peruánskeho strediska pre krízové ​​situácie bolo povodňami postihnutých vyše milión ľudí. Najviac zasiahnuté sú oblasti na severnom pobreží krajiny. viac »


Silné zemetrasenie v Iráne: Zničilo šesť dedín, zatiaľ jeden mŕtvy

Zemetrasenie v Iráne
Video

05.04.2017 12:53

TEHERÁN - Severovýchod Iránu zasiahlo dnes silné zemetrasenie s magnitúdou 6,1. O život prišiel najmenej jeden človek. Iránska tlačová agentúra Tasním informovala, že zničených bolo šesť dedín. Podľa agentúry FARS bolo zranených päť ľudí. viac »


Silné zemetrasenie zasiahlo Bostwanu: Vydesení ľudia vybiehali od strachu na ulice

Silné zemetrasenie zasiahlo Bostwanu:

03.04.2017 22:05

GABORONE - Zemetrasenie s magnitúdou 6,5 zasiahlo dnes juhoafrickú Botswanu, informovala americká geologická služba USGS. viac »


Zosuv zanechal obrovské škody, stovky mŕtvych: Preživší opísali hrôzu v blate a daždi

Zosuv pôdy v Kolumbii

02.04.2017 16:05

BOGOTA - Predvečer, priebeh a dozvuky sobotňajšej tragédie na juhozápade Kolumbie, kde si zosuvy pôdy a záplavy vyžiadali viac ako 200 mŕtvych, predostreli svedkovia ako tragédiu nielen s veľkým počtom obetí, ale aj obrovskými materiálnymi škodami. viac »


Hrôza v Kolumbii pokračuje: Počet obetí nebezpečného počasia neustále stúpa

Hrôza v Kolumbii pokračuje:

02.04.2017 06:11

BOGOTA - Kolumbijská armáda dnes oznámila, že intenzívne dažde a následný zosuv bahna v meste Mocoa si vyžiadali životy 254 ľudí. Ďalších 400 osôb utrpelo zranenia a vyše 200 ich je nezvestných. viac »


Pobrežie austrálskeho štátu Queensland po prechode cyklónu Debbie evakuovali

Austráliu zasiahol cyklón Debbie

31.03.2017 07:05

SYDNEY - Mestá a obce pozdĺž východného pobrežia austrálskeho štátu Queensland po prechode silného cyklónu Debbie evakuovali. Útvar po sebe zanechal zatopené cesty a hrozí, že voda zaplaví domy v celej oblasti. viac »


FOTO Rozvodnené rieky spôsobili pohromu: Povodne a zosuvy pôdy majú na svedomí 72 obetí

Záplavy v Peru si
Foto

19.03.2017 10:38

LIMA - Na najmenej 72 mŕtvych sa zvýšil počet obetí, ktoré si v uplynulých týždňoch v Peru vyžiadali silné dažde, rozvodnené rieky, zosuvy pôdy a záplavy. Podľa peruánskych úradov ide o najhoršiu prírodnú pohromu od roku 1998. Informovala o tom dnes agentúra AP. viac »


Sopka Etna sa stále prebúdza, dnes aj ubližovala: Najmenej štyria ľudia utrpeli ľahké zranenia

Ilustračné foto - Sopka
FotoVideo

16.03.2017 23:00

RÍM - Najmenej štyria ľudia utrpeli ľahké zranenia po tom, ako ich zasiahla láva, ktorú dnes vychrlila sopka Etna ležiaca na talianskom stredomorskom ostrove Sicília. Agentúre DPA to dnes povedal vulkanológ z talianskeho Národného ústavu geofyziky a vulkanológie (INGV). viac »


Záplavám v Kalifornii sa dalo zabrániť: Aktivisti upozorňovali na riziká už pred 12 rokmi

Po poškodení priehrady Oroville
Foto

15.02.2017 07:25

WASHINGTON - Environmentálni aktivisti a miestna vláda upozorňovali na možnosť katastrofálnej záplavy pod priehradou Oroville v Kalifornii už pred 12 rokmi, zodpovední však varovania ignorovali. Takýchto rizikových priehrad je pritom v Spojených štátoch oveľa viac, upozorňuje denník USA Today. viac »


VIDEO Bielej smrti: Najhoršie lavínové katastrofy polstoročia

Lavína, ktorá po zemetraení
FotoVideo

01.02.2017 08:32

RÍM - V troskách hotela, ktorý pred týždňom pochovala lavína v Taliansku, sa našli už všetky obete. Bolo ich takmer tridsať. V súvislosti s týmto nešťastím vám prinášame prehľad najtragickejších pádov lavín v západnej Európe od druhej svetovej vojny (zoradený podľa počtu mŕtvych). viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Seafight

Seafight

Vyplávaj za dobrodružstovm na šíre more a zbieraj tajomné poklady sveta.Pirate Storm

Pirate Storm

Ujmi sa velenia lode a bojuj s príšerami, pirátmi a inou morskou pliagou.