Utorok, 27. jún 2017. Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta.

Politika

Návrh rozpočtu nie je finálny, budeme ešte rokovať, zdôraznila ministerka Žitňanská

Lucia Žitňanská

Lucia Žitňanská

pred 10 hodinami

BRATISLAVA – Justícia by mala podľa prvého návrhu rozpočtu na budúci rok k dispozíciu sumu 211 537 614 eur. Ide o nižšiu sumu, ako bol schválený rozpočet pre justíciu v tomto roku. Táto suma by však nemala byť konečná, rezort si bude pri rokovaniach s ministerstvom financií uplatňovať ďalšie prioritné výdavky. Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská ... viac »

Danko: Spoločnosť Kia očakáva, že Slovensko rýchlo pristúpi k dostavbe diaľnic

Andrej Danko

pred 11 hodinami

SOUL - Predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) rokoval dnes v juhokórejskej metropole Soul s predstaviteľmi spoločností Samsung a Kia Motors Corporation. So zástupcami Samsungu sa delegácia NR SR podľa Dankových slov zhovárala o potrebe vzdelávacích procesov či o nábore nových pracovných síl. Predstavitelia spoločnosti Kia zase vyjadrili želanie, ... viac »


REVOLUČNÝ ZÁKON Zvieratá už viac na Slovensku nebudú vecou

Robert Fico a jeho

pred 14 hodinami

BRATISLAVA - Každé zviera by malo byť po novom definované ako živý tvor, nie ako vec. Na dnešnej tlačovej konferencii to oznámila ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná (nominantka SNS) s tým, že zmenu prinesie novela zákona o veterinárnej starostlivosti. Právnu normu dá agrorezort do pripomienkového konania ešte v letných ... viac »


S Ruskom sme predurčení na spoluprácu, súčasné vzťahy s EÚ treba prekonať, myslí si Danko

Andrej Danko

pred 14 hodinami

BRATISLAVA - Ktokoľvek, kto tvrdí, že v záujme Slovenska je neprehlbovať vzťahy s Ruskom, sa mýli. Myslí si to predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS), ktorý sa dnes v juhokórejskej metropole Soul stretol s predsedom dolnej komory ruského parlamentu - Štátnej dumy - Viačeslavom Volodinom. Danko sa tiež domnieva, že je potrebné prekonať súčasné ... viac »


Spor o budúcnosti Slovenska medzi Sulíkom a Ficom: Toto je verdikt, ľudia rozhodli

Robert Fico a Richard

pred 19 hodinami

BRATISLAVA - Slovensko by malo podľa 69,3 percenta Slovákov smerovať do jadra Európskej únie, teda úzko spolupracovať s najvyspelejšími štátmi A-kategórie. viac »


Dlhovú brzdu máme prísnejšiu, než predpisuje Európska komisia: Slovensko je zodpovednejšie

Ladislav Kamenický

včera o 15:50

BRATISLAVA - Pravidlá dlhovej brzdy, ktoré platia na Slovensku, sú prísnejšie ako pravidlá, ktoré predpisuje Európska komisia (EK). Zdôraznil to v dnešnej diskusnej relácii televízie TA3 V politike poslanec Národnej rady (NR) SR a predseda parlamentného finančného výboru Ladislav Kamenický (Smer-SD). viac »


Richter aj Kollár podporujú štrajk vo Volkswagene: Firma je v patovej situácii

Richter aj Kollár podporujú

včera o 14:35

BRATISLAVA - Minister práce Ján Richer (Smer) aj poslanec Boris Kollár (Sme rodina) podporujú štrajk zamestnancov vo Volkswagene. Zhodli sa na tom v dnešnej relácii O 5 minút 12 na RTVS. Hostia hovorili aj o poklese nezamestnanosti a o tom, čo robiť s dlhodobo nezamestnanými. viac »


Pellegrini: Môžeme sa hanbiť za výsledky žiakov v testovaní PISA

Peter Pellegrini

včera o 13:55

BRATISLAVA - Smer-SD nie je projekt, ktorý bude trvať iba počas terajšieho predsedu Roberta Fica. Strana totiž nie je o jednom mužovi, ale má ďalších ľudí, ktorí sú osobnosťami a majú svoju odbornosť. V diskusnej relácii TA3 V politike to uviedol podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini s tým, že nie je veľa ďalších strán, ... viac »


Nezamestnanosť by mala na prelome rokov klesnúť pod sedem percent, sľubuje Richter

Ján Richter

včera o 13:25

BRATISLAVA - Nezamestnanosť v SR by mala na prelome rokov 2017 a 2018 klesnúť pod úroveň 7 %. Uviedol to dnes v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter (Smer-SD) za účasti predsedu opozičného hnutia Sme rodina Borisa Kollára v súvislosti s historicky najnižšou májovou mierou nezamestnanosti na úrovni 7,35 %. viac »


Kandidáti na šéfov VÚC môžu minúť na kampaň 250 000 eur

Kandidáti na šéfov VÚC

včera o 11:59

BRATISLAVA - Kandidáti na predsedov samosprávnych krajov môžu minúť na predvolebnú kampaň najviac 250.000 eur. Ak kampaň vedie politická strana alebo hnutie, tie môžu minúť maximálne 500.000 eur. Kampaň môže viesť aj tretia strana, ktorá musí byť zapísaná v Zozname tretích strán. Použiť môže najviac 25.000 eur. Limity definuje zákon o volebnej kampani. ... viac »


Čižnár sa pýta kotlebovcov, načo im je iná strana, ak konajú podľa zákona

Jaromír Čižnár

včera o 09:24

BRATISLAVA - Generálny prokurátor Jaromír Čižnár nechápe, načo majú kotlebovci založenú inú politickú stranu, ak konajú podľa zákona, ako tvrdia. Zamýšľal sa nad tým v pléne Národnej rady SR počas júnovej schôdze. Pýtal sa ich na vysvetlenie po tom, čo ho kritizovali za podanie návrhu na rozpustenie ĽSNS. viac »


Najčítanejšie články

Euro U21 2017 Poľsko

Online hry

pauzicka.sk

Lady Popular

Lady Popular

V hre Lady Popular na teba čaká svet celebrít, oblečenia a make-upu.Zoomumba

Zoomumba

Založ si ZOO plnú divokých zvierat množstvo atrakcií!