Pondelok, 23. apríl 2018. Meniny má Vojtech, zajtra Juraj.

Veda

Objav pod malým tichomorským ostrovom môže zmeniť svet: Bohatstvo za 400 miliárd

Marcus

Marcus

pred 52 minútami

JAPONSKO - Aj s malými vecami sa dajú dokázať tie veľké. Presne táto fráza vystihuje momentálnu situáciu okolo malého, iba kilometrového japonského ostrova Minami-Torishima, známeho ako Marcus. Geologický prieskum totiž potvrdil, že kúsok pevniny nenápadne vytŕčajúci z Pacifiku je pre krajinu vychádzajúceho slnka zlatou sliepkou. viac »

Je pre vás skladanie nábytku pohroma? VIDEOdôkaz, že v dnešnej dobe je už možné všetko

Je pre vás skladanie

pred 8 hodinami

SINGAPUR - Tímu vedcov z Technologickej univerzity Nanyang v Singapure sa podarilo vyvinúť robota, ktorý samostatne vymyslel a následne realizoval plán zostavenia drevenej stoličky z obchodného reťazca IKEA. Po niekoľkých neúspešných pokusoch a úpravách systému sa to prístroju nakoniec podarilo za 20 minút a 19 sekúnd, napísal denník The New York Times (NYT). viac »


Nacisti používali chemikálie, ktorých škody vidno dodnes: Prekvapivé zistenie odborníčky

Bojová loď Tirpitz
Video

pred 9 hodinami

OSLO - Neutíchajúce snahy spojeneckých síl nájsť a potopiť počas druhej svetovej vojny obávanú nemeckú bojovú loď Tirpitz viedli nacistov k tomu, že plavidlo ukrývali v nórskych fjordoch a maskovali ho chemickou hmlou. Umelý dym napáchal v oblasti značné škody na stromoch, ktoré sú viditeľné do dneška, zistili podľa spravodajského serveru BBC News vedci. viac »


Nečakaný objav pod Arktídou vedcom zrejme pomôže nájsť vo vesmíre mimozemský život

Nečakaný objav pod Arktídou

včera o 21:47

WASHINGTON - Najnovšie informácie zverejnené v časopise Science Advances potvrdili, že pod vrstvou ľadu v oblasti kanadskej Arktídy sa nachádzajú dve super slané jazerá. Ide o jedinečný objav pravdepodobne plný neznámych biotopov izolovaných od nášho sveta tisícky rokov. Obe jazerá vedci prirovnávajú k útvarom nachádzajúcim sa vo vesmíre. viac »


Dobré správy pre milovníkov piva: 7 vedeckých dôvodov, prečo vám jeho pitie prospieva

Návšteva krčiem má blahodarné

20.04.2018 21:57

USA - Po stresujúcom týždni si veľa ľudí rado zájde do baru a so slastným povzdychom si konečne dopraje pohár oroseného piva. Podľa viacerých štúdií pri jeho konzumácii s mierou nemusia mať milovníci tohoto zlatého moku ani najmenšie výčitky svedomia. Podľa NBC News totiž existuje minimálne sedem vedecky podložených dôvodov, ktoré ukazujú, že tým pomáhame svojmu zdraviu. viac »


Osem vecí, ktoré robia majitelia a ich psy to tajne z duše nenávidia

Osem vecí, ktoré robia

20.04.2018 18:45

BRATISLAVA - Psov mnohí z nás radia medzi členov domácností a robia všetko pre to, aby im vytvorili ideálne životné podmienky. Mnohí majitelia si však často neuvedomujú, že im nevedomky ubližujú. Odborníčka preto radí, čomu by sa mali majitelia psov radšej vyhnúť, pretože ich štvornohí miláčikovia to priam neznášajú. viac »


Vedci prišli s ohromujúcou teóriou: Pred ľudstvom mohla byť na Zemi iná civilizácia!

Vedci prišli s ohromujúcou

20.04.2018 08:07

ROCHESTER - Pred desiatkami miliónov rokov došlo k takému zahriatiu zemského povrchu, že sa na oboch póloch začali topiť ľadovce tak, ako sa to deje v súčasnosti. Môžeme teda predpokladať, že na zemeguli kedysi žila civilizácia, ktorá ju znečisťovaním životného prostredia zohriala natoľko, až na nej nebol možný život? viac »


Vesmír je nevyspytateľný: V nedeľu sa vedci na poslednú chvíľu dozvedeli ohromujúcu správu

Vesmír je nevyspytateľný: V

19.04.2018 21:04

WASHINGTON - Minulú nedeľu preletel okolo Zeme asteroid. Nejde síce o ojedinelý jav, lenže v tomto prípade bol spozorovaný na poslednú chvíľu, a to napriek tomu, že mal úctyhodné rozmery. Udalosti, ako táto svedčia tom, že zákonitosti vesmíru sú nevyspytateľné a ďaleko presahujú možnosti špičkovej techniky. viac »


Vedci v laboratóriu úplnou náhodou vyriešili jeden z najväčších problémov ľudstva

Vedci v laboratóriu úplnou

19.04.2018 11:13

PORTSMOUTH - Ak sa výsledky výskumu vedcov publikované v časopise Proceedings of the National Academy of Sciences podarí presadiť v praxi, enviromentálni aktivisti a výrobcovia plastových produktov by mohli konečne nájsť spoločnú reč. Problém s likvidáciou plastového odpadu by sa totiž mohol stať minulosťou. viac »


Radi si vypijete? POZOR! Vedci odhalili, koľko alkoholických nápojov denne skracuje život

Ilustračné foto

18.04.2018 08:56

LONDÝN - Ľudia by nemali za deň vypiť v priemere viac ako jeden alkoholický nápoj, inak si skracujú pravdepodobnú dĺžku dožitia. Uvádza to štúdia zverejnená v lekárskom časopise The Lancet. Podľa jej autorov má mnoho štátov odporúčané limity pre alkohol príliš vysoké. viac »


Desivá PREDPOVEĎ Billa Gatesa na ďalšie roky: Zhrození zostali hlavne Američania

Desivá PREDPOVEĎ Billa Gatesa

17.04.2018 18:52

NEW YORK - Bill Gates odpovedal na otázky užívateľov diskusného fóra Reddit a vyzýval ich, aby sa pýtali na čokoľvek. Šesťdesiatdvaročný miliardár a filantrop sa mohol niektorým odpovediam na ekonomické otázky radšej vyhnúť, pretože práve tieto nevyznievajú príliš optimisticky. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Goodgame Big Farm

Goodgame Big Farm

Big Farm je farmárska hra, v ktorej všetko funguje presne tak, ako na vidieku.Khan Wars

Khan Wars

Bojová online hra Khan Wars, v ktorej bojuješ proti hráčom z celého sveta. Zaregistruj sa a zlepšuj svoje mesto i bojovníka.