Streda, 23. august 2017. Meniny má Filip, zajtra Bartolomej.

Dobré správy

Famózne dielo prírody: Tento kôň vyzerá ako zo zlata, je rozprávkovo očarujúci

Foto
pred 7 hodinami

BRATISLAVA - Kone sa snáď od nepamäti spájajú s ľudstvom. Zatiaľ čo kedysi sa využívali výlučne na prácu, dnes sú symbolom prepychu, elegancie a sily. Aj medzi týmito zvieratami sa uskutočňujú rôzne rebríčky v ich kráse. Víťazom je však jednoznačne kôň Akhal-Teke. viac »

V austrálskej zoo majú neobvyklý prírastok: VIDEO Takúto koalu ste ešte nevideli

V austrálskej zoo majú
Video

včera o 20:00

BEERWAH - V austrálskej zoologickej záhrade v Queenslande sa narodila vzácna koala s bielou srsťou. Podľa zástupcov zoo pritom nejde o prejav albinizmu, ale o recesívny gén, ktorý mláďa zdedilo po matke. Podľa odborníkov by mala takáto koala veľký problém prežiť vo voľnej prírode. viac »


Slováci čakajú na zápis do Guinessovej knihy rekordov: Ozdobovali koláče

Slováci čakajú na zápis
Foto

včera o 12:14

NITRA - Slováci sa opäť zapísali medzi rekordérov. Konkrétne Spolok Cukrárov Slovenska, ktorého členom sa podaril obdivuhodný výkon. Rukami im prešlo celkom 2017 obľúbených cupcakeov. Na celú súťaž dohliadal ten najpovolanejší. Zapíšu sa našinci do najznámejšej knihy rekordov? Na konečný verdikt sa stále čaká. viac »


FOTO Ľudia sa spojili pre dobrú vec: Pri Chtelnici odchovali 11 mláďat vzácnej kane

FOTO Ľudia sa spojili
Foto

včera o 10:25

CHTELNICA - Ornitológovia sa tešia z odchovaných 11 mláďat vzácneho dravca kane popolavej. Podarilo sa to aj vďaka spolupráci s Poľnohospodárskym družstvom v Chtelnici (okr. Piešťany), na ktorého pšeničných lánoch ochranári zaznamenali štyri hniezda týchto vzácnych dravcov. viac »


FOTO Mladý študent sa rozhodol Tatrám vdýchnuť nový život: Takýto dizajn skutočne stojí za to

FOTO Mladý študent sa

včera o 08:20

BRATISLAVA - Milan Pleva pochádza z Trenčína a tento rok ukončil bakalárske štúdium dizajnu na zlínskej univerzite. A hoci študuje v susednej Českej republike, témou jeho práce bolo Slovenska. Konkrétne Tatranský národný park, pre ktorý ako bakalárku vytvoril kompletne novú vizuálnu identitu. viac »


Heroický výkon Slovenky: VIDEO Dokázala to, čo žiadna iná žena od nás pred ňou

Heroický výkon Slovenky: VIDEO
FotoVideo

21.08.2017 10:10

BRATISLAVA - Diaľková plavkyňa Zuzana Jusková ako prvá Slovenka preplávala Lamanšský prieliv, keď časom 11 hodín a 16 minút utvorila nový slovenský rekord. Pred ňou prekonali trať šiesti muži zo Slovenska. K výkonu jej zablahoželal na sociálnej sieti Facebook aj Channel Swimming Association, inštitúcia, ktorá organizuje plavby a rozhoduje o ich regulárnosti. viac »


Na Slovensku vznikne unikátna vyhliadka: Chodník cez koruny stromov, najdlhší suchý tobogán u nás

Na Slovensku vznikne unikátna

21.08.2017 06:25

BRATISLAVA - Slovensko je krajina neobmedzených možností. O tom sa presviedčame dennodenne vo všetkých kútoch našej krajiny. Vždy nás ale dokáže niečo prekvapiť. Jednou takou vecou je aj plán výstavby Chodníka korunami stromov, ktorého súčasťou je aj 32 metrov vysoká vyhliadková veža a 67 metrov dlhý suchý tobogán. viac »


Ďalší úspech Slováka: Spolu s medzinárodným tímom objavil nový druh hada v Európe

Ďalší úspech Slováka: Spolu

20.08.2017 17:40

BRATISLAVA - Slovenskému vedcovi sa v rámci medzinárodného tímu podarilo objaviť nový druh hada v Európe. Daniel Jablonski z Univerzity Komenského (UK) v Bratislave ho identifikoval spolu s kolegami z Nemecka a Švajčiarska. Výskumný tím zrealizoval od roku 2013 genetickú analýzu viac ako 1600 hadov. viac »


Unikátne lyže od bratov z Liptova: Vyzerajú ako z múzea, skrýva sa za nimi moderná technológia

Lyžiari z Liptova

20.08.2017 12:00

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Viktor Devečka študoval strojarinu v Brne, jeho brat Jakub v Mníchove. Obaja sú vášnivými lyžiarmi, špeciálne si užívajú freeride. A množstvo zničených lyží za tie roky ich svojim spôsobom donútil venovať sa lyžovaniu aj v rámci svojej profesii. viac »


Mary stratila pred 13 rokmi diamantový prsteň: VIDEO Dočkala sa úžasného prekvapenia

Mary stratila pred 13
FotoVideo

19.08.2017 13:10

ALBERTA - Osemdesiatštyriročná Mary Gramsová má v týchto dňoch dôvod tešiť sa. Našiel sa jej diamantový zásnubný prsteň, ktorý stratila pred trinástimi rokmi, keď odburiňovala záhradu na svojej farme. Prsteň po dlhých rokoch zvláštne vrástol do mrkvy, ktorú vytiahla zo zeme manželka jeho syna. viac »


Dráma v Partizánskom: Marián chcel skočiť zo strechy, VIDEO úžasný zásah hrdinov

Dráma v Partizánskom: Marián
Video

19.08.2017 13:10

PARTIZÁNSKE – Pomáhať a chrániť, to je poslanie každého príslušníka polície. Do bodky to splnili dvaja muži zákona po tom, čo zachránili život iba 27 – ročnému chlapíkovi. Ten chcel pravdepodobne ukončiť svoj život skokom zo strechy rodinného domu. Policajti s Mariánom komunikovali, zasiahli a stali sa z nich hrdinovia. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Seafight

Seafight

Vyplávaj za dobrodružstovm na šíre more a zbieraj tajomné poklady sveta.Legends of Honor

Legends of Honor

V Legends of Honor ti pôjde len o jedno - uspieť ako mág, bojovník alebo lúpežník.