Dobré správy | Topky.sk - Bleskovky

Štvrtok, 21. jún 2018. Meniny má Alojz, zajtra Paulína.

Dobré správy

KVÍZ: Pamätáte si ešte na televízneho Milionára? Ťažko uveriť, že v ňom odzneli aj takéto otázky

včera o 12:00

BRATISLAVA - #Pamätáte si ešte na Milionára? Predstavte si, aké jednoduché by to bolo, keby túto súťaž vysielali dnes. Zavoláte známemu? Dobre. Behom pár sekúnd vám odpoveď dokáže vygoogliť. To by sa vyhrávalo, čo? viac »

Ministerka Lubyová oceňovala pedagógov za dlhoročnú prácu s talentovanou mládežou

Ministerka školstva, Martina Lubyová

včera o 15:35

BRATISLAVA - Viac ako 40 pedagógov z celého Slovenska si dnes v Primaciálnom paláci prevzalo ocenenie za dlhoročnú prácu v rámci Stredoškolskej odbornej činnosti (SOČ). viac »


KVÍZ Tento kúsok plastu máte v peňaženke aj vy: Čo všetko viete o platobných kartách?

Kvíz o platobných kartách

včera o 12:08

#Dnes sú bežnou súčasťou nášho života, ešte pred 30 rokmi však o ich používaní takmer nikto nechyroval. Zjednodušujú nám život pri nákupoch alebo cestovaní – od platenia až po využívanie a platenie v zahraničí bez zamieňania cudzej meny. viac »


V detstve normálne, v dospelosti neprípustné: Toto sú detské aktivity, ktoré by sme chceli robiť aj ako dospelí

V detstve normálne, v

19.06.2018 10:00

BRATISLAVA - #Pamätáte sa na to, keď ste boli dieťaťom a túžili ste čo najskôr vyrásť? To bola ale blbosť, však? Síce sme v detstve museli počúvať množstvo (ne)zmyselných príkazov a zákazov rodičov, prijímať nevyžiadané rady a neustále sa niekomu prispôsobovať, avšak detstvo malo aj svoje pozitívnejšie stránky. Užívatelia Redditu prezradili, ktoré činnosti ... viac »


Radostná udalosť v parížskom vlaku: Narodilo sa dieťa, dostalo darček od dopravnej spoločnosti

Radostná udalosť v parížskom

18.06.2018 16:05

PARÍŽ - V jednom z parížskych prímestských vlakov sa narodilo dieťa, pričom od dopravnej spoločnosti RATP dostalo do daru jazdné zadarmo až do jeho 25 rokov. viac »


Vlastné konzervy a tisíce kilometrov za volantom: Ako sa zmenilo dovolenkovanie Slovákov?

Balenie je niekedy umenie
Foto

18.06.2018 10:00

Zmena režimu v roku 1989 otvorila slovenským dovolenkárom hranice. Už zrazu neboli závislí od cestovných doložiek a kontaktov na „vyšších miestach“. Sen o cestovaní sa zmenil na realitu a rozbehol sa dovolenkový boom, ktorý zažívame dodnes. Ako všetko ostatné, aj spôsob cestovania podlieha určitým trendom. Ako sa vyrážalo do diaľok kedysi a ako dnes? viac »


Policajtka sa vybrala s rodinou do Tatier na výlet: Ani vo sne jej nenapadlo, čo sa stane

Policajtka sa vybrala s

17.06.2018 21:20

PODBANSKÉ - Policajtka Eva sa vybrala s rodinou na výlet do Vysokých Tatier. Netušila, že v čase osobného voľna bude napĺňať svoje poslanie. Na okraji cesty spozorovala bicykel. S manželom zastali, vystúpili a zbadali zraneného muža. Okamžite začali pomáhať. viac »


Trúfnete si na záhoráčtinu? Tento KVÍZ zvládne len ten, kto ju má skutočne v malíčku

Trúfnete si na záhoráčtinu?

17.06.2018 11:00

BRATISLAVA - Záhorácke nárečie je pre mnohých našincov ôsmym divom sveta. Skalní Záhoráci sú neraz terčom vtipov, avšak zväčša sú to dobráci od kosti, ktorí sa vedia zasmiať aj na vlastný účet. A to teda dokáže len málokto. Aby sme vzdali hold tomuto jedinečnému nárečiu, ktoré vraj vzniklo „za horami,“ pripravili sme pre vás kvíz, ktorý zvládne len ... viac »


Vážna nehoda Slováka (29) v Rakúsku: Stáli pri ňom všetci svätí a dvaja policajti

Vážna nehoda Slováka (29)
Foto

16.06.2018 18:57

LINZ - Rakúski policajti mali plné ruky práce. Zasahovali pri dopravnej nehode. Keď podišli k havarovanému autu, čakal ich šok. Vodič nereagoval, museli rýchlo konať. Policajti Manuel a Stefan zachránili vodičovi (29) zo Slovenska život. viac »


Vedci tvrdia, že objavili spôsob, ako liečiť AIDS: Očkovanie raz za štvrťroka

Vedci tvrdia, že objavili

16.06.2018 18:13

HONG KONG - Vedecký tím z Hongkonskej univerzity tvrdí, že možno našiel spôsob, ako "funkčne liečiť" napadnutie vírusom HIV, ktorý vyvoláva syndróm získaného zlyhania imunity (AIDS). Vedci veria, že nová prelomová protilátka by mohla byť používaná pri prevencii i liečbe. O objave informoval odborný časopis Journal of Clinical Investigation. viac »


Top päť krátkych animákov s hlbokým významom: Malo by si ich pozrieť každé dieťa i dospelý

Top päť krátkych animákov

16.06.2018 17:00

BRATISLAVA - #Sú absolútnou trefou do čierneho. Tieto animované filmy vám zaberú len pár minút času, ktoré však rozhodne stoja za to. Ukazujú to, na čo zabúda nejeden dospelák. Aké čarovné je detstvo a aké dôležité je nezabudnúť sa stále dívať na svet detskými očami. Veríme, že sa nad nimi budete roztápať rovnako, ako sme sa roztápali aj my. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

World of Warships

World of Warships

Vylepšuj svoju loď a priprav sa na vojnu s nepriateľmi v širokom oceáne!World of Tanks

World of Tanks

Páčia sa ti tanky a rád by si ich ovládal v bitke?