Piatok, 28. apríl 2017. Meniny má Jarmila, zajtra Lea.

Dobré správy

Náhodný objav môže zmeniť budúcnosť ľudstva: Húsenice požierajúce plast

Larvy vijačky sú ekologickým zázrakom.

Larvy vijačky sú ekologickým zázrakom.

Video
včera o 09:12

SANTANDER/CAMBRIDGE - Používanie plastových igelitiek výrazne prispieva ku globálnemu znečisťovaniu. Vďaka objavu španielskej biologičky Federicy Bertocchiniovej to môže byť čoskoro inak. Náhodou totiž zistila, že plasty sú obľúbenou pochúťkou jednej z húseníc. viac »

Vedci vyvinuli umelú maternicu: Môže zachrániť tisíce predčasne narodených bábätiek

Vývoj ľudského plodu

26.04.2017 15:10

WASHINGTON - Vedci v Spojených štátoch vyvinuli mimotelové podporné zariadenie, ktoré svojou funkciou nahrádza maternicu a placentu, čo by mohlo výrazne zvýšiť šancu na prežitie detí narodených dlho pred termínom. Nádej na zlepšenie starostlivosti o predčasne narodené deti dávajú predklinické testy na jahniatku, uviedla agentúra Reuters. viac »


Omyl, ktorý sa môže stať každému: Mama vyprevadila syna na vlak, po chvíli hrozné zistenie

Omyl, ktorý sa môže
Foto

25.04.2017 09:59

LIPTOVSKÝ HRÁDOK - Na nešťastný omyl mamička z Liptovského Hrádku tak skoro nezabudne. V pondelok vypravila syna na vlak s tým, že sa má pripojiť k učiteľke a spoločne so spolužiakmi majú ísť na výlet. Po niekoľkých desiatkach minút s hrôzou zistila, že si pomýlila dni. V panike zavolala políciu, aby jej pomohla syna nájsť. viac »


Obetaví hasiči zachránili pri Zvolene koníka: FOTO Zviera spadlo do jarku, bez pomoci bezradné

Obetaví hasiči zachránili pri
Foto

20.04.2017 16:00

BAKOVA JAMA - Hasiči mali opäť plné ruky práce. Okrem požiarov a dopravných nehôd sú častokrát volaní aj ku kurióznym prípadom, pri ktorých nedokáže nikto iní pomôcť, len oni. Pri Zvolene zachránili koníka, ktorý spadol do jarku. viac »


Ultrazvuk zachytil v bruchu mamičky neskutočné FOTO dvojičiek

Ultrazvuk zachytil v bruchu
Foto

18.04.2017 14:01

LEVITTOWN - Vďaka prevratnej technológii sa podarilo zachytiť jedinečný moment odohrávajúci sa v brušku nastávajúcej matky. Tá so svojím priateľom do rodiny privíta nie jedno, ale hneď dve bábätká, ktoré si očividne už teraz, pred svojím narodením, navzájom prejavujú lásku. viac »


Bezdomovci sa môžu zadarmo najesť v tejto reštaurácii: Vďaka svojráznemu kňazovi

Bezdomovci sa môžu zadarmo
Video

18.04.2017 13:20

MADRID - José Silva si medzi pobehujúcimi čašníkmi sadá za stôl, aby ochutnal pokrm z ryže, zeleniny a mäsa. Nemá však ani euro, aby mohol zaplatiť večeru v reštaurácii uprostred Madridu. Žije totiž na ulici. Nevadí, veď ani nemusí. viac »


Detektívi z Facebooku dokázali nemožné: Do 90 minút vypátrali ukradnutú vec

Detektívi z Facebooku dokázali
Foto

16.04.2017 20:35

CARDIFF - Facebook už veľakrát rozdúchal negatívne vášne, lebo odhalil, niečo, čo malo zostať utajené. No tentokrát to bolo na dobro veci. Vďaka nemu sa totiž podarilo nájsť stratenú vec do neuveriteľných deväťdesiatich minút. viac »


Mladík sa rozišiel s priateľkou, v schránke si našiel perfekný LIST od suseda

Mladík sa rozišiel s
Foto

16.04.2017 16:01

BRATSLAVA - Rozchod je vec veľmi nepríjemná a bolestivá. Preto, keď istý mladík videl susedove smutné oči po tom, ako sa od neho odsťahovala priateľka, rozhodol sa ho potešiť. Poslal mu list aj s "malým" prekvapením, ktorý ho mal trochu rozptýliť. viac »


Ničenie životného prostredia plastovými fľašami bude minulosťou: Revolučné riešenie na VIDEU

Ničenie životného prostredia plastovými
Video

13.04.2017 17:00

LONDÝN - Pre prípad, že by ste o tom ešte nejakým zázrakom nevedeli, plastové fľaše ničia našu planétu. Vedci preto prišli s prevratným nápadom, ako tento problém vyriešiť. A vynašli jedlé balóniky, ktoré zabijú dve muchy jednou ranou - uhasia smäd a zároveň budú šetrné k životnému prostrediu. viac »


Vedci z bratislavskej univerzity pracujú na vývoji HIV vakcíny: Nová technológia nanočastíc

Vedci z bratislavskej univerzity

11.04.2017 10:00

BRATISLAVA - Vedci Univerzity Komenského (UK) v Bratislave pracujú na vývoji HIV vakcíny pomocou nanočastíc. Jednou zo stále aktuálnych otázok je vývoj efektívnej očkovacej látky. Informovala o tom vedúca oddelenia vzťahov s verejnosťou Univerzity Komenského Andrea Földváryová. viac »


Viedenská opera uvedie dielo iba 12-ročnej školáčky: Takto geniálne by znel moderný Mozart

Viedenská opera uvedie dielo
FotoVideo

06.04.2017 12:59

VIEDEŇ - Viedenská štátna opera plánuje uviesť v budúcej sezóne dielo geniálnej, iba 12-ročnej britskej hudobnej skladateľky Almy Deutscherovej. Jej opera „Cinderella“ (Popoluška) bude mať premiéru v januári v štúdiu Opery, oznámil riaditeľ tejto umeleckej ustanovizne Dominique Meyer. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Pirate Storm

Pirate Storm

Ujmi sa velenia lode a bojuj s príšerami, pirátmi a inou morskou pliagou.Seafight

Seafight

Vyplávaj za dobrodružstovm na šíre more a zbieraj tajomné poklady sveta.