Zaujímavosti, pikošky, rekordy | Topky.sk - Bleskovky

Nedeľa, 18. august 2019. Meniny má Elena, Helena, zajtra Lýdia.

Zaujímavosti

Letná hádanka potrápi vaše oči: Nájdite desať hrozieb na FOTO, uspejú len tí najpozornejší

Foto
pred 29 minútami

LONDÝN - Kreslené hádanky vedia výborne otestovať pozornosť. Hľadanie rozdielov na obrázkoch patrí k obľúbeným aktivitám tak detí, ako aj dospelých. Na stránke ChannelMum.com sa však objavil trochu iný obrázok; tentoraz nemusia užívatelia pátrať po odlišnostiach medzi zábermi, ale po skrytých desiatich nebezpečenstvách, ktoré ohrozujú deti pri letných radovánkach. viac »

VIDEO Chlapec si išiel do zoo pozrieť leva: Zistil, aké to je, keď vás chce zožrať

VIDEO Chlapec si išiel
Video

08.08.2019 12:26

Riaditeľ zoo v americkom štáte New Orleans pripomína návštevníkom, aby neprovokovali zvieratá. Túto myšlienku mu vnuklo video s malým chlapcom, ktorý sedel pred ochranným sklom a zozadu sa k nemu zakrádal lev. Takýmto nevhodným správaním môžu utrpieť zranenia nielen návštevníci, ale aj samotné zvieratá. viac »


Mladíkovi sa podarilo urobiť FOTO, ktorá vznikne raz za život: Tomu hovorím životná príležitosť!

Mladíkovi sa podarilo urobiť
Video

08.08.2019 12:25

LOS ANGELES - Fotograf a biológ Chase Dekker na unikátnej snímke zachytil vráskavca zaskočeného vo chvíli, keď sa mu dostal do otvorenej tlamy mrož. Fotka vznikla 22. júla na lodi, na ktorej sa duchaprítomný mladík vydal pozorovať veľryby pri pobreží kalifornského Monterey. viac »


Na Grape festivale sa strhe rapová búrka. 10. ročník štartuje už zajtra

https://hudba.zoznam.sk

08.08.2019 12:21

BRATISLAVA - Grape festival otvorí svoje brány už v piatok 9. augusta. Na desiatom ročníku zaparkuje aj Red Bull Stage - vyblýskaná Karosa ŠL11 vybavená tým najlepším zvukom. Hudobný autobus prinesie do Piešťan rapovú búrku nabitú silnými menami. Bude to jeho jediná slovenská zastávka, ktorú pri návštevníci nemali prepásť. viac »


Závod na výrobu batérií pre elektromobily vyrastie na Slovensku

https://podkapotou.zoznam.sk

08.08.2019 12:20

BRATISLAVA - Slovenský InoBat a americký Wildcat postavia na Slovensku závod na výrobu batérií. Investícia je (zatiaľ) v hodnote 100 miliónov. viac »


Instagram mení názov: Nezaostáva ani ďalšia aplikácia na komunikáciu, výrazné prepojenie s Facebookom

Instagram mení názov: Nezaostáva

08.08.2019 12:07

BRATISLAVA - #Instagram sa bez pochýb stal silnou sociálnou sieťou a to nielen na zdieľanie fotografií či videí, ale plnohodnotne zastáva aj komunikačnú platformu. viac »


FOTORECEPT Prejedli ste sa kuracieho? Toto bravčové mäso na tymiáne vám zachutí

FOTORECEPT Prejedli ste sa

08.08.2019 12:06

BRATISLAVA - Mnohí dnes uprednostňujeme kuracie mäso, zvlášť, keď sa varí pre deti či vnúčatá. Občas ale človek dostane chuť na zmenu a vtedy hľadá jednoduchý a pritom zaujímavý recept. Pripravte si šťavnaté bravčové mäso na voňavom tymiane a cesnaku. Je to naozaj výborná alternatíva pre všetkých, ktorí nemajú radi ťažké a mastné jedlá. viac »


Drzí predavači či nechtiac sex s mŕtvym zákazníkom: Aj o tom je najkradnutejšie VHS roka

Drzí predavači či nechtiac

08.08.2019 12:05

NEW YORK - Americká verzia znie Clerks, česká Mladí muži za pultem a v slovenskom preklade je názov filmu Podvodníci z New Jersey. Nech už si vyberiete ktorékoľvek pomenovanie, pozretie tohto filmu nebudete rozhodne ľutovať. viac »


Chorvátsky Zadar: Dovolenkovali sme v meste, kde nuda nehrozí

Zadar

08.08.2019 12:00

Zadar (Iadera, Idassa, Diadora, Zara), do roku 1944 súčasť Talianska a dnes centrum zadarskej župy a brána do severnej Dalmácie, ktorá srdečne víta turistov z celého sveta. Či je však na nich aj dobre pripravená, to sme preskúmali minulé leto. viac »


VIDEO Zločin proti prírode: Muž zhodil z útesu chladničku, geniálny krok polície

VIDEO Zločin proti prírode:
Video

08.08.2019 10:07

ALMERÍA - Istý Španiel sa dopustil nehorázneho priestupku. Z útesu neďaleko juhošpanielskoho mesta Almería zhodil svoju starú chladničku a svoj čin dokonca nakrútil na video. Spravodlivosť ho ale dobehla a pre spotrebič si musel prísť. Upozornila ho na to polícia v komentári na Twitteri. O osude vinníka bude rozhodovať súd. viac »


Niekedy je pomoc druhým tá najhoršia vec, ktorú môžete urobiť

Niekedy je pomoc druhým

08.08.2019 10:02

BRATISLAVA - Pomoc je často skvelá, ale rovnako často nie. Niekedy musíte pomoc odmietnuť, aby ste inšpirovali ľudí, aby robili správne veci. Motivovať ich. Ich nesprávne nastavenie a vaše pokusy poskytnúť pomoc im z dlhodobého hľadiska môžu ublížiť. Ale aj vám. viac »


Nepríjemná burina so skrytými účinkami: Odpad, ktorý je lepší ako rybí olej!

Nepríjemná burina so skrytými

08.08.2019 10:01

BRATISLAVA - Obsahuje viac omega-3 mastných kyselín ako rybí olej! Keby mnohí vedeli, že ide o burinu, ktorá obvykle končí v koši, tak by ju zahrnuli do svojho jedálnička. Reč je o nepríjemnej a pomerne odolnej portulake zeleninovej, ktorú považujeme za škodcu v našej záhrade. viac »


Čistá katastrofa v Alpách: Expert prehovoril o hrôze, ktorá sa tam deje

Čistá katastrofa v Alpách:

07.08.2019 20:15

RÍM - Za posledné storočie sa roztopila polovica alpských ľadovcov, z toho 70 percent za posledných 30 rokov, uviedol v rozhovore s agentúrou ANSA taliansky glaciológ Renato Colucci. Ľadovce vo výške nižšie než 3500 metrov podľa neho zmiznú do 20 až 30 rokov. Podľa odborníka priemerné teploty za posledných 15 rokov ich pretrvanie pod touto hranicou neumožnia. viac »


Prípravy Cigánskych Diablov na bratislavský koncert na hrade vrcholia

Prípravy Cigánskych Diablov na

07.08.2019 20:10

BRATISLAVA - Exkluzívnu dvojhodinovú temperamentnú šou plnú hitov aj nových skladieb z aktuálneho albumu Kone odhrajú Cigánski Diabli už 8. augusta na Bratislavskom hrade. Diabli si okrem stálych členov prizvali aj hráčov na bicie nástroje a na klavír, aby vystúpenie znelo mohutnejšie. Po koncerte budú fanúšikom nové CD aj podpisovať. viac »


Kamarátky sa stavili, ktorá vydrží dlhšie drepovať: Výzva ich takmer zabila, pozor na TOTO!

Kamarátky sa stavili, ktorá

07.08.2019 12:14

Tínedžerky z Číny urobili hlúposť, na ktorú do konca života nezabudnú. Súťažili, ktorá z dvojice vydrží dlhšie drepovať, pričom sa sledovali prostredníctvom videokamery na počítači. Na druhý deň sa prebrali so svalovicou a hnedým močom. Obom dievčatám takmer zlyhali obličky. viac »


Majitelia pri sťahovaní natrafili na poklad na FOTO: Mali ho celé roky doma a ani o tom netušili

Majitelia pri sťahovaní natrafili
Foto

07.08.2019 12:13

BATH - V aukčnej sieti Aldridges v anglickom meste Bath bola za astronomickú čiastku predaná vzácna porcelánová miska. Jej majitelia ju mali roky položenú na polici bez toho, aby jej venovali nejakú pozornosť. O názor požiadali odborníka až vtedy, keď sa jej chceli zbaviť kvôli sťahovaniu. Dražitelia sú nadšení, pretože konečná suma niekoľkonásobne ... viac »


Mladík sedel v meškajúcom lietadle Rynairu: Obrovské pohoršenie z toho, čo sa dialo na palube

Mladík sedel v meškajúcom
Foto

07.08.2019 12:12

MARSEILLE - Príspevok nespokojného cestujúceho, ktorý sa hodinu a pol paril v lietadle čakajúcom na odlet, vyvolal na Facebooku búrlivú diskusiu. Vyjadril v ňom pohoršenie nad pravidlami leteckej spoločnosti, ktorá inkasuje od pasažierov horibilné sumy za vodu, hoci tí vôbec nemôžu za to, že lietadlo mešká a stojí na odletovej dráhe. viac »


Česko ako morča, Slovensko ako bageta: Vtipné VIDEO o európskych krajinách očami kreatívnych ľudí

Európske krajiny

07.08.2019 12:06

BRATISLAVA - Všetci si určite pamätáme časy základnej školy, keď nás na zemepise hnevali učiteľky, ktoré chceli, aby sme vedeli celú mapu Európy naspamäť. S veľmi kreatívnou myšlienkou, ktorá môže byť nápomocná aj v týchto prípadoch, prišiel nemecký youtuber Zackabier. Ten prekreslil každú krajinu z mapy Európy do podoby, v ktorej ju s kúskom fantázie uvidíš neskôr aj ty. viac »


Mama po rokoch vysvetľuje, prečo dojčila cez plot

Matka

07.08.2019 12:05

BRATISLAVA - Dojčenie na verejnosti vždy bolo a asi aj bude kontroverznou témou. Na internete sa objavila fotka Bekki Marie, ktorá vznikla pred 4 rokmi a mnohí sa do nej pustili. viac »


Po stopách grófa Draculu: Päť tajomných hradov Rumunska

Hrad Hunedoara (Korvínov hrad)

07.08.2019 12:00

Lákajú vás legendy a ľudové bájky viac než história a fakty? Vydajte sa s nami do Rumunska – do krajiny, ktorá je neodmysliteľne spojená s historkami o krvilačnom vládcovi. Tajomný hrad Bran v Transylvánii však nie je jediným miestom, ktoré stojí za zastávku na potulkách juhovýchodnou Európou. Stredoveké hrady patria medzi najvýznamnejšie národné pamiatky ... viac »


VIDEO Zbesilá naháňačka boháčov sa skončila hororom: Mladík zdemoloval 11 luxusných áut!

VIDEO Zbesilá naháňačka boháčov
Video

07.08.2019 08:48

LONDÝN - Obyvatelia luxusnej londýnskej štvrte Chelsea v pondelok horko zaplakali. Ich luxusné autá zaparkované na krajnici sa totiž nechtiac súčasťou naháňačky rozbesneného Porsche a Audi Q7. Vo vzduchu poletovali časti tých najvychytenejších modelov najdrahších značiek. Fakt, že na bezohľadnú jazdu nedoplatili nevinní ľudia, označujú mnohí za zázrak. viac »


Najčítanejšie články