Zaujímavosti, pikošky, rekordy | Topky.sk - Bleskovky

°C

Streda, 13. november 2019. Meniny má Stanislav, zajtra Irma.

Zaujímavosti

FOTO Richard (39) stále jedol kuracinu: Ťažká otrava, takmer ho to zabilo

Richard Jackson

Richard Jackson

Foto
pred hodinou

BRIGHTON - Tridsaťdeväťročný počítačový analytik z anglického Brightonu takmer ochrnul po konzumácii nedovareného mäsa, ktoré väčšina lekárov a dietológov odporúča zaradiť do jedálnička zdravej výživy. Brit sa už našťastie čiastočne zotavil a dúfa, že jeho kondícia sa časom upraví natoľko, že sa bude môcť zúčastniť športových pretekov. viac »

Pokrok aký sa často nevidí: Experti zlepšili dosah Wi-Fi o 60 metrov len za pomoci softvéru

Wifi

03.11.2019 10:08

KALIFORNIA - Skupinka vedcov z viacerých amerických univerzít prišla na spôsob, ako zlepšiť pokrytie štandardnej Wi-Fi siete aj bez použitia dodatočného hardvéru. A to až o niekoľko desiatok metrov. viac »


Obrovská batéria pre New York

Elektrická sieť

03.11.2019 10:06

NEW YORK - New York bude mať obrovskú batériu slúžiacu na zásobovanie jeho elektrickej siete energiou v špičke, s kapacitou 2525 MWh. Dokáže dodávať do siete výkon 316 MW po dobu 8 hodín. To približne postačí na napájanie 250 tisícov domácnosti počas 8 hodín. viac »


Trápi vás jesenná depresia? Vieme, ako sa jej môžete zbaviť, je to veľmi ľahké!

Trápi vás jesenná depresia?

03.11.2019 10:05

RÍM - Málo energie, ospalosť či zníženie výkonnosti - to sú len niektoré príznaky zmeny ročného obdobia. Aby sme znovu získali vitalitu a pohodu, poslúži nám dobre vhodný výber pokrmov. Mnoho potravín totiž stimuluje produkciu látok, ktoré pomáhajú zachovať si dobrú náladu, píše taliansky denník La Repubblica. viac »


Plastové kocky, ktoré pobláznili (nielen) deti po celom svete: Prvý LEGO panáčik sa pritom vôbec neusmieval

Plastové kocky, ktoré pobláznili

03.11.2019 10:04

BRATISLAVA - Z LEGO kociek sa dá poskladať takmer čokoľvek – potápajúci sa Titanic, dinosaurie kráľovstvo, známe osobnosti v životnej veľkosti a vytvoríš aj funkčného robota. Stavebnica pobláznila niekoľko generácií detí, a určite aj niektorých rodičov, na celom svete a neustále sa prispôsobuje aktuálnym trendom. viac »


Pravdivý príbeh: Stretávka zo strednej školy priniesla nečakané prekvapenie

Pravdivý príbeh: Stretávka zo

03.11.2019 10:03

BRATISLAVA - Keď som si našla v schránke pozvánku na stretávku zo strednej školy po 20 rokoch, tešila som sa, i bála zároveň. Tri pôrody na mojom tele zanechali stopy v podobe ochabnutej pokožky a nadbytočných kilogramov. Na tvári sa mi objavili prvé vrásky a taktiež som si bola vedomá toho, že kariéra je niečo, čím sa tiež nemôžem pochváliť. viac »


Ruky preč od tejto ryže: Odborníčka varuje, prečo obľúbenú prílohu radšej vynechať

Ruky preč od tejto

03.11.2019 10:02

BRATISLAVA - Patrí k najobľúbenejším prílohám, či už k mäsu alebo k dusenej zelenine. Málokto sa jej dokáže úplne vzdať. Preto vás zrejme "zabolí" fakt, že z hľadiska výživy je ryža zlou potravinou! Hoci nejde o žiadnu novinku, teraz zistíte priamo od lekárky, prečo je taká nezdravá! viac »


Dr. Skaza: Tlač peňazí nie je univerzálnym liekom na recesiu

Dr. Skaza: Tlač peňazí

03.11.2019 10:01

BRATISLAVA - Keď nastane ďalšia recesia, tvorcovia politík takmer určite pristúpia k nejakej forme stimulu financovaného centrálnou bankou bez ohľadu na to, či si to situácia vyžaduje. Tvrdí to Nouriel Roubini, prezývaný ako Dr. Skaza, ktorý dokázal predpovedať krízu s hypotékami v roku 2007 a včas varoval pred následnou globálnou krízou. viac »


VIDEO Slovákovi sa podarilo natočiť jedinečný úkaz: Pozrite na ten fenomén na oblohe!

VIDEO Slovákovi sa podarilo

02.11.2019 18:23

SIRNÍK - Na jeseň sa celá príroda začne pripravovať na zimu. Okrem opadávania listov je to napríklad aj migrovanie niektorých druhov vtákov do teplých krajín. Tento fenomén sa začiatkom októbra podarilo natočiť jednému z našich čitateľov. viac »


Hostia smútili na kare, po chvíli im prišlo zle: Len ťažko uveriť, čo im naservírovali v reštaurácii

Hostia smútili na kare,

02.11.2019 18:20

ROSTOK - Hostia, ktorí prišli na smútočné posedenie pri káve a zákuskoch do jednej reštaurácie v Rostoku na severovýchode Nemecka, dostali nedopatrením hašišové zákusky. Informovali o tom nemecké médiá. Niekoľko z nich potom malo nevoľnosti a závraty. viac »


FOTO dievčiny v obchode na Bali rozzúrila ľudí: Stačil jediný pohľad na jej pozadie

FOTO dievčiny v obchode
Foto

02.11.2019 18:15

BALI - Táto žena sa objavila v miestnom obchode na Bali len v bikinách. Niekto ju stihol odfotiť a zverejniť na sociálnej sieti. Zatiaľ, čo mnohí jej "outfit" označili za otrasný a nehanebný, iní sú skôr pohoršení tým, že ženu niekto vyfotil bez jej súhlasu. Pravdou však zostáva, že bikiny nechávajú predstavivosti veľmi málo priestoru. viac »


V malej obci pod Tatrami stojí opustený kaštieľ, ktorý chátra zvnútra i zvonku: Pozri si, ako to v ňom vyzerá

V malej obci pod

02.11.2019 18:00

VLKOVÁ - Neďaleko Kežmarku, v obci Vlková stojí kaštieľ, ktorý svojho času patril významnej šľachtickej rodine. Aj keď je už roky národnou kultúrnou pamiatkou, chátra navonok i zvnútra. Opustený priestor si tak bol obzrieť urbexer Dávid a ty tak môžeš nazrieť do jeho vnútra. viac »


FOTO kňaza obletela celý svet: Ľudia ho milujú, veď pozrite na to, čo má pred oltárom

FOTO kňaza obletela celý
Foto

02.11.2019 15:20

GRAVATÁ - Na Facebooku sa objavila fotografia, ktorú užívatelia označujú ako nezištné gesto kresťanskej solidarity. Verejnosť sa tak cez sociálnu sieť dozvedela o záslužnej činnosti kňaza z brazílskeho mesta Gravatá. João Paulo Araujo Gomes vpúšťa na svoje bohoslužby túlavých psov a hľadá tak pre nich majiteľov. Vďaka tomu už mnohí z nich našli nový domov. viac »


Pražské cintoríny - atraktívny turistický cieľ s obrovskou hodnotou

Olšanské cintoríny

02.11.2019 15:05

Spoznávanie cintorínov predstavuje špecifický a stále populárnejší fenomén. Na území hlavné mesta Čiech sa ich nachádza asi osemdesiat, od zanedbaných, ale poetických kostolných cintorínikov, cez cintoríny židovské až po veľkoplošné pohrebiská na ploche niekoľkých desiatok hektárov. Niektoré z nich už dávno nie sú len pietnym miestom pre pozostalých, ... viac »


Voňavé gaštany na tanieri: Vyskúšajte fit koláč bez múky alebo krémovú polievku

Voňavé gaštany na tanieri:

02.11.2019 14:10

BRATISLAVA - V minulosti sa v gastronómii uplatňovali oveľa viac než dnes, a to je veľká škoda. Jedlé gaštany si totiž jednoducho pripravíte na sladko aj slano, môžete ich variť aj piecť. Okrem toho, že obsahujú veľa vitamínov a minerálov, sú chutné a výživné. Minimum kalórií navyše poteší každého, kto si stráži líniu. Tak čo, vyskúšate ich? viac »


Predskokanom The Asteroids Galaxy Tour v Bratislave bude Blame Your Genes

Predskokanom The Asteroids Galaxy

02.11.2019 14:00

BRATISLAVA - Už o necelý týždeň, v stredu 6. novembra, sa v bratislavskom Majestic Music Clube (MMC) predstaví dánska indie-popová formácia The Asteroids Galaxy Tour. Známy je konečne aj jej predskokan - domácu nezávislú scénu bude reprezentovať projekt Blame Your Genes hudobníka Lukáša Zdurienčíka, ktorý spája svety indie popu a elektronickej tanečnej hudby. viac »


Huawei v Číne zbožňujú: Ovláda gigantických 42 % trhu

Huawei v Číne zbožňujú:

02.11.2019 13:50

BRATISLAVA - Gigant Huawei si na lukratívnom čínskom trhu medziročne polepšil. A to až o 66 percent. Podstatne viac vyexpedovaných smartfónov mu behom tretieho štvrťroka zabezpečilo až 42-percentný trhový podiel. viac »


VIDEO Potápači hlboko v oceáne objavili obrovskú guľu: Žasli, keď videli, čo skrýva vo vnútri

VIDEO Potápači hlboko v
Video

02.11.2019 08:38

NÓRSKO - Hlbokomorskí potápači neďaleko nórskych vôd objavili obrovskú priehľadnú guľu s tisícami kalamárov. Video zachytené Ronaldom Raaschom zachytáva objav, ktorý podľa neho príde raz za život. Guľa sa vznášala asi sedemnásť metrov pod hladinou vody. Podobné vaječné vaky potápači našli na oboch stranách Atlantického oceánu. viac »


Z VIDEA bezpečnostnej kamery v krčme vám prejde mráz po chrbte: Sledujte, čo sa deje za čašníčkou!

Z VIDEA bezpečnostnej kamery
FotoVideo

02.11.2019 08:35

YORK - Haloween podnecuje fantáziu fanúšikov paranormálnych javov viac ako v iných častiach roka a sociálne siete sa len tak hemžia zábermi "skutočných" duchov. Video z hostinca v anglickom meste York je jedným z nich. V budove sa však už v minulosti dialo viacero nevysvetliteľných záhad, takže obavy sú podľa mnohých na mieste. viac »


Gény sú v tom nevinne: Prekvapivé zistenie o ich role pri chudnutí, ktoré vám otvorí oči

Gény sú v tom

02.11.2019 08:00

BRATISLAVA - Gény neoklameme. Môžeme zdediť napr. farbu očí alebo vlasov, tvar uší, postavu. Mnohí si myslia, že schopnosť schudnúť alebo naopak priberať je tiež genetická záležitosť. Chyba! Najnovší výskum to odmieta. Gény s tým vraj nemajú nič spoločné. viac »


Pomóc, nedokážem prestať míňať peniaze za hlúposti

Pomóc, nedokážem prestať míňať

02.11.2019 07:50

BRATISLAVA Nedávno sa objavila správa o tom, že moja obľúbená hudobná skupina plánuje globálne comeback turné. Pretože sa už raz rozišli a nie je jasné, či tentoraz budú pokračovať, začal som hľadať blízke miesta, kam by som sa dostal na ich koncert. Bez ohľadu na to, čo by to znamenalo. viac »


Najčítanejšie články