Kandidáti na prezidenta 2024

Slovensko si bude voliť novú hlavu štátu. Aktuálny zoznam kandidátov, ktorí sa rozhodli uchádzať o post prezidenta Slovenskej republiky vo voľbách 2024. Pozrite si profily kandidátov a získajte prehľad o ich skúsenostiach a víziách pre budúcnosť Slovenska.

Róbert Švec

Politik, predseda strany Slovenské hnutie obrody

Narodenie: 21. augusta 1976Vzdelanie: Trnavská univerzita, odbor politológiaRóbert Švec je občiansky kandidát s podporou svojej strany Slovenské hnutie obrody (SHO), ktorej predsedom je od roku 2019. Švec je zároveň neúspešným kandidátom z prezidentských volieb 2019. Narodil sa v Nitre a vyštudoval politológiu na Trnavskej univerzite v Trnave. Tvrdí, že jeho strana pod jeho vedením nadväzuje na odkaz Ľudovíta Štúra. Mediálnu pozornosť si vyslúžil svojimi výrokmi o optimalizácii obyvateľstva, keď okrem iného hovoril o tom, že „po páde súčasného dekadentného režimu prebehne radikálna optimalizácia v mediálnej oblasti, aby naša mládež nevyrastala pod vplyvom úpadkovej kultúry a bulváru.“

Kandidáti na prezidenta

Správy z volieb

O voľbách

1. kolo:23. marec 2024, 07:00 - 22:00 2. kolo:6. apríl 2024, 07:00 - 22:00 Moratórium:24 hodín pred začiakom konania volieb Kto môže kandidovať:Bezúhonný občan/občianka Slovenskej republiky, ktorý ku dňu konania volieb dosiahol vek 40 rokov a získal buď 15 podpisov poslanocv NR SR, alebo 15-tisíc podpisov občanov. Kde voliť:Občania môžu voliť vo volebnej miestnosti, ktorá prislúcha k ich trvalému bydlisku, alebo v ktorejkoľvej volebnej miestnosti na Slovensku s platným hlasovacím preukazom. Voľba poštou zo zahraničia nie je možná.