Komunálne voľby 2014 – voľby do orgánov samosprávy obcí | Topky.sk - Bleskovky

°C

Utorok, 31. marec 2020. Meniny má Benjamín, zajtra Hugo.

Komunálne voľby 2014

Nespokojní voliči: Ústavný súd eviduje 100 sťažností na nezákonnosť komunálnych volieb

Ilustračné foto

Ilustračné foto

28.11.2014 15:54

KOŠICE - Ústavný súd (ÚS) SR do dnešného dňa zaregistroval 100 sťažností na nezákonnosť a neústavnosť volieb do orgánov územnej samosprávy - voľby primátorov a starostov, poslancov mestských a miestnych zastupiteľstiev, ktoré sa uskutočnili 15. novembra. Informovala o tom hovorkyňa ÚS Anna Pančurová. viac »

Aj poškodený hlasovací lístok vo voľbách môže byť platný

Aj poškodený hlasovací lístok

04.11.2014 09:27

BRATISLAVA - Pokiaľ je na hlasovacom lístku v komunálnych voľbách jasne viditeľné hlasovanie voliča, lístok bude platný. A to aj v prípade, že by bol poškodený, doškrtaný alebo by boli na ňom dopísané mená. Potvrdila to zapisovateľka Ústrednej volebnej komisie (ÚVK) Eva Chmelová. viac »


Spájanie pravice? V Košiciach zašli ďalej, na bilboarde sa spája nespojiteľné!

Spájanie pravice? V Košiciach
Foto

02.11.2014 16:45

KOŠICE – Zdá sa, že nápad strany Sieť, aby sa pravica vo veľkých slovenských mestách spojila, je už prekonaný. Aspoň v Košiciach. Tu sa spájajú všetci, aspoň na bilboardoch jedného z kandidátov na primátora, nezávislého Jána Deča. Ten na nich dal veľkoryso priestor svojim najsilnejším protivníkom. Keďže v meste bilboardy visia už niekoľko týždňov, ešte ... viac »


Procházka o komunálnych voľbách: Prezradil, čo bude pre Sieť úspechom

Radoslav Procházka

01.11.2014 15:48

BRATISLAVA – Bol by to zázračný výsledok, ak by primátorský kandidát, nominovaný či podporovaný stranou Sieť, uspel v tretine z dvadsiatky najväčších slovenských miest. viac »


Premiér Fico: Neobávam sa, že by ľudia neprišli voliť

Robert Fico

01.11.2014 09:12

BRATISLAVA – Ani fakt, že v prípade komunálnych volieb pôjde už o štvrté volebné hlasovanie na Slovensku v priebehu 12 mesiacov, by nemal spôsobiť nízku volebnú účasť. Myslí si to premiér SR Robert Fico, ktorý uviedol, že presne o dva týždne očakáva v komunálnych voľbách účasť porovnateľnú s predchádzajúcimi obdobiami. V niektorých mestách by dokonca ... viac »


Polícia odhalila dva prípady volebnej korupcie: Jeden kandidát uplácal peniazmi, druhý mäsom

Polícia odhalila dva prípady

30.10.2014 16:21

BRATISLAVA – Necelých dva a pol týždňa pred komunálnymi voľbami polícia informovala o dvoch prípadoch volebnej korupcie. O oboch dnes informoval riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Daniel Goga. viac »


Boj o kreslo čisto ženskou záležitosťou: V týchto obciach muži starostovať nechcú

Boj o kreslo čisto

29.10.2014 15:12

TRENČÍN – V 37 mestách a obciach Trenčianskeho okresu sa o post primátorov a starostov uchádza celkom 116 kandidátov, z nich je 72 nezávislých. O post prvej ženy mesta či obce má záujem 32 kandidátok (necelých 28 percent). Vyplýva to z informácií o kandidátoch na starostov a primátorov, ktoré zverejnil Štatistický úrad Slovenskej republiky. viac »


KDH chce v komunálnych voľbách obhájiť pozíciu lídra pravice

Ján Figeľ

28.10.2014 17:32

BRATISLAVA – Ambíciou Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) je v počte aj kvalite zvolených kandidátov obhájiť v komunálnych voľbách pozíciu dvojky na Slovensku a jednotky medzi pravicovými stranami. V relácii na portáli Teraz.sk to vyhlásil predseda KDH Ján Figeľ. viac »


Nesrovnal: Ponuku od Kňažka som dostal, ale odmietol som a odmietnem

Ivo Nesrovnal

28.10.2014 16:01

BRATISLAVA – Kandidát na bratislavského primátora, mestský poslanec Ivo Nesrovnal (nezávislý, vystúpil z SDKÚ-DS), chce aj naďalej bojovať o túto stoličku. Po tom, čo strana Sieť stiahla svoju kandidátku Tatianu Kratochvílovú v prospech Milana Kňažka, on toto urobiť nemieni. Ponuku ale od Kňažka dostal. viac »


Predvolebný škandál, pravica náhle otočila: Kratochvílovej syn Procházkovi, pos**li sa!

Kandidátka na primátorku Bratislavy

28.10.2014 13:42

BRATISLAVA - Koalícia štyroch strán, tzv. Pravá koalícia stiahla z volieb o post primátora Bratislavy svoju kandidátku Tatianu Kratochvílovú, tri zo štyroch strán koalície vyjadrili podporu Milanovi Kňažkovi, dištancuje sa len SaS. Kratochvílová na tlačovke nebola a jej syn odkázal politikom, že sa pos**li. viac »


Primátorom Bratislavy by sa stal Kňažko, Ftáčnik v tesnom závese

Milan Kňažko

22.10.2014 14:12

BRATISLAVA – Ak by sa voľby primátora Bratislavy konali už dnes, ich víťazom by sa so ziskom 34,4 percenta stal Milan Kňažko. Druhý by skončil v tesnom závese so ziskom 33 percent voličských hlasov Milan Ftáčnik a tretí by bol Ivo Nesrovnal, ktorého by podporilo 17,6 percenta voličov. viac »


V Púchove je podľa Lipšica podozrenie na manipuláciu volieb

Daniel Lipšic

21.10.2014 11:08

BRATISLAVA – V Púchove podľa predsedu NOVA Daniela Lipšica existujú veľké podozrenia na manipulovanie komunálnych volieb. Ako povedal Lipšic dnes na tlačovej besede, primátor a jeho ľudia majú snahu, aby voľby neprebehli transparentne. viac »


Sieť vyzýva stredopravé strany, aby sa pred voľbami zjednotili

Sieť vyzýva stredopravé strany,

18.10.2014 18:21

BRATISLAVA - Strana Sieť vyzvala stredopravé strany na zjednotenie v primátorských voľbách v mestách Banská Bystrica, Bratislava, Košice, Levice, Michalovce, Nitra, Prešov a Žilina. Sieť sa pred obecnými voľbami bude podľa jej predsedu Radoslava Procházku vo všetkých spomínaných mestách "usilovať o dohodu na tom, aby v súboji s kandidátom vládnej strany ... viac »


Galko nie je s Kňažkom spokojný: Na primátora hlavného mesta sa nehodí!

Galko nie je s

17.10.2014 14:45

BRATISLAVA – Pri hľadaní kandidáta na primátora Bratislavy, ktorý by získal podporu Slobody a Solidarity (SaS), postupovala strana aj vylučovacou metódou a dospela k menu kandidátky Siete Tatiany Kratochvílovej. „Zvyšní dvaja pravicoví kandidáti na post bratislavského primátora pre nás nie sú priechodní. Milanovi Kňažkovi nechceme uberať zásluhy z minulosti, ... viac »


Desivá kampaň v Košiciach, ľudia zhrození: Rasizmus, Ku Klux Klan a zadarmo letenky pre Rómov!

Desivá kampaň v Košiciach,
FotoVideo

15.10.2014 09:05

KOŠICE - Ešte mesiac zostáva do komunálnych volieb, ale už teraz začína byť poriadne dusno. Týka sa to najmä Košíc, kde kandidát Vladimír Gürtler vo volebnom obvode Luník IX. láka hlasy na kontroverzné bilbordy. Každému Rómovi chce zadarmo kúpiť letenku do Bruselu. Podľa odborníka ide o čistý rasizmus. Polícia o tom vie a preto začala konať! viac »


Nespokojní kandidáti z Púchova vracajú úder: Chceme spravodlivosť a pomoc nášmu mestu!

Nespokojní kandidáti z Púchova
Foto

15.10.2014 01:00

PÚCHOV - Po tom, čo sa nám ozvali nahnevaní ľudia, ktorí kritizovali kandidátov za poslancov v Púchove, je opäť rušno. Dotknutí kandidáti sa ozvali, pretože ich pobúrili reakcie na ich kandidatúru. Cítia sa urazení a nespokojným občanom odkazujú, že pre Púchov chcú len dobre. viac »


Frešovi sa nepáčia kandidáti pravice na primátorov: Niektorí by mali zvážiť odstúpenie

Pavol Frešo

14.10.2014 14:52

BRATISLAVA – Voľby primátorov, na rozdiel od volieb predsedov VÚC, sú jednokolové. Ak v niektorom meste kandiduje na post primátora viac pravicových osobností, tie, ktorých šance na zvolenie sú nízke, by mali zvážiť odstúpenie z volieb. „Považujem to za škodlivý model. Naozaj to zvyšuje šance ľavicových kandidátov,“ povedal v diskusnej relácii na portáli ... viac »


Nesrovnal by chcel z Bratislavy urobiť modernú metropolu

Ivo Nesrovnal

13.10.2014 19:17

BRATISLAVA – Kandidát na primátora Bratislavy Ivo Nesrovnal (nezávislý) je pripravený spraviť z Bratislavy modernú európsku metropolu. Jeho hlavnými prioritami je vybudovať mestskú železnicu, ktorú nazýva Bratislavská S-bahn, vyčistiť ulice a stanoviť presné pravidlá pre developerov. viac »


Hrčka by ako primátor využil pre Banskú Bystricu svoje kontakty

Hrčka by ako primátor

13.10.2014 12:17

BANSKÁ BYSTRICA - Využiť svoje mnohoročné skúsenosti z podnikania a obchodovania a najmä kontakty v zahraničí v prospech rozvoja Banskej Bystrice by chcel v prípade svojho zvolenia využiť nezávislý kandidát na primátora Banskej Bystrice Štefan Hrčka, ktorý je posledných 10 rokov riaditeľom Kúpeľov Brusno. viac »


V Bratislave kandiduje zabávač z prominentných večierkov: Fešácke je*ačky, VIDEO ako balí baby!

Fedor Šrobár kandiduje na
FotoVideo

08.10.2014 15:59

BRATISLAVA – Fedora Šrobára (48), vnuka legendárnej slovenskej osobnosti Vavra Šrobára, pozná nejeden fanúšik slovenského šoubiznisu. Väčšinou nežiadúci návštevník slávnostných akcii smotánky prenikol medzi „elitu“ už počas socializmu, no teraz sa snaží o dosiahnutie nového postavenia v spoločnosti. Kandiduje totiž v komunálnych voľbách. viac »


VIDEO Nachytali kandidáta na primátora Bratislavy: Týmto ich dokonale zaskočil!

VIDEO Nachytali kandidáta na
FotoVideo

08.10.2014 00:01

BRATISLAVA - Chceli skúšať Bratislavčanov, nachytali kandidáta na primátora! Ivo Nesrovnal sa nechal nachytať dvomi mladíkmi, ktorí skúšali ľudí z ohľaduplnosti. Neuspel nikto okrem neznámeho bicyklistu, ktorého dovtedy nepoznali. Naozaj to bolo v skutočnosti tak? viac »


Najčítanejšie články