°C

Utorok, 7. júl 2020. Meniny má Oliver, zajtra Ivan.

Nesrovnal: Ponuku od Kňažka som dostal, ale odmietol som a odmietnem

Ivo Nesrovnal
Ivo Nesrovnal
Zdroj: SITA
28.10.2014 16:01

BRATISLAVA – Kandidát na bratislavského primátora, mestský poslanec Ivo Nesrovnal (nezávislý, vystúpil z SDKÚ-DS), chce aj naďalej bojovať o túto stoličku. Po tom, čo strana Sieť stiahla svoju kandidátku Tatianu Kratochvílovú v prospech Milana Kňažka, on toto urobiť nemieni. Ponuku ale od Kňažka dostal.


"Mal som, ale odmietol. A odmietnem aj potom," priznal na dnešnej tlačovej konferencii. Či išlo o post viceprimátora, nepovedal. "Myslím, že sa to nesluší vynášať tieto informácie."

Nesrovnal dnes stiahnutie Kratochvílovej označil za politický obchod a strany ju podľa jeho slov "neskutočne ponížili". "Staré bratislavské komunálne strany, spoluzodpovedné za to, ako mesto vyzerá, rozhodli hodiť cez palubu pani Kratochvílovú a podporiť pána Kňažka. Lenže tieto voľby nie sú o ľavici a o pravici, sú o tom, kto vyrieši dopravu, kto vyčistí Bratislavu, kto skrotí developérov," uviedol Nesrovnal. Pripomenul, že keďže sa neriadi prieskumami, ani tie nebudú dôvodom na to, aby sa vzdal kandidatúry.

Milan Kňažko sa vo voľbách stal spoločným kandidátom strán Pravej koalície v Bratislave. Toto rozhodnutie urobili Sieť, SDKÚ-DS a Most-Híd. Vravia, že ich cieľom bolo podporiť kandidáta, ktorý má najväčšie šance uspieť v súboji s Milanom Ftáčnikom, kandidujúcim s podporou strany Smer-SD. Ďalší člen Pravej koalície v Bratislave - SaS, Kňažka otvorene nepodporila, ponechala svojim voličom voľnú ruku. Kňažka podporuje už od začiatku KDH a v pondelok (27.10.) sa k podpore pridala aj NOVA. "Nemyslím si, že politické hry rozhodnú o tom, ako to dopadne," reagoval Ftáčnik.

O primátorský post v Bratislave má záujem deväť kandidátov. Okrem Nesrovnala, Kňažka (nezávislý s podporou KDH, NOVA, Sieť, SDKÚ-DS, Most-Híd) a súčasného primátora Ftáčnika (nezávislý s podporou Smer-SD) aj Miroslav Dragun z občianskeho združenia Nie ropovodu a manažér Gabriel Karácsony (Priama demokracia). Ďalšími uchádzačmi sú ekonómka Kristína Ulmanová a strojný inžinier Peter Čiernik, ktorí sú nezávislými kandidátmi. O post sa uchádza aj umelecký fotograf Andrej Palacko a Ivan Bielik, vysokoškolský učiteľ, ktorý je z Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS). Oficiálna predvolebná kampaň sa začína v stredu 29. októbra. Samotné voľby sa uskutočnia v sobotu 15. novembra.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články