Štvrtok18. júl 2024, meniny má Kamila, zajtra Šarlota, Dušana

Nový zákon zakazuje splachovať rybičky

ŽENEVA - Chcete sa zbaviť zlatej rybičky, ktorá už vás omrzela? Ak žijete vo Švajčiarku, rozhodne ju neskúšajte spláchnuť zaživa do záchoda.

Zakazuje to nový zákon na ochranu zvierat, ktorý veľmi podrobne popisuje, ako majitela môžu a majú zachádzať so všetkými domácimi zvieratami. Od domácich maznáčikov cez hydinu a dobytok až po pokusné laboratórne živočíchy alebo zvieratá v cirkusoch a zoologických záhradách.

Správný postup v prípade zlatej rybičky je tak podľa zákona nasledovný: omráčiť, zabiť a až potom sa môže telo vyhodiť. Dôstojnejšie zaobchádzanie zaručuje nový zákon aj rybám v švajčiarskych riekach a jazerách. Zákon zakazuje rekreačný lov rýb, ktoré potom rybári hádžu spät do vody ako aj rybolov na živú rybičku ako návnadu.

Zmeny sa týkajú aj bežných domácich zvierat, akými sú andulky alebo škrečky. Majitelia ich nebudú môcť chovať osamelo – to isté však platí napríklad aj pre lamy alebo jaky v zoo a ovce alebo kozy v hospodárstvach, kde musia mať aspoň "vizuálny kontakt so svojimi druhmi".

Človeka, ktorý vyrastal na farme však podľa AFP pri pohľade na literu zákona napadá, či si budú zvieratá niektoré z nových pravidiel vôbec užívať. Ošípané napríklad vyzerajú najšťastnejšie, keď sa môžu váľať v bahne. Zo zákona ale majú teraz nárok na sprchu, aby sa osviežili.
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu