Pondelok15. júl 2024, meniny má Henrich, zajtra Drahomír, Drahomíra

Český prezident Pavel budúci týždeň navštívi Jordánsko, privezie aj pomoc obyvateľom Gazy

Petr Pavel
Petr Pavel (Zdroj: TASR/Jaroslav Novák)

PRAHA - Český prezident Petr Pavel navštívi budúci týždeň Jordánsko. Stretne sa s kráľom Abdalláhom II. či predsedom jordánskej vlády Bišarom Chasáwanom. V piatok návštevu avizoval Pražský hrad po tom, ako Pavla prepustili z nemocnice a potvrdil, že svoj pracovný program na budúci týždeň nezruší, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

Český prezident bude rokovať aj s predsedami oboch komôr jordánskeho parlamentu. Presný termín a program návštevy Pavlova kancelária zatiaľ nezverejnila. Podľa servera Novinky.cz bude českého prezidenta sprevádzať aj malá podnikateľská a akademická delegácia.

archívne video 

Pavel na Pražskom hrade privítal slovenskú prezidentku Čaputovú (Zdroj: TASR/Barbora Vizváryová)

Pavel chce s jordánskym kráľom rokovať najmä o situácii v regióne a možných scenároch vývoja situácie v Gaze. Pre jej obyvateľov privezie humanitárnu pomoc, ktorú by civilistom malo distribuovať Jordánske kráľovské letectvo. Podľa webu Novinky.cz by český prezident mal priviesť dojčenské mlieko v prášku. Okrem toho chce Pavel v krajine rokovať tiež o spolupráci v oblasti zdravotníctva, obrany, energetiky či vedy. Mal by sa stretnúť aj s českými lekármi, ktorí pôsobia v miestnych nemocniciach.

Viac o téme: ČeskoHumanitárna pomocPásmo GazyPetr Pavel
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu