Piatok19. apríl 2024, meniny má Jela, zajtra Marcel

Trumpov výrok dohnal švédskeho kráľa k razantnému kroku: Tlač musí konať vyvážene

Karol XVI.
Karol XVI. (Zdroj: SITA)

ŠTOKHOLM - Švédsky kráľ Karol XVI. Gustáv vyzval tlač na vyvážené informovanie o Švédsku po tom, ako prezident USA Donald Trump minulý týždeň spomenul túto škandinávsku krajinu v súvislosti s teroristickými útokmi v Európe, aj keď v skutočnosti nebola dejiskom takéhoto incidentu.

"Médiá sú pre vytváranie obrazu o Švédsku veľmi dôležité," upozornil 70-ročný monarcha v rozhovore, ktorý dnes zverejnil denník Sydsvenskan. Podľa jeho slov je potrebné spomínať "dobré príklady", ako je "veľmi veľa dobrého výskumu týkajúceho sa otázok integrácie" prisťahovalcov na univerzite v Malmö. Kráľovský pár navštívil v stredu uvedené mesto, ktoré zápasí so sociálnymi problémami, spoločne s kanadským generálnym guvernérom Davidom Johnstonom a jeho manželkou.

Švédsko prijalo v roku 2015 po Nemecku najviac utečencov v Európe. Tamojšia verejnosť prijala s počudovaním Trumpov výrok z minulého piatka, keď počas vystúpenia na Floride tvrdil, že na území Švédska sa stal v predošlý večer určitý závažný incident. Spomenul ho v súvislosti s teroristickými útokmi, ku ktorým došlo v Európe. Zo Švédska však v piatok večer nehlásili nijaké vážne bezpečnostné incidenty.

Viac o téme: UtečenciDonald TrumpKarol XVI.
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu