Kurilovská podala trestné oznámenie za komentár popierajúci holokaust | Topky.sk

°C

Sobota, 18. január 2020. Meniny má Bohdana, zajtra Drahomíra, Sára.

Kurilovská podala trestné oznámenie za komentár popierajúci holokaust

Lucia Kurilovská
Lucia Kurilovská
Zdroj: SITA/Ľudovít Vaniher
12.12.2019 12:15

BRATISLAVA - Podpredsedníčka mimoparlamentnej strany Dobrá voľba Lucia Kurilovská podala vo štvrtok na Generálnej prokuratúre (GP) SR trestné oznámenie v súvislosti s fašistickým komentárom k jej statusu na sociálnej sieti.


Komentár sa týkal Kurilovskej textu o príčinách a tragických dôsledkoch holokaustu i nebezpečenstva, ktoré plynie z ignorovania a popierania tohto mementa v histórii. "K môjmu statusu bol pripojený komentár, že celý holokaust je nezmysel a takých ľudí ako ja by mali umlčať. Komentár sa končil slovami 'Na stráž'," informovala Kurilovská. "Autora nepoznám, on sám sa označil za fašistu," dodala.

Podľa jej presvedčenia tento skutok naplnil podstatu popierania a schvaľovania holokaustu a preto by mal byť kvalifikovaný ako trestný čin. "Už aj preto, že prednášam trestné právo, som sa rozhodla nenechať to len tak," uviedla Kurilovská, presvedčená, že politici by mali ukázať spoločnosti aktívnejší postoj boja proti extrémizmu a nenávistným prejavom, ktorých v diskusiách a spoločnosti pribúda.

Lucia Kurilovská
Zdroj: SITA/Ľudovít Vaniher


Galéria

Lucia Kurilovská Lucia Kurilovská

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: FB/Lucia Kurilovská - Dobrá voľba 2020

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články