°C

Piatok, 4. december 2020. Meniny má Barbora, zajtra Oto.

Kandidát na prezidenta Eduard Chmelár vyzval na férovú volebnú súťaž

Zdroj: SITA/Braislav Bibel
04.02.2019 13:15

BRATISLAVA - Nezávislý kandidát na post prezidenta SR Eduard Chmelár vyzval médiá a svojich súperov na férovú predvolebnú kampaň. Podľa jeho názoru sa zdá, akoby predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) vyradil z volebnej súťaže polovicu kandidátov.


"Čelíme zámernému ignorovaniu, podceňovaniu a manipuláciám, ktoré negatívne ovplyvňujú správanie voličov. Niektoré denníky a organizácie si dokonca vyberajú na diskusie kandidátov podľa zvláštneho subjektívneho kľúča, za relevantných a hodných pozornosti si vyberajú len tých, ktorých uznajú sami," mieni Chmelár, pričom vyzýva médiá, aby vo svojich diskusných reláciách v priebehu celej volebnej kampane poskytli všetkým kandidátom rovnaký priestor.

Pripomína, že základným znakom demokratických volieb je, že musia byť slobodné a spravodlivé. Chmelár považuje za "nemysliteľné", aby za demokratické spektrum boli označovaní len traja pravicoví kandidáti. "Je neprípustné, aby jeden z kandidátov bol v čase volebnej kampane pozývaný do diskusií štyri, päť či sedemkrát pod zámienkou nejakého odborného problému či funkcie, kým druhý ani raz, pretože v tomto období sme si všetci rovní, nie je poslanec, komisár či bývalý minister, sú len kandidáti," zdôrazňuje. Vyzýva preto aj ostatných kandidátov, aby preukázali "zmysel pre fair play" a pridali sa k jeho výzve.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články