Ako voliť v prezidentských voľbách 2019 | Topky.sk - Bleskovky

Sobota, 23. február 2019. Meniny má Roman, Romana, zajtra Matej.

Ako voliť v prezidentských voľbách

Hlasovací preukaz je možné si vybaviť aj cez webovú aplikáciu

Ilustračné foto

Ilustračné foto

včera o 13:44

BRATISLAVA - Hlasovací preukaz, ktorý umožní voličovi v prezidentských voľbách voliť vo volebnej miestnosti aj mimo svojho trvalého bydliska, sa dá vybaviť aj cez webovú aplikáciu volby.digital. Ako ďalej informovalo občianske združenie Slovensko.Digital, vytvorenie žiadosti na aplikácii volby.digital trvá len asi tri minúty. viac »

Prezidenta si zo zahraničia poštou nezvolíte

Prezidenta si zo zahraničia

11.02.2019 09:02

BRATISLAVA - Právo voliť v marcových voľbách prezidenta Slovenskej republiky má každý občan SR, ktorý najneskôr v deň volieb dosiahne vek 18 rokov. Hlasovať o novej hlave štátu sa však nedá poštou zo zahraničia. viac »


Slováci zo zahraničia musia mať pri voľbe prezidenta pas aj vyhlásenie

Slováci zo zahraničia musia

06.02.2019 10:54

BRATISLAVA - Prezidenta SR môže voliť plnoletý slovenský občan s trvalým pobytom na Slovensku aj bez neho. Pokiaľ žije v cudzine, ale príde na Slovensko voliť, musí si priniesť cestovný doklad a vyhlásenie o trvalom pobyte v cudzine. Jeho vzor zverejní Ministerstvo vnútra SR na svojom webovom sídle. Informuje o tom rezort na webe. viac »


Pozor, aby neprepadol váš hlas! Ako voliť v prezidentských voľbách

Pozor, aby neprepadol váš

01.02.2019 10:15

BRATISLAVA – Prezidentské voľby sa blížia. Už o pár týždňov si budú občania Slovenskej republiky voliť nového prezidenta. V polovici marca pristúpite k volebným urnám, aby ste dali hlas svojmu favoritovi. Prečítajte si, ako prebieha proces voľby. viac »


Všetky informácie, ktoré potrebujete vedieť o voľbách skôr, ako začnú

Všetky informácie, ktoré potrebujete

01.02.2019 09:40

BRATISLAVA – Prezidentské voľby sa blížia. Už o pár týždňov si budú občania Slovenskej republiky voliť nového prezidenta. Kým pristúpite k volebným urnám, poriadne si pripravte všetky potrebné doklady. Prečítajte si, čo všetko je potrebné pred voľbami pripraviť, prípadne vybaviť. viac »


Najčítanejšie články