Ako voliť v prezidentských voľbách 2019 | Topky.sk
Pondelok, 18. október 2021. Meniny má Lukáš, zajtra Kristián.

Ako voliť v prezidentských voľbách

V prezidentských voľbách treba krúžkovať číslo kandidáta

Ilustračné foto

Ilustračné foto

15.03.2019 10:00

BRATISLAVA - Približne 4,45 milióna voličov si v sobotu 16. marca môže na najbližších päť rokov vybrať hlavu štátu. Z nich 280-tisíc môže prezidenta voliť po prvý raz v živote a úplne prvé voľby to budú pre približne 17 500 voličov. Každý volič, teda občan SR, ktorý dosiahol vek 18 rokov môže dať hlas svojmu favoritovi v sobotu od 7:00 do 22:00 v jednej... viac »

Ste pripravení na volebnú sobotu? Ak zakrúžkujete viacerých kandidátov, lístok bude neplatný

Ste pripravení na volebnú

13.03.2019 11:05

BRATISLAVA - Pri vypĺňaní hlasovacieho lístka vo voľbách prezidenta SR si treba dávať pozor a označiť len jedného kandidáta. Ak totiž volič zakrúžkuje poradové číslo viacerých kandidátov, hlasovací lístok bude neplatný. Upozornilo na to ministerstvo vnútra. viac »


Voliť prezidenta možno aj s potvrdením od polície o vystavovaní nového občianskeho preukazu

Voliť prezidenta možno aj

08.03.2019 14:05

BRATISLAVA - Pokiaľ volič nemá v deň prezidentských volieb platný občiansky preukaz, ale má potvrdenie od polície, že sa mu vystavuje, môže voliť. Potvrdila to riaditeľka odboru volieb, referenda a politických strán na ministerstve vnútra Eva Chmelová. viac »


Voliči, pozor: Dnes je posledný deň, kedy môžete požiadať o zaslanie hlasovacieho preukazu

Robert Mistrík, Zuzana Čaputová

25.02.2019 11:25

BRATISLAVA - Prezidentské voľby sa blížia a Slovensko si už o necelý mesiac bude voliť svojho prezidenta. Pokiaľ nemôžete voliť v mieste vášho trvalého bydliska, môžete si vybaviť hlasovací preukaz. Dnes je posledný deň, kedy môžete požiadať o jeho zaslanie poštou. Osobne sa to bude dať deň pred voľbami. viac »


Hlasovací preukaz je možné si vybaviť aj cez webovú aplikáciu

Slovenská obchodná inšpekcia informovala

21.02.2019 13:44

BRATISLAVA - Hlasovací preukaz, ktorý umožní voličovi v prezidentských voľbách voliť vo volebnej miestnosti aj mimo svojho trvalého bydliska, sa dá vybaviť aj cez webovú aplikáciu volby.digital. Ako ďalej informovalo občianske združenie Slovensko.Digital, vytvorenie žiadosti na aplikácii volby.digital trvá len asi tri minúty. viac »


Prezidenta si zo zahraničia poštou nezvolíte

Prezidenta si zo zahraničia

11.02.2019 09:02

BRATISLAVA - Právo voliť v marcových voľbách prezidenta Slovenskej republiky má každý občan SR, ktorý najneskôr v deň volieb dosiahne vek 18 rokov. Hlasovať o novej hlave štátu sa však nedá poštou zo zahraničia. viac »


Slováci zo zahraničia musia mať pri voľbe prezidenta pas aj vyhlásenie

Slováci zo zahraničia musia

06.02.2019 10:54

BRATISLAVA - Prezidenta SR môže voliť plnoletý slovenský občan s trvalým pobytom na Slovensku aj bez neho. Pokiaľ žije v cudzine, ale príde na Slovensko voliť, musí si priniesť cestovný doklad a vyhlásenie o trvalom pobyte v cudzine. Jeho vzor zverejní Ministerstvo vnútra SR na svojom webovom sídle. Informuje o tom rezort na webe. viac »


Pozor, aby neprepadol váš hlas! Ako voliť v prezidentských voľbách

Pozor, aby neprepadol váš

01.02.2019 10:15

BRATISLAVA – Prezidentské voľby sa blížia. Už o pár týždňov si budú občania Slovenskej republiky voliť nového prezidenta. V polovici marca pristúpite k volebným urnám, aby ste dali hlas svojmu favoritovi. Prečítajte si, ako prebieha proces voľby. viac »


Všetky informácie, ktoré potrebujete vedieť o voľbách skôr, ako začnú

Všetky informácie, ktoré potrebujete

01.02.2019 09:40

BRATISLAVA – Prezidentské voľby sa blížia. Už o pár týždňov si budú občania Slovenskej republiky voliť nového prezidenta. Kým pristúpite k volebným urnám, poriadne si pripravte všetky potrebné doklady. Prečítajte si, čo všetko je potrebné pred voľbami pripraviť, prípadne vybaviť. viac »


Najčítanejšie články