°C

Piatok, 4. december 2020. Meniny má Barbora, zajtra Oto.

Ďalší prezidentský prieskum: Čaputová by vyhrala s obrovským náskokom

Zuzana Čaputová, Maroš Šefčovič a Štefan Harabin
Zuzana Čaputová, Maroš Šefčovič a Štefan Harabin
Zdroj: Štáb Zuzany Čaputovej/Peter Konečný, TASR/Jakub Kotian/Jaroslav Novák
28.02.2019 20:08

BRATISLAVA – V prvom kole prezidentských volieb by koncom februára viedla Zuzana Čaputová so ziskom 44,8 percenta, nasledovaná Marošom Šefčovičom s 22,1 percenta. Stretli by sa tak v druhom kole.


Ďalší prezidentský PRIESKUM: V prvom kole by jasne viedla Zuzana Čaputová

Tretí by skončil Štefan Harabin, ktorému by dalo hlas 12 percent opýtaných. Vyplýva to z telefonického prieskumu agentúry Focus, ktorý realizovala pre televíziu Markíza po odstúpení Roberta Mistríka na vzorke 804 respondentov.

Za prvou trojicou by nasledoval Marian Kotleba (8,2 percenta). Na piatom mieste by sa umiestnil František Mikloško (3,5 percenta), na šiestom Béla Bugár (3,2 percenta), nasledujú Eduard Chmelár (2,5 percenta) a Milan Krajniak (2,4 percenta).

Pod hranicou jedného percenta by skončili Martin Daňo (0,9 percenta), Róbert Švec (0,3 percenta), Juraj Zábojník (0,1 percenta), Ivan Zuzula a Bohumila Tauchmannová (obaja zhodne po 0,0 percenta). Necelé tri týždne pred prezidentskými voľbami 17 percent opýtaných nevedelo, koho voliť. Päť percent ľudí by voliť nešlo.

Prvé kolo prezidentských volieb bude 16. marca. Ak v prvom kole ani jeden z kandidátov nezíska nadpolovičnú väčšinu platných hlasov voličov, bude sa konať 30. marca druhé kolo. Postupujú doň dvaja najúspešnejší kandidáti z prvého kola. Hlasovať sa bude od 7. do 22. h.

---
Prvé kolo prezidentských volieb sa koná 16. marca 2019. Výsledky volieb prezidenta SR nájdete na tomto odkaze. Aktualizovať ich budeme priebežne už počas volebnej noci.

 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články