Piatok1. marec 2024, meniny má Albín, zajtra Anežka

Natáča sa nová komédia Rudolfa Havlíka o jednej nečakanej návšteve z kozmu

PR článok Zobraziť galériu (6)
(Zdroj: Franta mimozemšťan)

Sme vo vesmíre sami? A ak nie, ako „oni“ vyzerajú? A čo keď sa náhodou ocitnú medzi nami? Režisér divácky úspešných komedií Po čom muži túžia 1 a 2 a Ostrov sa rozhodol to zistiť v novej komédii. Natáčanie filmu Franta mimozemšťan sa práve začalo!

Hlavnú dvojúlohu hrajú Jakub Prachař, ďalej Tereza Ramba, Filip Březina, Kateřina Marie Fialová, Vasil Fridrich, Erika Stárková, Jiří Langmajer, Leoš Noha, Petra Hřebíčková, Petr Vančura, Oldřich Navrátil, Pavel Kikinčuk a Jan Teplý.

Natáča sa nová komédia
Zobraziť galériu (6)
 (Zdroj: Franta mimozemšťan)

Pokojný život malej moravskej dediny rozbúrajú podivné úkazy. Akoby sa na poli za obcou odohrávalo niečo tajomné. Miestny amatérský astronóm Blažej (Filip Březina) je presvedčený, že je to návšteva z kozmu. Len mu to nikto neverí. Starosta Picek (Vasil Fridrich) má práve veľa práce s dotáciami a tunajšia policajtka Marková (Erika Stárková) spúšťa pátranie po ukradnutej cisterne. Ale prečo sa teda nedaľeko vinice objavili na poli kruhy? A prečo sa sused Franta (Jakub Prachař) zrazu chová tak divne? Rozpráva nezmysly a hľadá akýsi Karadar. Ako by ho niekto vymenil! Celá dedina tvrdí, že Franta bol vždy trochu z inej planéty, ale takéto chovanie je veľa aj na jeho ženu Boženu (Tereza Ramba). A prečo sa tu odrazu zjavila Rebeka (Kateřina Marie Fialová), ktorá tvrdí, že do tejto, na prvý pohľad nezaujímavej obce, prišla iba kempovať? A komu v skutočnosti velí generál Sokol (Jiří Langmajer)?

Natáča sa nová komédia
Zobraziť galériu (6)
 (Zdroj: Franta mimozemšťan)

„Kedysi dávno, ešte keď som natáčal Rozprávky pre Emu, som mal v hlave pár nápadov. Chcel som natočiť film, kde sa muž zmení na ženu, chcel som natočit dobrodružný film na opustenom ostrove, chcel som natočit film, v ktorom mimozemský návštevník pristane miesto v Amerike v Čechách, respektíve na Morave. A teraz naň prišiel rad. Ohromne ma bavilo pracovať na takej téme a nebrať ho veľmi vážne ako sci-fi, ale ako situačnú komédiu zasadenú do nášho prostredia,“ hovorí režisér a scenárista Rudolf Havlík.

Natáča sa nová komédia
Zobraziť galériu (6)
 (Zdroj: Franta mimozemšťan)

Komédia Franta mimozemšťan si na pôdoryse ľahko absurdného príbehu zahráva so situáciami, ktoré nevieme vysvetliť, možno sa ich aj bojíme, ale musíme nájsť spôsob, ako sa s nimi popasovať. „Robím si srandu zo všetkého, čo mi pripadá dôležité, pretože humor je spôsob, ako občas dostať na svetlo zložitejšie veci, ktoré ľudí môžu niekedy nahnevať. Konšpiračné teórie, nevzdelanosť, lenivosť, naša česká nerozhodnosť a tiež trochu strach niekomu pomôcť, pretože by sa to mohlo otočiť proti nám. Napriek tomu všetkému ale všetci vieme, že nakoniec, keď chceme, dokážeme velké veci ai my, Češi. A to ani nehovorím o Moravákoch. Na nich si žiadny mimozemšťan nedovolí,“ dodává režisér Rudolf Havlík.

Komédia Franta mimozemšťan vzniká v produkcii spoločnosti Fénix Film Dany Volákové a Michaely Bastien, koproducenti sú spoločnosti Flamesite, SOLID ENTERPRISE – Marek Veselický a Valérie Kubíková. Natáčanie bude prebiehať v stredočeských Sýkořicích, v Prahe, v Brne a v jeho okolí.

Natáča sa nová komédia
Zobraziť galériu (6)
 (Zdroj: Franta mimozemšťan)

Spoluproducentom filmu je slovenský producent Marek Veselický. Je to už tretia spolupráca Mareka Veselického a producentky Dany Volákovej, s ktorou začal spoluprácu ako producent filmu Doktor od Jezera hrochov. Film režiséra  Zdeňka Trošky videlo v Čechách a na Slovensku vyše 400 000 divákov a druhý film na ktorom spolupracovali Marek Veselický a Dana Voláková je film Po čom muži túžia, ktorý režíroval Rudolf Havlík. Film mal návštevnosť minulý rok v kinách 330 000 divákov.

Marek Veselický taktiež produkoval vojnovú drámu Rozhovor s nepriateľom a bol spoluproducentom akčnej komédie Ubal a Zmiz.

Natáča sa nová komédia
Zobraziť galériu (6)
 (Zdroj: Franta mimozemšťan)

„Franta mimozemšťan je náš další projekt s Rudom Havlíkom. Dve divácky veľmi úspešné komédie Po čom muži túžia 1 a 2 vychádzali z podobného princípu – nepravdepodobné situácie a ich zasadenie do reálneho sveta sú zdrojom humoru aj možnosti pozrieť sa očami filmových hrdinov na všedné ľudské konanie s odstupom, nadsázkou a zdravou iróniou. A to isté sľubuje aj Franta mimozemšťan. Rázovití hrdinovia tejto komédie riešia všetky problémy tak svojským spôsobom, že ich prípadná prítomnosť mimozemskej civilizácie vlastne neprekvapí. A či sa medzi nimi aj naozaj nejaký ufón objavil? Na to si diváci musia počkat až do kina, “ hovorí producentka Dana Voláková.

Do kín uvedie komédiu Franta mimozemšťan distribučná spoločnost Cinemart vo februári 2024.

- reklamná správa -

Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu