Sme pripravení predložiť alternatívu k dohode o brexite, povedal vodca britskej opozície | Topky.sk

Pondelok, 14. október 2019. Meniny má Boris, zajtra Terézia.

Sme pripravení predložiť alternatívu k dohode o brexite, povedal vodca britskej opozície

Jeremy Corbyn
Jeremy Corbyn
Zdroj: SITA/AP
07.12.2018 21:55

LONDÝN - Vodca britskej opozície a predseda Labouristickej strany Jeremy Corbyn v piatok uviedol, že jeho strana je ochotná zasiahnuť a "nájsť serióznu" alternatívu k predbežnej dohode o odchode Británie z EÚ, ktorú uzavrela súčasná konzervatívna premiérka Theresa Mayová.


"Počúvajte, sme pripravení ísť do toho a vážne rokovať s EÚ a predložiť serióznu alternatívu, ktorá by predstavovala skutočnú colnú úniu - colnú úniu s EÚ, v ktorej by sme mali slovo v tom, čo sa deje, ako aj v ochrane práv a podmienok u nás doma, aby sme mali istotu, že sa nestaneme nejakým ostrovom, ktorý sa usiluje podraziť zvyšok Európy," povedal šéf labouristov v rozhovore pre televíziu Sky News.

Dolná snemovňa britského parlamentu bude 11. decembra hlasovať o predbežnej dohode vlády Theresy Mayovej o odchode Británie z EÚ. Podľa analytikov premiérke chýba najmenej 90 hlasov na to, aby parlament dohodu schválil. Niektorí poslanci Konzervatívnej strany Mayovú vyzvali, aby hlasovanie odložila. Na otázku, či by dal v prípade nesúhlasu poslancov s Mayovej plánom brexitu návrh na hlasovanie o vyslovení nedôvery premiérke, Corbyn odpovedal: "Počkajte si a uvidíte."


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články