Zaujímavosti, pikošky, rekordy | Topky.sk - Bleskovky

Utorok, 23. apríl 2019. Meniny má Vojtech, zajtra Juraj.

Zaujímavosti

Matka rok po narodení syna oľutovala, aké mu dala meno: Myslíte si, že je až tak strašné?

pred 9 hodinami

LONDÝN - Istá matka sa na stránke Mumsnet zverila so svojou dilemou o zmene synovho mena, za ktoré sa hanbí. Pôvodne chcela svoje dieťa pomenovať Jarrah, no nikto z rodiny jej toto meno neschválil. Bez dlhého premýšľania ho nakoniec pomenovala Ezra. Dnes svoje rozhodnutie ľutuje. viac »

Čo sa deje? Zisk Samsungu medziročne klesol o 60%!

Čo sa deje? Zisk

11.04.2019 16:10

BRATISLAVA - Ekonomická výkonnosť spoločnosti Samsung bude v prvom štvrťroku 2019 výraznejšie nižšia oproti rovnakému obdobiu minulého roka. Predpovedá to čerstvo zverejnená správa, ktorá informuje o predbežných finančných výsledkoch. viac »


Po dlhoočakávaných Avengers sa tešte na nového Spider-Mana: Toto o ňom potrebujete vedieť

Po dlhoočakávaných Avengers sa

11.04.2019 16:05

BRATISLAVA - Tieto mesiace sú pre Marvel maniakov tie najobľúbenejšie. Ako by aj nie, keďže v marci sme si užívali Captain Marvel, na konci apríla prichádza dlhoočakávané pokračovanie Avengerov a po nich nasleduje druhá časť Spider-Mana: Ďaleko od domova. A práve na poslednú zmienenú Marvelovku sa pozrieme bližšie. Čo o nej vieme a potrebujeme vedieť? viac »


FOTO Mladík varuje pred maznaním sa s priateľkami: Takto som dopadol po noci strávenej s ňou!

FOTO Mladík varuje pred
Foto

11.04.2019 12:06

SOUTHAMPTON - Mladík z Veľkej Británie sa v noci maznal so svojou priateľkou. Ráno po prebudení si myslel, že má na nohách obrovské modriny. V skutočnosti však išlo o fľaky z opaľovacieho krému, ktorým sa dievčina natrela pred spaním. Chlapík sa o svoju bizarnú nehodu podelil na Twitteri, ľudia jeho príbeh milujú. viac »


VIDEO Curiosity zachytilo nevídaný jav vo vesmíre: Dve zatmenia na Marse!

VIDEO Curiosity zachytilo nevídaný
Video

11.04.2019 12:05

WASHINGTON - Vesmírne prieskumné vozidlo Curiosity zaznamenalo dve zatmenia Marsu, keď malé mesiace Phobos a Deimos koncom marca prešli popred Slnko iba niekoľko dní po sebe. NASA tvrdí, že toto dvojnásobné zatmenie im pomôže lepšie porozumieť obežným dráham mesiacov. Diskutuje sa tiež o pristátí na Marse. viac »


Krásna tvár aj bez skalpela? Vyskúšajte tvárovú gymnastiku!

Krásna tvár aj bez

11.04.2019 12:02

BRATISLAVA - S vekom nám na tvári pribúdajú vrásky. Patria k starnutiu a schopnosť zmieriť sa s nimi je považovaná za umenie. Prečo však ich príchod aspoň o pár rokov neoddialiť? Veda dnes ponúka množstvo možností a metód, ako si hladkú pleť bez vrások zachovať čo najdlhšie. Úplne najúžasnejšie však je, že prejavy starnutia na pokožke môžeme eliminovať ... viac »


Cyklus komorných koncertov Hudba v kruhu začína už túto sobotu

Cyklus komorných koncertov Hudba

11.04.2019 12:01

BRATISLAVA - Už tento víkend, v sobotu 13. apríla, štartuje ďalší ročník cyklu komorných koncertov Hudba v kruhu. Organizátori pozvali do Lučenca medzinárodných hostí, ktorí odohrajú sólové vystúpenia na rôznych miestach počas troch mesiacov. V minulosti sa v rámci cyklu predstavili hudobníci ako Bill Frisell, Thomas Morgan alebo Jakob Bro. viac »


Život alebo selfie: Za obľúbenú fotografiu na slávnej pláži hrozí trest smrti

Takéto foto bude onedlho

11.04.2019 11:58

Navštíviť thajský ostrov Phuket a nespraviť si fotografiu s lietadlom nad hlavou, to je pre mnohých turistov ako byť v Paríži a nevidieť Eiffelovu vežu. Ak ste však takýto „úlovok“ nezískali do svojej zbierky doteraz, zrejme sa vám to už nepodarí. Miestne úrady sa totiž rozhodli takýmto snímkam zabrániť. viac »


FOTO Ako dve hrozná: Dcéra (23) si necháva platiť za sex, aby mala na plastiky aj pre mamu (41)

FOTO Ako dve hrozná:
Foto

11.04.2019 08:44

LONDÝN - Za nechutné môžeme pokojne označiť výchovné praktiky 41-ročnej Britky Georginy Clarkeovej, ktorá toleruje svojej 23-ročnej dcére Kayle Morrisovej staršieho milenca, aby si ju vydržiaval. Na celú vec sa totiž pozerá najmä z praktického hľadiska a "vydreté" dcérine peniaze investuje do plastických operácií. viac »


Najväčší poklad slovenskej kuchyne: Takto pôsobí cesnak na našu pamäť!

Najväčší poklad slovenskej kuchyne:

11.04.2019 08:32

BRATISLAVA - Patrí do našej kuchyne a jedlám dodá správnu chuť a grády! Aby toho nebolo málo, príjemným bonusom je zlepšenie zdravia. Reč je o cesnaku, ktorý je stále predmetom skúmania mnohých vedcov a odborníkov. Tí opäť prichádzajú s novým zistením, čo táto zelenina dokáže. viac »


KVÍZ Ukáž, ako si hustý zo zemepisu! Otestuj sa z toho NAJ z našej planéty a daj to na plný počet

KVÍZ Ukáž, ako si

11.04.2019 08:31

BRATISLAVA - Naša planéta je plná zaujímavosti. Ak si dával na hodinách geografie aspoň trošku pozor, určite budeš vedieť odpovedať na väčšinu dnešných otázok. V zemepisnom kvíze sme sa tentoraz zamerali na to NAJ z našej planéty. Veríme, že si s kvízom hravo poradíš! viac »


Cena Bitcoinu pekne rástla, nezmeškali sme niečo?

Cena Bitcoinu pekne rástla,

11.04.2019 08:30

BRATISLAVA - Dopyt v podobe mánie už vyprchal, záujem investorov už dávno nie je jediným faktorom, ktorý hýbe cenou krytpomeny. Čo hľadať za volatilitou najrozšírenejšej kryptomeny? viac »


Otec s dcérou zažili po príchode do hotela na Tenerife šok: Po dvoch hodinách zhnusení odišli

Otec s dcérou zažili

10.04.2019 19:27

TENERIFE - Podnikateľ Lee Parker zostal zhrozený, keď vošiel do izby štvorhviezdičkového hotela na Kanárskych ostrovoch. Zo stien trčali elektrické drôty, posteľná bielizeň bola špinavá, na toalete nefungovalo splachovanie, nehovoriac o popraskaných kachličkách v kúpeľni. Po dvoch hodinách z hotela znechutene odišiel. viac »


Samsung Galaxy S10+: Prečo by som si ho kúpil? 1. časť - Displej

Samsung Galaxy S10+: Prečo

10.04.2019 19:15

BRATISLAVA - Samsung Galaxy S10+ je nová vlajková loď juhokórejského giganta, ktorý ňou oslavuje 10. výročie Android smartfónov. Samsung si tento rok pripravil skutočne špičkové zariadenie, ktoré kombinuje to najlepšie, čo momentálne reprezentuje mobilný trh. viac »


FOTO Tínedžerka (19) išla spať s plochým bruchom: Na druhý deň zažila najväčší šok života

FOTO Tínedžerka (19) išla
Foto

10.04.2019 16:23

GLASGOW - Devätnásťročná Emmalouise Leggateová zo Škótska zažila skutočný šok, keď sa zobudila s tehotenským bruškom. O 45 minút neskôr porodila svoje druhé dieťa. Tvrdí, že brala antikoncepciu, necítila nijakú rannú nevoľnosť ani prehnanú chuť na jedlo. viac »


Toto VIDEO je naozaj choré: Hádajte, koho mladík tak vášnivo bozkáva

Toto VIDEO je naozaj
Video

10.04.2019 16:22

LOS ANGELES - Obrovskú diskusiu rozpútalo video, ktoré zverejnil známy Youtuber Chris Monroe. S nadšením sa na ňom bozkáva so svojou sestrou a považuje to za veľmi vtipné. Je v tom ale asi sám, pretože ostatní sa vôbec nesmejú. Práve naopak, zo záberov sú priam zhnusení a niektorí dokonca pochybujú o tom, že medzi aktérmi je príbuzenský vzťah. viac »


44-ročná matka prezrádza to, čo kozmetický priemysel tají

44-ročná matka prezrádza to,

10.04.2019 16:16

BRATISLAVA - Matka troch detí. Ak si predstavíte unavenú ženu snažiacu sa oblečením ako-tak zakryť nedostatky, v tomto prípade ste na omyle. viac »


Sedem chýb v životopise, ktoré personalisti nerozdýchajú: Opravte si ich, inak vaše CV skončí v koši

Sedem chýb v životopise,

10.04.2019 16:15

BRATISLAVA - Personalisti vynikajú v schopnosti rýchlo posúdiť a taktiež aj odsúdiť životopis, ktorý sa im dostane do rúk. Na rozhodnutie, či daného kandidáta posunú ďalej, im údajne stačí len 25 sekúnd. Preto si treba dať veľký pozor, čo do svojho životopisu uviesť a neurobiť v ňom zbytočné chyby. Tie vás totiž môžu stáť šancu získať novú prácu. Akým chybám sa treba vyvarovať? viac »


V USA sa mal nájsť chlapec, ktorý zmizol pred ôsmimi rokmi: DNA test odhalil krutú pravdu

V USA sa mal
Foto

10.04.2019 12:50

WASHINGTON - Americká polícia overovala totožnosť chlapca, ktorý o sebe tvrdí, že je Timmothy Pitzen, nezvestný od roku 2011, kedy jeho matka spáchala samovraždu. Tínedžer vraj utiekol dvom mužom, ktorí ho držali v zajatí. Testy DNA ale prehovorili jasnou rečou. viac »


Tŕpnutie, pálenie a kŕče v končatinách: Signál ochorenia alebo bežný problém väčšiny z nás?

Tŕpnutie, pálenie a kŕče

10.04.2019 12:42

KOŠICE - Tŕpnutie či brnenie v končatinách môže mať rôzne príčiny. Čo sa pri tomto nepríjemnom pocite v tele vlastne deje a môže poukazovať na nejaké ochorenie? Na to sme sa spýtali doktorky Petry Došekovej z Neurologickej kliniky Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach. viac »


Vyťažujeme sedadlá: Princíp zdieľanej jazdy v hromadnej doprave

Vyťažujeme sedadlá: Princíp zdieľanej

10.04.2019 12:41

BRATISLAVA - Zelené autobusy sa stali bežnou súčasťou premávky aj na našich cestách a ich počet ešte zrejme porastie. Kto je Flixbus? Je to dopravná spoločnosť, alebo technologický startup? Traja zakladatelia z Nemecka hovoria, že sú „tech“ spoločnosťou, ktorá chce byť zaradená medzi UBER, Lyft, Bolt a podobných poskytovateľov dopravných služieb. viac »


Najčítanejšie články