Zaujímavosti, pikošky, rekordy | Topky.sk - Bleskovky

°C

Piatok, 22. november 2019. Meniny má Cecília, zajtra Klement.

Zaujímavosti

Mama troch dievčat so svojou svokrou nadobro skoncovala, ukula totiž diabolský plán

Ilustračné foto

Ilustračné foto

pred 17 minútami

Zdesená matka nazvala svoju vlastnú svokru monštrom. Za chrbtom nevesty totiž chcela dať vnučke prepichnúť uši. Matka dievčatka tvrdí, že jej svokra sa už pri predošlých vnučkách zmienila o tom, že nemajú prepichnuté uši. Vzťah týchto dvoch žien sa týmto incidentom totálne naštrbil. viac »

Tie najlepšie TV TIPY: Televízie sa poriadne vybláznili, nebudete si vedieť vybrať

Tie najlepšie TV TIPY:

11.11.2019 17:36

BRATISLAVA - Opäť sa nám začal ďalší týždeň a my vám s ním prinášame tie najlepšie TV TIPY na aktuálnych sedem dní. Čakajú nás bláznivé komédie s Adamom Sandlerom, Bridget Johnsová bude tentoraz riešiť otca svojho dieťa a moderná rozprávka o ľadovej kráľovnej nás nenechá chladnými. Na česko-slovenské trháky sa môžete tešiť počas Dňa boja za slobodu a demokraciu. viac »


Poctivý vidiecky interiér v montovanom dome postavenom za štyri dni

vonkajšia terasa z dreva

11.11.2019 17:35

BRATISLAVA - Už zvonka na nás neveľký domček obklopený zeleňou pôsobil veľmi príjemne. Po vstupe sme sa len utvrdili v tom, že rovnako pozitívna atmosféra panuje aj dnu. Šikovným a zručným majiteľom sa v ňom podarilo vytvoriť harmonický domov pre štvorčlennú rodinu,ktorý očarí každého jedného návštevníka hneď na prvý pohľad. viac »


Žena (31) dvadsať rokov trpela silnými migrénami: Zázračne vyzdravela, keď prestala jesť TOTO

Žena (31) dvadsať rokov
Foto

11.11.2019 15:30

LEICESTER - Mladá žena z anglického Leicesteru trpela dlhé roky silnými migrénami. Bála sa, že má nádor na mozgu. Krvná analýza ale zistila, že za všetko môže intolerancia na laktózu. Jej zdravotný sa zlepšil takmer okamžite po tom, čo prestala jesť mliečne výrobky. viac »


KVÍZ Dokážeš uhádnuť druhy stromov na základe obrázku? Ukáž, čo si ešte pamätáš zo školy!

KVÍZ Dokážeš uhádnuť druhy

11.11.2019 15:20

BRATISLAVA - #Pamätáš ešte na časy, keď si sa v škole učil typy stromov? Opráš tieto znalosti a vyskúšaj si tento kvíz! viac »


VIDEO Hlásateľ počasia sa stal hitom: Keď moderátorka zbadala, čo má oblečené, šla do kolien

VIDEO Hlásateľ počasia sa
Video

11.11.2019 12:05

CALGARY - Halloweensky kostým pomohol americkému hlásateľovi počasia Jordanovi Witzelovi k tomu, aby sa stal nezabudnuteľným. Pred týždňom v rannej šou Global News Morning Calgary televízie Global Calgary vyhlásil, že je Ferdinandom, mystickým meteorológom. Do kolien dostal nielen celú Kanadu. viac »


Super posila pre oči aj pokožku? Dajte šancu niektorým zo žltých potravín

Banány sú ovocie, ktoré

11.11.2019 12:01

BRATISLAVA - Prečo je usmievavý smajlík žltý? Pretože už pohľad na túto farbu vyčaruje lepšiu náladu a pociťujeme viac príjemnej energie. Určite dokážete v priebeh pár sekúnd vymenovať zástupcov „slniečkového“ ovocia, a zrejme nájdete aj niekoľko druhov zeleniny. Avšak viete, aké prírodné bohatstvo sa v nich ukrýva? viac »


Fascinujúca hra prírody: Fínsku pláž pokryli tisícky ľadových gulí

Fascinujúca hra prírody: Fínsku

11.11.2019 12:00

Pláž na fínskom ostrove Hailuoto pokryli tisícky ľadových gulí. Takzvané "ľadové vajcia" sú podľa odborníkov výsledkom zriedkavého fenoménu počasia, keď malé kúsky ľadu prevaľujú voda a vietor. viac »


Mýtus o bezpečnosti? Namiesto zníženého rizika väčšia pravdepodobnosť rakoviny pľúc

Mýtus o bezpečnosti? Namiesto

11.11.2019 09:27

BRATISLAVA - Cigaretové filtre podľa vedcov nemajú ochrannú funkciu a dokonca ich používanie zvyšuje riziko vzniku rakoviny. Niektorí odborníci dokonca označili filtre za najsmrteľnejší podvod v histórii civilizácie. Podľa vedcov, filtre v cigaretách nie sú len zbytočným marketingovým trikom, ale v skutočnosti sú škodlivé a nebezpečné. viac »


Ekonomika a populizmus: Keď porazíme nepriateľa, budeme sa mať lepšie

Ekonomika a populizmus: Keď

11.11.2019 09:26

BRATISLAVA - Možno ste presvedčení, že poznáte definíciu populizmu. Ten však môže mať mnohé tváre. viac »


Laser odhalil v lese tajuplný objav: Nečakal som, že to bude až taká bomba!

Laser odhalil v lese

11.11.2019 09:25

GLUCESTER - Anglický les Forest of Dean už dlho ukrýval tajuplné mohyly v tvare kruhu. Pozostatky pamätníkov, ktoré siahajú do doby bronzovej, boli ale odhalené vďaka laserovej technológii LiDAR len nedávno. Táto technológia napríklad pomohla v minulosti odhaliť mayské pamiatky v guatemalskej džungli. viac »


Matke doniesli v reštaurácii účet: Za ten hnus na FOTO by sa mal čašník hanbiť

Matke doniesli v reštaurácii
Foto

10.11.2019 20:42

CHRISTCHURCH - Mladá mamička z Nového Zélandu vybuchla od zlosti vo svojej obľúbenej kaviarni. Najprv zistila, že čašník na jej účet prirátal niečo, čo si neobjednala. Navyše urazil aj jej malú dcérku. Na účte bola totiž poznámka: "Rodina s otrasným deckom". viac »


V pondelok sa tešte na jedinečné vesmírne divadlo: Krátko popoludní pozerajte na Slnko!

V pondelok sa tešte
Video

10.11.2019 20:41

WASHINGTON - Astronómovia čakajú na mimoriadne vzácny úkaz - prechod Merkúru popred Slnko. Stane sa tak už budúci týždeň v pondelok. Merkúr bude viditeľný iba ako malá bodka, čo predstavuje asi pol percenta priemeru Slnka. Táto zriedkavá nebeská udalosť sa stane iba zhruba trinásťkrát za storočie. viac »


Vedci neďaleko Česka v kukuričnom poli objavili monštrum: Je ich tu možno oveľa viac!

Vedci neďaleko Česka v

10.11.2019 20:40

VARŠAVA - Tím poľských paleontológov zverejnil v časopise Proceedings of the Geologists 'Association informácie týkajúce sa pozoruhodného nálezu v Krzyzanowiciach nachádzajúcich sa v blízkosti hraníc s Českom. V tejto oblasti sa totiž vedcom podarilo naraziť na pozostatky pliosaurusa. viac »


Rarita v Kremnici: V dobovej cukrárskej výrobni spoznáte výrobu 'kremnických krumpľov'

V dobovej cukrárskej výrobni

10.11.2019 20:36

V Kremnici spustili v uplynulých dňoch originálnu cukrársku výrobňu, v ktorej môžu návštevníci vidieť prípravu tradičnej miestnej cukrovinky "kremnického krumpľa". Dobovo zariadená výrobňa vráti návštevníkov v čase a priblíži im obdobie, keď v meste žil a pôsobil cukrár Alois Atkáry. Ambíciou jej tvorcov je vybudovať z výrobne turistickú atrakciu. viac »


VIDEO Medvieďa zrazilo auto: Strhla sa bitka o jeho život, takýto mala koniec

VIDEO Medvieďa zrazilo auto:
Video

10.11.2019 14:01

IMMOKALEE - Toto video z floridského mesta Immokalee zachytáva medvedie mláďa, ktoré zrazilo auto. Na cestu vybehli ďalšie tri medvede a snažili sa zranené medvieďa odtiahnuť do bezpečia. Miestna Komisia pre ochranu rýb a divokých zvierat neskôr prezradila, že mláďa, bohužiaľ, zahynulo. viac »


FOTO Kto zastrelil Ježiša? Obraz Poslednej večere odhalil hrozivú skutočnosť

FOTO Kto zastrelil Ježiša?
Foto

10.11.2019 14:00

SHEFFIELD - Slávna autorka maľby Posledná večera, Lorna May Wadsworthová, spozorovala, že jej obraz niekto prestrelil. Stopa po guľke je v blízkosti postavy Ježiša, preto sa naskytá otázka, "kto ho zastrelil". Dôvodom by mohlo byť jeho zobrazenie, Wadsworthová ho totiž namaľovala ako Afroameričana. viac »


Recenzia Death Stranding - tajomná až dokonca

Recenzia

10.11.2019 09:40

BRATISLAVA - Nespomínam si, aby som písal niekedy recenziu na hru, ktorá je viac zahalená rúškom tajomstva ako je Death Stranding. A taktiež si nespomínam aby sme niekedy vedeli tak málo o hre, ktorá má byť ťahák pre PlayStation. Ale áno, to je novinka Death Stranding. Za hrou stojí štúdio Kojima Productions, ktoré je preslávené excelentnou sériou Metal ... viac »


Éterická Eivør, interpretka skladby zo seriálu The Last Kingdom, mieri na Slovensko

Éterická Eivør, interpretka skladby

10.11.2019 09:30

BRATISLAVA - Po prvýkrát sa na Slovensku so svojou špeciálnou šou prestaví najznámejšia speváčka, inštrumentalistka a skladateľka z Faerských ostrovov Eivør. Koncert v bratislavskom MMC, ktorý sa uskutoční 27. novembra, bude organizovaný na sedenie, aby si mohli poslucháči čo najlepšie vychutnať jedinečnú atmosféru jej snovej hudby. viac »


VIDEO Česi čoskoro vypustia do kín netradičný projekt - paródiu na kriminálky

Kriminálky

10.11.2019 09:20

PRAHA - Česká komédia Prípad mŕtveho nebožtíka, ktorá je paródiou na tuzemské i zahraničné kriminálky, vstúpi do kín 16. januára. viac »


Skvelá správa pre mladých Slovákov: 20-tisíc ľudí bude môcť opäť cestovať po celej Európe úplne zadarmo

Cestovanie

10.11.2019 09:10

BRATISLAVA - Naša krajina je od roku 2004 členom Európskej únie. Práve vďaka tomu máš aj ty možnosť objavovať jej krásy úplne zadarmo. Môže za to program DiscoverEU. Ako informuje stránka Europa.eu, komisia opäť otvára nové kolo podávania prihlášok na cestovné poukazy, ktoré umožnia účastníkom cestovať po celej Európe, spoznávať jej kultúrne dedičstvo ... viac »


Najčítanejšie články