Úmrtie Alžbety II. | Topky.sk
Sobota, 1. október 2022. Meniny má Arnold, zajtra Levoslav.

Úmrtie Alžbety II.

ÚMRTNÝ LIST odhalil DETAILY smrti Alžbety II. (†96): Toto bola príčina!

Kráľovná Alžbeta II.

Kráľovná Alžbeta II.

včera o 16:00

LONDÝN - Príčinou smrti britskej kráľovnej Alžbety II. bola staroba. Oznámili to vo štvrtok matričné úrady v Škótsku, kde dlhoročná panovníčka zomrela 8. septembra vo veku 96 rokov. TASR správu prevzala z webovej stránky stanice Sky News. viac »

Miesto posledného odpočinku Alžbety II.: Palác zverejnil prvé FOTO!

Kráľovná Alžbeta II.

25.09.2022 07:00

LONDÝN - Buckinghamský palác zverejnil v sobotu prvú fotografiu náhrobnej tabule britskej kráľovnej Alžbety II., ktorá je pochovaná v kaplnke na Windsorskom hrade. Informoval o tom denník The Guardian. viac »


Austrália si štátnym sviatkom pripomína kráľovnú Alžbetu II.

Kráľovná Alžbeta II.
Foto

22.09.2022 10:23

CANBERRA - Austrália si vo štvrtok štátnym sviatkom pripomína zosnulú Alžbetu II. Britská kráľovná bola oficiálnou hlavou štátu aj v tejto bývalej britskej kolónii. TASR o tom informuje na základe správ agentúry Reuters a austrálskej stanice ABC. viac »


Karol III. zdedil PREKLIATU KORUNU: Nasadia ju na hlavu Camille?!

Karol III. zdedil PREKLIATU

21.09.2022 11:00

LONDÝN - To je desivé! Karol III. sa po smrti kráľovnej Alžbety II. stal novým panovníkom britského impéria. Predpokladá sa, že jeho korunovácia by mala prebehnúť niekedy na jar alebo v lete budúceho roka. Akú korunu bude mať počas slávnostného aktu na hlave? viac »


Posledné ZBOHOM kráľovnej: Týchto na rozlúčke s Alžbetou II. čakal asi málokto!

Posledné ZBOHOM kráľovnej: Týchto

20.09.2022 10:00

WINDSOR - Zosnulú britskú kráľovnú Alžbetu II. na časti jej poslednej cesty na hrad Windsor v pondelok odprevadili aj jej obľúbené zvieratá: čierny poník Emma a dvojica psov plemena corgie, informovala agentúra Reuters. viac »


Kráľovnú Alžbetu II. pochovali: Išlo o výsostne rodinnú záležitosť!

Kráľovnú Alžbetu II. pochovali:

19.09.2022 23:00

WINDSOR – Britskú kráľovnú Alžbetu II. pochovali v pondelok večer na Windsorskom hrade po boku jej zosnulého manžela princa Philipa. Na miesto posledného odpočinku ju uložili po súkromnom obrade za účasti blízkej rodiny. Oznámila to kráľovská rodina, informuje TASR na základe správ televízií BBC a Sky News. viac »


Tajomstvo žien na pohrebe Alžbety II. : Dary od kráľovnej... Honosná Kate, Meghan ako CHUDOBNÁ PRÍBUZNÁ

Tajomstvo žien na pohrebe

19.09.2022 18:20

LONDÝN - Svet sa dnes lúči s najdlhšie panujúcou kráľovnou v histórii britskej monarchie. 8. septembra 2022 naposledy vydýchla milovaná vladárka Alžbeta II., ktorej dali dnes svoje posledné zbohom priatelia, členovia kráľovskej rodiny, ale aj lídri jednotlivých krajín z celého sveta. Počas rozlúčky sa oči národov nesústredili len na samotný sprievod... viac »


Zverejnili FOTO Alžbety II. (†96) a ľudia sú nadšení: Takto ste kráľovnú ešte nikdy nevideli!

Zverejnili FOTO Alžbety II.

19.09.2022 16:40

LONDÝN - Aj po tomto túžila! Kráľovná Alžbeta II. (†96) vždy dodržiavala protokol. Určitým pravidlám podliehalo aj jej pózovanie pred objektívom fotografov. Bolo pomerne bežné, že na portrétoch sa panovníčka usmievala. V týchto dňoch sa ale na verejnosť dostali zábery, na ktorých je však maximálne uvoľnená. viac »


NEOBYČAJNÝ veniec na rakve kráľovnej: Rozhodnutie nového kráľa... TOTO tam napísal!

NEOBYČAJNÝ veniec na rakve

19.09.2022 15:00

LONDÝN - Nie je žiadnym tajomstvom, že kráľovná Alźbeta II. mala rada výrazné farby. Volila ich aj pri výbere oblečenia. Nuž a pestré farby dominovali tiež na venci, ktorý zdobil rakvu s telom zosnulej panovníčky počas jej pohrebu. viac »


KOLAPS počas pohrebu Alžbety II.: Pri presune rakvy sa zrútil k zemi!

Slávnostný sprievod v centre

19.09.2022 15:00

LONDÝN - Kým celý svet sledoval rozlúčku s kráľovnou Alžbetou II., v sprievode sa odohrala nepríjemná situácia. Jeden z členov vojenskej kapely totiž pri presúvaní rakvy odpadol priamo pred zrakmi smútiacich ľudí. viac »


Trapas počas pohrebu kráľovnej Alžbety II.: Slovensko má nového prezidenta! Čaputová mu robí len garde

Trapas počas pohrebu kráľovnej

19.09.2022 13:45

LONDÝN – V metropole Veľkej Británie sa v posledných hodinách zišli najvyšší štátnici súčasnosti. Dôvodom je pohreb zosnulej britskej kráľovnej Alžbety II. († 96). Svoje zastúpenie má aj Slovensko – reprezentuje nás prezidentka Zuzana Čaputová a jej partner Juraj Rizman. Alebo nie? Známej spravodajskej agentúre sa totiž podarila poriadna chyba. viac »


Posledná rozlúčka s Alžbetou II: Nový kráľ sa NEUDRŽAL... FOTO Karol III. v slzách!

Posledná rozlúčka s Alžbetou

19.09.2022 13:30

LONDÝN - Nielen Británia, ale doslova celý svet dnes dáva posledné zbohom zosnulej kráľovnej Alžbete II. († 96). Vo Westminsterskom opátstve sa zišli stovky ľudí, ktorým sa dostalo tej cti, aby sa rozlúčili s milovanou panovníčkou, uctiť si ju prišli aj diplomati či hlavy štátov z celej zeme. A chýbať nemohli ani členovia kráľovskej rodiny a nový kráľ britského impéria. viac »


Čaputová v Londýne: FOTO Po boku Rizmana a v decentných čiernych šatách! Takto sa lúčila s kráľovnou

Čaputová v Londýne: FOTO

19.09.2022 12:55

BRATISLAVA – V decentných čiernych šatách a po boku partnera Juraja Rizmana. Svet sa dnes lúči so zosnulou britskou panovníčkou Alžbetou II. Slovensko na tejto smutnej, no ostro sledovanej udalosti, zastupuje prezidentka Zuzana Čaputová. viac »


Pohrebu Alžbety II. sa zúčastnili aj PRAVNÚČATÁ: FOTO Srdcervúci pohľad na malú Charlotte a Georga!

Pohrebu Alžbety II. sa

19.09.2022 12:45

LONDÝN - Dnes dopoludnia sa vo Wetministerskom opátstve zišlo viac ako 2-tisíc ľudí, aby dali počas štátneho pohrebu posledné zbohom zosnulej kráľovnej Alžbete II., ktorá zomrela 8. septembra vo veku 96 rokov a britskému impériu vládla 7 desaťročí... viac »


Veľké opatrenia počas pohrebu kráľovnej: Desiatky tisíc policajtov aj kontrola zo vzduchu

Centrum Londýna stráži počas

19.09.2022 10:00

LONDÝN – Celý svet sa dnes naposledy lúči s jej veličenstvom kráľovnou Alžbetou II. Nad metropolou Veľkej Británie bola dokonca zriadená bezletová zóna. Scotland Yard sa pripravil na jednu z najväčších policajných akcií v histórii krajiny. Muži zákona budú stáť na každom rohu. Okrem toho bude kontrolovaný aj vzdušný priestor. viac »


Karol III. v záverečnom posolstve pred štátnym pohrebom poďakoval verejnosti za podporu

Karol III. v záverečnom
Video

19.09.2022 06:25

LONDÝN - Kráľ Karol III. v nedeľu v záverečnom posolstve pred štátnym pohrebom svojej matky kráľovnej Alžbety II. poďakoval verejnosti za podporu, ktorú prejavila smútiacej britskej kráľovskej rodine. viac »


ONLINE POHREB Alžbety II.: Vzali jej už korunu aj korunovačné klenoty... Oficiálny KONIEC!

ONLINE POHREB Alžbety II.:

19.09.2022 06:00

LONDÝN - Oči celého sveta sa upriamujú na Britániu! Práve dnes sa tam konala posledná rozlúčka s najdlhšie vládnucou panovníčkou britskej monarchie - kráľovnou Alžbetou II.. Tá odišla na večnosť 8. septembra vo veku 96 rokov. viac »


Británia si zosnulú Alžbetu II. uctila minútou ticha: Začiatok aj koniec oznámil zvon z veže Big Ben

Británia si zosnulú Alžbetu

18.09.2022 21:30

LONDÝN - Británia si v nedeľu o 20.00 h miestneho času (21.00 h SELČ) minútou ticha pripomenula zosnulú kráľovnú Alžbetu II., informovala agentúra AFP. viac »


Prezidentka Čaputová odletela do Londýna: Vzdala úctu britskej kráľovnej! Toto ju čaká nasledujúce dni

Prezidentka Čaputová odletela do
Video

18.09.2022 18:00

LONDÝN - Prezidentka SR Zuzana Čaputová vzdala úctu zosnulej britskej kráľovnej Alžbete II. pri katafalku v historickej Westminsterskej sále v Londýne. Potvrdil to hovorca hlavy štátu Martin Strižinec. Do Londýna prezidentka pricestovala v nedeľu popoludní. viac »


Na rakve Alžbety II. (†96) sú tisícky drahokamov: Na druhý svet ale odišla ozdobená len ako obyčajná žena!

Na rakve Alžbety II.

18.09.2022 15:00

LONDÝN - Už od stredy má verejnosť možnosť rozlúčiť sa so zosnulou kráľovnou Alžbetou II., ktorej rakva je vystavená vo Westminsterskej hale do pondelka rána. Truhla je zahalená kráľovskou vlajkou, ozdobená kvetmi a na nej nechýbajú korunovačné klenoty a krásna koruna. viac »


Čínskym predstaviteľom povolili vstup do sály s rakvou Alžbety II.

Čínsky prezident Si Ťin-pching

18.09.2022 09:06

LONDÝN/TCHAJ-PEJ – Britský parlament potvrdil, že čínskych predstaviteľov pozvú, aby sa zúčastnili na vzdávaní pocty zosnulej kráľovnej Alžbete II. pri jej rakve vo Westminsterskej sále. V noci na nedeľu o tom informovala stanica BBC, od ktorej TASR informácie prevzala. viac »


Najčítanejšie články