Prezidentské voľby 2019 - správy o voľbách prezidenta SR | Topky.sk
Piatok, 23. apríl 2021. Meniny má Vojtech, zajtra Juraj.

Prezidentské voľby 2019

Harabin na Ústavnom súde neuspel: Prezidentka bola zvolená v súlade s ústavou a zákonmi

Štefan Harabin

Štefan Harabin

02.04.2020 17:09

BRATISLAVA - Ústavný súd (ÚS) SR vo štvrtok odmietol ako zjavne neopodstatnené návrhy neúspešného kandidáta na prezidenta SR Štefana Harabina, ktorými napadol výsledky volieb hlavy štátu konané v marci 2019. Podľa rozhodnutia ÚS bola prezidentka SR Zuzana Čaputová zvolená v súlade s Ústavou SR a zákonmi. viac »

Odborníci reagujú na výsledky volieb: Ľudia volili podľa emócií, spoločnosť sa rozdelila

Maroš Šefčovič a Zuzana
Foto

17.03.2019 17:58

BRATISLAVA - Prvé kolo prezidentských volieb je za nami. Jasne ho ovládla Zuzana Čaputová. Odborníci reagovali na výsledky. Podľa politológa Jána Baránka volili ľudia najmä podľa emócií. Grigorij Mesežnikov si myslí, že sa spoločnosť rozdelila na tri skupiny, sociológ hovorí o potvrdení trendu z prieskumov. viac »


Predsedu ĽSNS Mariana Kotlebu mrzí, že ľudia opäť hodnotili kandidátov podľa sľubov

Tlačová konferencia ĽSNS

17.03.2019 14:30

BANSKÁ BYSTRICA – Kandidáta na prezidenta Mariana Kotlebu po prvom kole prezidentských volieb mrzí, že ľudia opäť hodnotili kandidátov nie podľa skutkov a činov, ale podľa sľubov, silných vyhlásení a mediálnej prezentácie„a tak to aj dopadlo“. viac »


Štefunko a Blanár vyzvali ľudí k druhému kolu volieb: Kollár kampaň skritizoval

Juraj Blanár a Ivan

17.03.2019 13:56

BRATISLAVA - Predseda Progresívneho Slovenska Ivan Štefunko a podpredseda strany Smer-SD Juraj Blanár v dnešnej diskusnej relácií RTVS O 5 minút 12 vyzvali ľudí, aby išli voliť aj v druhom kole prezidentských volieb. viac »


FOTO Volebné vyčíňanie Medzanoch: Za zničenie urny začala polícia stíhanie

FOTO Volebné vyčíňanie Medzanoch:
Foto

17.03.2019 13:28

PREŠOV - Polícia začala trestné stíhanie v súvislosti s incidentom s volebnou urnou v obci Medzany v okrese Prešov. K inému závažnému narušeniu prezidentských volieb z pohľadu polície nedošlo, v sobotu (16. 3.) prijala celkovo 15 oznámení. Na nedeľnej tlačovej konferencii Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán o tom informoval... viac »


Je to definitívne! Volebná komisia oznámila konečné výsledky: Iba v týchto okresoch bolo všetko inak

Zuzana Čaputová a Maroš
FotoVideo

17.03.2019 13:15

BRATISLAVA - Je to tu! Štatistická komisia potvrdila oficiálne výsledky prvého kola prezidentských volieb. Víťazkou sa stala Zuzana Čaputová so ziskom vyše 40 percent hlasov, do druhého kola postúpil Maroš Šefčovič do ziskom necelých 19 percent. O dva týždne si Slováci vyberú prezidenta. viac »


Harabin prehovoril o výsledkoch volieb, toto nemôže myslieť vážne: Som jednoznačný víťaz

Štefan Harabin

17.03.2019 13:00

BRATISLAVA - Jednoznačne som víťaz volieb, bez peňazí, bez podpory strán a bez podpory médií. V nedeľňajšej relácii TA3 V politike to uviedol neúspešný kandidát na post prezidenta Štefan Harabin. viac »


Opozícia reaguje na výhru Čaputovej: Sme radi, že kresťania nepodľahli zastrašovaniu

Zuzana Čaputová

17.03.2019 12:57

BRATISLAVA - Opozícia zareagovala na výsledky volieb prvého kola prezidentských volieb, v ktorých s jasnou prevahou vyhrala Zuzana Čaputová. Najsilnejšia opozičná strana SaS gratuluje Čaputovej k dosiahnutému výsledku. Považuje to za výborné východisko pre druhé kolo prezidentských volieb. Igor Matovič je rád, že kresťania nepodľahli zastrašovaniu. viac »


Výsledky prezidentských volieb: Čaputová jasným víťazom! Presvedčila všetky kraje, Šefčovič stráca

Zuzana Čaputová

17.03.2019 12:50

BRATISLAVA - Zuzana Čaputová podľa neoficiálnych výsledkov prvého kola prezidentských volieb dominovala vo všetkých samosprávnych krajoch. Po sčítaní výsledkov zo všetkých volebných okrskov mala najväčšiu podporu v Bratislavskom kraji, kde získala takmer 60 percent hlasov hlasov, naopak, najmenšiu mala v Prešovskom kraji, a to niečo vyše 30 percent. viac »


V dueli sa stretne Čaputová so Šefčovičom! VIDEO Reakcie prezidentských kandidátov: Slovensko chce zmenu

V prezidentskom dueli sa

17.03.2019 12:49

BRATISLAVA - Slovensko rozhodlo! Do druhého kola postupuje Zuzana Čaputová z prvého miesta a Maroš Šefčovič, ktorý skončil na druhom mieste. Čaputová má viac ako dvojnásobný náskok pred Šefčovičom. Podľa nej je to signál, že Slovensko chce zmenu. Šefčovič je pripravený, že začína od znova a bojuje o voličov. Ostatní kandidáti poďakovali voličom, Harabin... viac »


VÝSLEDKY VOLIEB Čaputová zvíťazila, Šefčovič na ňu stráca takmer pol milióna hlasov

VÝSLEDKY VOLIEB Čaputová zvíťazila,

17.03.2019 12:48

BRATISLAVA – Slováci rozhodli. O prezidentský palác zabojujú Zuzana Čaputová a Maroš Šefčovič. Občianska aktivistka a podpredsedníčka mimoparlamentnej strany Progresívne Slovensko prevalcovala všetkých kandidátov. Do druhého kola prezidentských volieb postúpila s nemalým náskokom. Jej súpera čakajú náročné dva týždne, aby ju dobehol a presvedčil voličov. viac »


MIMORIADNY ONLINE Slovensko rozhodlo: Čaputová jasne vyhrala prvé kolo, stretne sa so Šefčovičom

Zuzana Čaputová a Maroš
FotoVideo

17.03.2019 12:48

BRATISLAVA - Volebné miestnosti sa zatvoria o necelé dve hodiny. Členovia volebných komisií začnú spočítavať hlasy po desiatej hodine, kedy sa volebné miestnosti uzatvoria. Prezidentské voľby prebehli v pokojnom duchu. Viacerí kandidáti i politici odovzdali v priebehu dňa svoj hlas. Prvé výsledky by mali byť známe zrejme až po pol dvanástej. Pred koncom... viac »


Svetové médiá reagujú na víťazstvo Čaputovej: Zriedkavé víťazstvo liberálov

Zuzana Čaputová

17.03.2019 12:47

BRATISLAVA - Víťazstvo právničky a občianskej aktivistky Zuzany Čaputovej v sobotňajšom prvom kole volieb prezidenta SR si všímajú aj svetové médiá. Čaputovej výsledok podľa Financial Times „predstavuje zriedkavé víťazstvo liberálnych síl v strednej Európe, ktorá v posledných rokoch zaznamenala sériu triumfov populistických a nacionalistických kandidátov... viac »


Radičová k výsledkom volieb: Parlamentné strany zlyhali, Slováci chcú zmenu štýlu politiky

Iveta Radičová

17.03.2019 12:45

BRATISLAVA - Výsledky prvého kola prezidentských volieb ukázali vysoký dopyt po zmene na slovenskej politickej scéne. Povedala to expremiérka a sociologička Iveta Radičová, podľa ktorej výsledky tiež ukázali vysokú mieru sebapoznania slovenských voličov z hľadiska názorov a postojov. viac »


Hra o palác sa začala: Štartuje kampaň pred 2. kolom volieb prezidenta

V druhom kole sa

17.03.2019 12:23

BRATISLAVA - Oficiálnym vyhlásením výsledkov 1. kola volieb prezidenta SR Štátnou komisiou pre voľby a kontrolu financovania politických strán (štátnou volebnou komisiou) sa začala kampaň pred 2. kolom volieb novej hlavy štátu. Kampaň sa skončí 48 hodín predo dňom konania druhého kola volieb, bude teda trvať do 27. marca do 23:59. Zároveň sa až do ... viac »


Vo všetkých obvodoch Banskobystrického kraja vyhrala Čaputová: Kotleba skončil tretí

Vo všetkých obvodoch Banskobystrického

17.03.2019 09:00

BANSKÁ BYSTRICA - V Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK), rozdelenom do siedmich územných obvodov, v prvom kole sobotňajších prezidentských voľbách vyhrala Zuzana Čaputová (37,56 percenta). Druhý skončil Maroš Šefčovič (20,70 percenta). Volebná účasť dosiahla 45,77 percenta. Vyplýva to z predbežných neoficiálnych výsledkov zverejnených Štatistickým úradom SR. viac »


Šefčovič vyhral v Košickom kraji v okrese Sobrance, kde bola Čaputová tretia

Bývalý prezident Rudolf Schuster

17.03.2019 08:45

KOŠICE - V Košickom samosprávnom kraji (KSK) zvíťazila v sobotňajšom (16. 3.) prvom kole prezidentských volieb Zuzana Čaputová so ziskom 38,97 percenta platných hlasov. Na druhom mieste skončil Maroš Šefčovič s 18,12 percentami platných hlasov, ktorý v rámci KSK vyhral len v okrese Sobrance, kde druhú pozíciu obsadil Štefan Harabin. Vyplýva to z predbežných... viac »


Voľby sa nezaobišli bez nešťastia: Kolapsy vo volebných miestnostiach, jeden muž zomrel

Voliť prezidenta SR priamo

17.03.2019 08:29

BRATISLAVA – Záchranárov vyslali počas volebnej soboty aj vo volebných miestností. Ako informovala hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (ZZS) SR Alena Krčová, „v sobotu vyslali záchranárov k trom pacientom, ktorí mali zdravotné ťažkosti na mieste konania volieb“. viac »


V Prešovskom kraji zvíťazila Čaputová v siedmich z 13 okresov: Harabin ovládol Svidník

Odvolila aj 103 ročná

17.03.2019 08:10

PREŠOV - V siedmich z trinástich okresov Prešovského samosprávneho kraja (PSK) zvíťazila v sobotných prezidentských voľbách Zuzana Čaputová. Vyplýva to z predbežných neoficiálnych výsledkov volieb, ktoré na svojej webovej stránke zverejnil Štatistický úrad Slovenskej republiky viac »


V Nitrianskom kraji sa zúčastnilo na voľbách 43 percenta voličov, zvolili si Čaputovú

Sčítanie hlasov v Komárne

17.03.2019 08:08

NITRA - Víťazkou prvého kola prezidentských volieb v Nitrianskom kraji sa stala Zuzana Čaputová. Svoj hlas jej podľa predbežných výsledkov zverejnených Štatistickým úradom SR odovzdalo 97.155 voličov, čo predstavuje 39,41 percenta platných hlasov. Maroš Šefčovič získal 47.034 platných voličských hlasov, čo je 19,08 percenta. Obaja postúpili do druhého... viac »


V troch okresoch Trnavského kraja bola účasť nadpolovičná: Bugár mal v Dunajskej Strede štvrtinu

Mladý volič v Trnave

17.03.2019 08:04

TRNAVA - V Trnavskom kraji získala podľa predbežných výsledkov prvého kola prezidentských volieb zverejnených Štatistickým úradom (ŠÚ) SR Zuzana Čaputová s 45,32 percenta hlasov od 99.298 občanov a Maroš Šefčovič s 15,95 percenta hlasov od 34.945 oprávnených voličov. Obaja postúpili do druhého kola prezidentských volieb. viac »


Najčítanejšie články