Art Film Fest | Topky.sk

°C

Nedeľa, 25. október 2020. Meniny má Aurel, zajtra Demeter.

Art Film Fest

Uznávaný filmový festival sa z Trenčianských Teplíc sťahuje do Košíc

Art Film Fest

Art Film Fest

Foto
09.12.2015 18:38

KOŠICE - O čom sa už dlhšie hovorilo, sa stalo skutočnosťou. Medzinárodný filmový festival Art Film fest sa sťahuje do Košíc. Termín 24. ročníka uznávaného filmového festivalu je 17. až 25. jún 2016. viac »

Hviezda Hollywoodu dorazila na Slovensko!

Sir Ben Kingsley
Foto

22.06.2012 19:30

TRENČIANSKE TEPLICE - Hviezda 20. ročníka Art Film Festu, oscarový herec Sir Ben Kingsley, je už na Slovensku. Do dejiska medzinárodného filmového festivalu zavítal vo štvrtok vo večerných hodinách. viac »


Slovenskí filmári predstavili na Art Film Feste pripravované snímky

Slovenskí filmári predstavili na

22.06.2012 14:36

BRATISLAVA - Aké slovenské filmy čakajú kiná v najbližšom roku? Odpoveď na to dal dnešný Panel pripravovaných hraných slovenských filmov, ktorý sa konal v rámci Art Film Festu v Trenčianskych Tepliciach. Tvorcovia na ňom prezentovali dvanásť domácich snímok, ktoré sú vo výrobe, vo vývoji alebo v postprodukcii. Takmer všetky sú hrané, štatistiku mieša jediný animovaný film. viac »


Český herec Miroslav Donutil si prevzal cenu Hercova misia

Český herec Miroslav Donutil

20.06.2012 18:50

Jeden z najobľúbenejších českých hercov Miroslav Donutil si dnes na Art Film Feste prevzal Hercovu misiu. Vo Festivalovom parku osobne pripevnil mosadznú tabuľku so svojim menom a zaradil sa tak medzi osobnosti ako Jean-Paul Belmondo, Gina Lollobrigida, Jeremy Irons či Omar Sharif, ktorí sú tiež držiteľmi Hercovej misie. viac »


Bašavel oživí Slovenskú sezónu

Bašavel oživí Slovenskú sezónu

19.06.2012 14:57

„Zpívám rád, a je to na mně doufám znát,... zvonky štěstí já slyším v dálce znít a hrát,“ sekcia Slovenská sezóna si nedáva repete. Práve naopak, na Art Film Fest prináša najhorúcejšie novinky z domácej tvorby. A Zvonky šťastia sú nový dokumentárny film tandemu Marek Šulík a Jana Bučka. viac »


Herečky Siposová a Marcinková uviedli na AFF film 360. Vyvolal veľký záujem

Herečky Siposová a Marcinková

19.06.2012 12:25

Jubilejný 20. ročník Art Film Festu priniesol divákom exkluzívnu slovenskú premiéru medzinárodného filmu oscarových tvorcov 360, v ktorom si po boku hollywoodskych hviezd zahrali aj slovenské herečky Lucia Siposová a Gabriela Marcinková. viac »


Návštevníci Art Film Festu tvoria vlastný film

Návštevníci Art Film Festu

18.06.2012 14:17

Návštevníci 20. ročníka Art Film Festu pripravujú spoločne experimentálny film, ktorý sa na festivale robí po prvý raz. V príjemnej atmosfére otvoreného stánku v Trenčianskych Tepliciach si každý okoloidúci môže vystrihnúť ľubovoľné políčka z pripravených filmových pásov a dolepiť ich podľa vlastnej chuti do vznikajúceho materiálu. Tým vznikne experimentálna ... viac »


Hviezda Art Film Festu Emmanuelle Béart získala Hercovu misiu

Hviezda Art Film Festu

18.06.2012 14:00

Do 15-tich rokov nevidela žiaden film, jej idolmi boli futbalisti a k herectvu sa dostala vďaka náhodnému stretnutiu. Filmové umenie sa napokon stalo jej celoživotnou láskou. viac »


Svetoznámy režisér Končalovskij si na Art Film Feste prevzal Zlatú kameru

Svetoznámy režisér Andrej Končalovskij

18.06.2012 12:00

Jeden z najuznávanejších ruských režisérov, ktorý prerazil aj v Hollywoode, Andrej Končalovskij, si na Art Film Feste počas otváracieho ceremoniálu prevzal ocenenie Zlatá kamera. viac »


Medzinárodný filmový festival ART FILM FEST otvorili duša a pamäť

Medzinárodný filmový festival ART

18.06.2012 09:44

V znamení pripomienok, že v živote nie sú dôležité iba peniaze, sa nieslo slávnostné otvorenie 20. ročníka Art Film Festu, ktorý sa v sobotu začal v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne. ,,Ďakujem, že môžem na tomto festivale stretnúť ľudí, ktorí sa snažia odhaliť podstatu človeka. To jediné môžeme zanechať ďalším generáciám,“ povedal na slávnostnom ... viac »


Jubilejný 20. Art Film Fest oslavuje bohatou filmovou nádielkou a hviezdami

Art Film Fest

15.06.2012 11:13

Už od soboty 16. júna poteší priaznivcov kvalitného svetového aj domáceho filmu medzinárodný Art Film Fest, ktorý prinesie na plátna exkluzívne premiéry oceňovaných snímok z prestížnych festivalov aj slovenské novinky. Filmový maratón v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne potrvá do 23. júna. Art Film Fest si tento rok pripomenie 20. výročie od jeho založenia. viac »


Česká radosť na Art Film Feste ponúkne elitu dokumentárneho filmu

Česká radosť na Art

14.06.2012 14:51

Reprezentatívny výber toho najlepšieho, čo sa zrodilo na českej dokumentárnej scéne v minulom roku, prinesie na blížiaci sa Art Film Fest sekcia Česká radosť. Art Film Fest sa uskutoční od 16. do 23. júna v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne. Exkluzívny súbor piatich dokumentárnych filmov sa vďaka nemu po prvýkrát dostáva k slovenským divákom. viac »


Art Film Fest uvedie aj exkluzívnu premiéru víťazného filmu z Cannes

Art Film Fest

07.06.2012 08:06

Dostať na slovenský filmový festival doslova zopár dní po skončení najprestížnejšej prehliadky filmu v Cannes snímky, ktoré zozbierali Zlaté palmy a veľké ovácie, zvyklo byť raritou. Art Film Festu sa však už minulý rok podarilo dostať na svoje plátna niekoľko filmov, ktoré premietal prestížny festival v Cannes. A tento rok sa podobný úspech podarilo ... viac »


Art Film Fest otvorí nový film Woody Allena – Do Ríma s láskou

Art Film Fest

06.06.2012 08:03

Víťazné filmy z najznámejších svetových festivalov, oscarových nominantov, exkluzívne premiéry kritikou ospevovaných snímok, novinky slovenskej kinematografie, ázijské filmové hity aj pocty kultovým osobnostiam sveta filmu prinesie jubilejný 20. ročník Art Film Festu, ktorý sa uskutoční od 16. do 23. júna v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne. viac »


Art Film Fest ocení zahraničné aj domáce osobnosti

Art Film Fest

05.06.2012 16:35

Slávne tváre, ktoré sa zapísali do myslí divákov aj slávne mená, ktoré sa podpísali pod významné filmové diela zavítajú na 20. ročník Art Film Festu, ktorý sa uskutoční od 16. do 23. júna v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne. viac »


Výhercovia vstupeniek na ART FILM FEST

Art Film Fest

05.06.2012 16:02

Medzinárodný filmový festival ART FILM FEST oslavuje tohto roku 20. výročie. Od 16. do 23. júna budú Trenčianske Teplice a Trenčín doslova žiť filmovou atmosférou, známymi tvárami a na festivalových návštevníkov čaká aj bohatá hudobná nádielka. Pre dvoch z Vás sme pripravili súťaž o dva 8-dňové vouchre na AFF. viac »


V súťaži krátkych filmov sa stretnú oscaroví nominanti

Tichý týždeň

01.06.2012 12:31

K divácky mimoriadne obľúbeným súčastiam Art Film Festu patrí každoročne aj Medzinárodná súťaž krátkych filmov. Sekcia aj počas 20. ročníka Art Film Festu, ktorý sa uskutoční od 16. do 23. júna v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne, ponúkne bohatú kolekciu 37 filmov z celého sveta, medzi ktorými budú hrané, dokumentárne, experimentálne aj animované ... viac »


Art Film Fest uvedie aj režijný debut Angeliny Jolie

Angelina Jolie a jej

30.05.2012 16:45

Bonbóniky svetovej kinematografie si budú môcť filmoví fanúšikovia vychutnať na blížiacom sa 20. ročníku Art Film Festu, ktorý sa uskutoční od 16. do 23. júna v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne. Sekcia Okolo sveta opäť prinesie snímky, ktoré budú môcť slovenskí diváci vidieť v exkluzívnej premiére. viac »


História Art Film Festu sa ukrýva v tvárach Sophie Loren aj Jozefa Kronera

História Art Film Festu

29.05.2012 19:08

BRATISLAVA - Art Film Fest prichádza každoročne v novej vizuálnej podobe. Nosnými fotografiami blížiaceho sa 20. ročníka sa stali portréty veľkých osobností strieborného plátna, ktoré si na Art Film Feste osobne prevzali ocenenie Hercova misia – Sophie Loren, Jozefa Kronera, Jeana-Paula Belmonda a Gérarda Depardieu. Ich tváre sú vyskladané z 2250 čiernobielych ... viac »


Slovenky po boku Juda Lawa. Art Film Fest ich ukáže po prvýkrát

Lucia Siposová a Gabriela

28.05.2012 12:17

BRATISLAVA - Pre slovenské herečky to bol najväčší úspech v ich životoch. Dostali sa na plátno s hviezdnymi hercami ako Jude Law či Anthony Hopkins a spoločne otvárali prestížny filmový festival. viac »


Európske zákutia prinesú víťazov z prestížneho Berlinale

Cézar musí zomrieť

23.05.2012 12:19

Filmy starého kontinentu už tradične patria medzi lahôdky Art Film Festu. Aj na jeho 20. ročník, ktorý sa uskutoční od 16. do 23. júna v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne, prinesie sekcia Európske zákutia silné príbehy, ktoré v poslednom roku najviac rezonovali na prestížnych filmových festivaloch. Art Film Fest ich prináša slovenským divákom po prvýkrát. viac »


Najčítanejšie články