Art Film Fest | Topky.sk

°C

Nedeľa, 25. október 2020. Meniny má Aurel, zajtra Demeter.

Art Film Fest

Uznávaný filmový festival sa z Trenčianských Teplíc sťahuje do Košíc

Art Film Fest

Art Film Fest

Foto
09.12.2015 18:38

KOŠICE - O čom sa už dlhšie hovorilo, sa stalo skutočnosťou. Medzinárodný filmový festival Art Film fest sa sťahuje do Košíc. Termín 24. ročníka uznávaného filmového festivalu je 17. až 25. jún 2016. viac »

Medzinárodný dramaturgický workshop MIDPOINT opäť na Art Film Feste

MIDPOINT

08.06.2011 09:00

V nadväznosti na úspešný úvodný ročník sa aj tento rok v rámci Art Film Festu uskutoční druhé pokračovanie medzinárodného programu dramaturgických workshopov MIDPOINT, do ktorého je zapojených päť európskych vysokých filmových škôl – bratislavská VŠMU, pražská FAMU a filmové školy v Lodži, Budapešti a Bukurešti. viac »


Zlatá kamera putuje do rúk velikána Jeana-Claudea Carrièra

Zlatá kamera putuje do

07.06.2011 17:25

Laureátom ocenenia Zlatá kamera 19. ročníka Art Film Festu je aj svetoznámy filmový umelec, herec, režisér, producent, ale predovšetkým scenárista, ktorý je podpísaný pod 134 filmovými dielami, Jean-Claude Carrière. viac »


Otec Járu Cimrmana, oscarový Svěrák, získa Hercovu misiu

Otec Járu Cimrmana, oscarový

07.06.2011 17:20

Filmy, v ktorých hrá aj tie, ktoré napísal, sa stali kultovými. Vytvoril legendárneho českého „hrdinu“ Járu Cimrmana. Pre Česko po desaťročiach priniesol z Hollywoodu Oscara. A v celonárodnej ankete Najväčší Čech sa dostal na popredné miesto. Na 19. ročníku Art Film Festu si Zdeněk Svěrák osobne prevezme ocenenie Hercova misia a vlastnoručne pripevní ... viac »


Najvýznamnejší kostýmový výtvarník Milan Čorba získa Zlatú kameru

Milan Čorba

07.06.2011 17:15

Návrhmi filmových aj divadelných kostýmov rozpráva príbehy a zdôrazňuje charaktery postáv. Bez pochýb ho možno nazvať najvýznamnejším domácim kostýmovým výtvarníkom. Milan Čorba si v sobotu 25. júna počas záverečného ceremoniálu prevezme ocenenie Art Film Festu Zlatá kamera za výrazný prínos do oblasti kinematografie. viac »


Filmový kúzelník Emir Kusturica si prevezme Zlatú kameru

Emir Kusturica

07.06.2011 17:10

Mimoriadne talentovaný a jeden z najuznávanejších režisérov sveta, ktorý si získal milióny divákov svojim nenapodobiteľným filmovým rukopisom. Srbský režisér Emir Kusturica, ktorého azda každý film už dnes možno označiť za kultový, získa na Art Film Feste ocenenie Zlatá kamera. Osobne si ho prevezme počas otváracieho ceremoniálu v piatok 17. júna. viac »


Art Film Fest ocení Hercovou misiou divu slovenského herectva Zuzanu Kronerovú

Zuzana Kronerová

07.06.2011 17:05

Z prvej hodiny herectva chcela odísť a nadobudla presvedčenie, že je to jej životný omyl. Ale stala sa jednou z najvýraznejších osobností slovenského herectva. Zuzana Kronerová si v sobotu 25. júna na Art Film Feste prevezme ocenenie Hercova misia za mimoriadny prínos hereckému umeniu vo filme. viac »


Otík z Vesničky získa na Art Film Feste Hercovu misiu

Otík z Vesničky získa

07.06.2011 17:00

Do myslí slovenských i českých divákov sa nezabudnuteľne vryl ako Otík z kultového filmu Vesničko má středisková režiséra Jiřího Menzla. Maďarský herec János Bán si v sobotu 18. júna na Art Film Feste prevezme ocenenie Hercova misia. Vo svojej domovine patrí medzi jedného z najuznávanejších filmových i divadelných hercov, hrá v klasických dielach, komédiách i drámach. viac »


Art Film Fest exkluzívne uvedie víťazné filmy z Cannes s Bradom Pittom aj Kirsten Dunst

Art Film Fest exkluzívne

07.06.2011 16:55

Filmy, ktoré zdvihli zo stoličiek divákov na prestížnom festivale v Cannes a dokonca aj tie, ktoré si s veľkou slávou odniesli z francúzskej riviéry Zlaté palmy, prichádzajú v exkluzívnej premiére k slovenskému divákovi. Art Film Festu sa podarilo získať raritne vysoký počet úspešných filmov z tohtoročného Cannes. viac »


Art Film Fest prinesie svetové novinky, ocení aj Kronerovú, Kusturicu, Bána a Čorbu

Zuzana Kronerová

07.06.2011 16:20

Víťazné filmy z najprestížnejších svetových festivalov v Cannes, Berlíne, Locarne aj Benátkach, exkluzívne premiéry dlho očakávaných snímok, novinky slovenskej kinematografie, ázijské filmové hity i pocty kultovým filmárskym osobnostiam prinesie 19. ročník Art Film Festu, ktorý sa uskutoční od 17. do 25. júna v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne. viac »


Porote na Art Film Feste bude veliť Juraj Jakubisko

Juraj Jakubisko

07.06.2011 16:15

Tradične najdôležitejšou súčasťou programu Art Film Festu je Medzinárodná súťaž hraných filmov. Blížiaci sa 19. ročník, ktorý sa bude konať od 17. do 25. júna v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne, predstaví 15 diel talentovaných filmárov z celého sveta a dokonca aj zo Slovenska. viac »


ART FILM FEST: V kolekcii krátkych filmov bude aj niekoľko držiteľov významných ocenení

ART FILM FEST: V

03.06.2011 14:10

K divácky mimoriadne obľúbeným súčastiam Art Film Festu patrí každoročne Medzinárodná súťaž krátkych filmov. Aj na 19. ročníku, ktorý sa uskutoční od 17. do 25. júna v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne, ponúkne táto sekcia bohatú zmes hraných, dokumentárnych, experimentálnych a animovaných filmov, z profesionálnych i študentských dielní z celého sveta. viac »


Na Art Film Feste budú súťažiť aj horúce novinky z Cannes

Na Art Film Feste

01.06.2011 15:35

Už tradične je dominantou Art Film Festu Medzinárodná súťaž hraných filmov. Aj počas 19. ročníka, ktorý sa uskutoční od 17. do 25. júna v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne, sa vo “filmovom ringu” stretnú diela talentovaných začínajúcich režisérov. viac »


Art Film Fest bude aj plný koncertov

Art Film Fest bude

27.05.2011 14:05

Hoci je Art Film Fest oslavou filmového umenia, každoročne poteší aj fanúšikov dobrej muziky. Ani na jeho 19. ročníku, ktorý sa uskutoční od 17. do 25. júna v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne, nebudú chýbať koncerty pod holým nebom i vo Festivalovej kaviarni. Všetky budú opäť zadarmo. viac »


Art Film Fest otvorí po prvýkrát slovenský film!

Snímka z filmu Dom

23.05.2011 18:00

BRATISLAVA - Medzinárodný filmový festival Art Film Fest po prvýkrát v jeho novodobej histórii otvorí film slovenského tvorcu. Otváraciemu ceremoniálu 19. ročníka Art Film Festu 17. júna bude dominovať snímka Dom od mladej režisérky Zuzany Liovej, ktorá zožala úspech aj na prestížnom festivale Berlinale. Art Film Fest uvedie film v exkluzívnej predpremiére. viac »


Art Film Fest uvedie exkluzívnu premiéru Havlovho filmu Odcházení

Odcházení

19.05.2011 15:20

Tohtoročný medzinárodný filmový festival Art Film Fest uvedie v exkluzívnej slovenskej premiére režijný debut Václava Havla – film Odcházení. viac »


Nebezpečné deti prídu na Art Film Fest. Po prvý raz

Art Film Fest

18.05.2011 14:04

Sú deti len dobré, milé, chutné, usmievavé, prítulné? Alebo sa dokážu zmeniť aj na nemorálne zvery, ak sú ponechané samy na seba? A ako divák dokáže prijať rozbitie romantických vízií o nevinnosti dieťaťa? Na tieto i mnohé ďalšie otázky odpovie nová sekcia 19. ročníku Art Film Festu Nebezpečné deti. Od 17. do 25. júna sa na festivalové plátna v Trenčianskych ... viac »


Čerstvý oscarový film po prvýkrát na Art Film Feste!

Čerstvý oscarový film po

12.05.2011 13:00

Od západu na východ aj od severu na juh možno spoznať filmy starého kontinentu na 19. ročníku Art Film Festu, ktorý sa uskutoční od 17. do 25. júna v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne. Sekcia Európske zákutia nahliadne do najrôznejších európskych krajín, príbehov, jazykov, tradícií, mentalít. A prinesie silné príbehy, ktoré v poslednom období najviac ... viac »


Okolo sveta na Art Film Feste aj s Nicole Kidman

Rabbit Hole

12.05.2011 11:44

Skutočné bonbóniky svetovej kinematografie si budú môcť vychutnať priaznivci filmového umenia na 19. ročníku Art Film Festu, ktorý sa uskutoční od 17. do 25. júna v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne. Sekcia Okolo sveta objavuje pre divákov pozoruhodné diela z mimoeurópskeho priestoru, ktoré získali ocenenia na prestížnych prehliadkach, a ktoré na ... viac »


Art Film Fest opäť prinesie svetové filmy!

Art Film Fest opäť

03.05.2011 14:50

Filmy ovenčené zlatými „medailami“ na prestížnych svetových festivaloch, majstrovské diela klasickej komédie, nové filmy domácich tvorcov, snímky priamo z ázijskej filmovej kuchyne či pocta oscarovému filmovému velikánovi. viac »


Art Film Fest navštívil rekordný počet ľudí!

Art Film Fest navštívil

30.06.2009 09:40

Uplynulý Art Film Fest, ktorý sa uskutočnil od 20. do 27. júna v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne, navštívil rekordný počet ľudí. V kinách si filmy za celý festival vychutnalo 23 281 návštevníkov. Sprievodných podujatí festivalu, medzi ktoré patrili festivalové koncert či ceremoniály odovzdávania ocenenia Hercova misia, sa zúčastnilo 8000 ľudí. viac »


Najčítanejšie články