Župné voľby 2017 - najnovšie informácie z krajov | Topky.sk - Bleskovky

°C

Piatok, 28. február 2020. Meniny má Zlatica, zajtra Radomír.

Župné voľby 2017

Veľké poriadky v Európskom parlamente: Menej kresiel i modernizácia rozpočtu

Predseda Európskej rady Donald Tusk

Predseda Európskej rady Donald Tusk

24.02.2018 06:20

BRUSEL - Lídri 27 členských štátov EÚ odsúhlasili návrh, aby po vystúpení Spojeného kráľovstva počet poslancov Európskeho parlamentu (EP) poklesol zo súčasných z 751 na 705. Predseda Európskej rady Donald Tusk to uviedol po skončení piatkového neformálneho summitu EÚ v Bruseli. viac »

Po rozbitých cestách do Košíc neprídu investori ani turisti, myslí si Jarmila Tkáčová

Jarmila Tkáčová

29.10.2017 11:20

KOŠICE - Kvalitné a udržiavané cesty, dostatok práce za vyššie mzdy, priaznivé podnikateľské prostredie, či ochrana životného prostredia patria k prioritám kandidátky na predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) Jarmily Tkáčovej. Nominantka Slovenskej národnej strany (SNS) priblížila svoje ciele a pohľad na riešenie problémov v kraji v rozhovore. viac »


Vo voľbách do VÚC bude môcť voliť šesť slovenských väzňov

Vo voľbách do VÚC

29.10.2017 10:00

BRATISLAVA - V novembrových voľbách do vyšších územných celkov (VÚC) bude môcť voliť šesť slovenských väzňov. Aktuálne sa vo výkone väzby nachádza 1492 obvinených a vo výkone trestu odňatia slobody 8721 odsúdených, z ktorých sú oprávnení zúčastniť sa volieb dvaja obvinení a štyria odsúdení. viac »


Veľký prehľad kandidátov v župných voľbách po celom Slovensku: MANUÁL, takto váš hlas neprepadne

Veľký prehľad kandidátov v
Foto

28.10.2017 11:59

BRATISLAVA - Župné voľby sa nezadržateľne blížia. Už štvrtého novembra si Slováci zvolia svojich zástupcov do župných zastupiteľstiev a predsedov VÚC. Prečítajte si, čo potrebujete vedieť! viac »


VIDEO Volebný podvod! Krajcer odhalil tajomstvá svojich súperov

Daniel Krajcer

27.10.2017 22:05

BRATISLAVA – Veľkí favoriti podvádzajú už teraz! Také bolo posolstvo jedného z kandidátov na bratislavského župana Daniela Krajcera, ktorý sa do svojich rivalov pustil v predvolebnej relácii RTVS. viac »


EXKLUZÍVNE ODHALENIE Unikli dokumenty, ktoré zatrasú voľbami: Kusého otec donášal na Milana Kňažka

EXKLUZÍVNE ODHALENIE Unikli dokumenty,
Foto

27.10.2017 19:57

BRATISLAVA - Odhalenie, ktoré zmení boj o župana. Jeden z najväčších favoritov na bratislavského župana Rudolf Kusý čelí megaškandálu. Za všetko môže jeho otec, ktorý mu financuje kampaň. Topky majú k dispozícii usvedčujúce dôkazy, ktoré môžu o všetkom rozhodnúť. viac »


Premiér Fico vyzval ľudí, aby sa 4. novembra zúčastnili na župných voľbách

Premiér Fico vyzval ľudí,

27.10.2017 17:15

BRATISLAVA - Voľby do orgánov vyšších územných celkov (VÚC) týždeň pred ich konaním podľa premiéra Roberta Fica zatiaľ nepútajú pozornosť verejnosti na Slovensku. Predseda vlády preto na dnešnom brífingu v Prešove vyzval všetkých ľudí, aby v sobotu 4. novembra prišli voliť. viac »


Nezávislý kandidát na predsedu Košického kraja Bobík sa vzdal kandidatúry a podporí Trnku

Rastislav Trnka

27.10.2017 14:15

KOŠCIE - Nezávislý kandidát Jozef Bobík sa vzdal kandidatúry na post predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) v prospech Rastislava Trnku, ktorý kandiduje s podporou strán OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a Šanca. Informáciu potvrdil Bobík. viac »


Krajcer: Župan má prinášať veľké a reálne vízie a spájať, nie byť údržbárom

Daniel Krajcer

27.10.2017 11:45

BRATISLAVA - Napriek tomu, že nemá skúsenosti s komunálnou ani krajskou samosprávou, necíti sa Daniel Krajcer (Most-Híd, SKOK, Strana zelených) znevýhodnený a trúfa si na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja. Aj preto, lebo pozícia len komunálneho politika je pre túto funkciu podľa neho nepostačujúca. Župan by podľa neho nemal riešiť mikromanažment ... viac »


MV SR zriadi informačnú linku v súvislosti s voľbami do VÚC: Pripravuje sa aj polícia

MV SR zriadi informačnú

27.10.2017 10:55

BRATISLAVA - V súvislosti s konaním volieb do orgánov samosprávnych krajov vyhlásených na 4. novembra 2017, zriadi Ministerstvo vnútra (MV) SR pre obyvateľov informačnú linku, na ktorej budú jeho zamestnanci poskytovať informácie týkajúce sa voličov, ich práv, povinností či organizačného zabezpečenia volieb. Informovala o tom hovorkyňa MV SR Andrea Dobiášová. viac »


Podľa Chmelára a Hrabka voľbám chýba konflikt aj ponuka, účasť bude zrejme nízka

Eduard Chmelár a Juraj

26.10.2017 21:58

BRATISLAVA - Regionálne voľby na Slovensku sú, podobne ako eurovoľby, typické nízkou volebnou účasťou. Tentoraz voľby prebiehajú v týždni rozdelenom sviatkom, kampani chýba konflikt, ktorý by k urnám prilákal voličov, a ani ponuka kandidátov na predsedov VÚC zrejme nebude dôvodom, pre ktorý by išlo voliť výrazne viac ľudí ako v roku 2013. viac »


Pred voľbami to vrie! Unikol mail, ktorý poslal Droba úradníkom župy: Posledný zúfalý krok?!

Pred voľbami to vrie!
Foto

26.10.2017 18:00

BRATISLAVA - Župné voľby sa blížia. Niektorí kandidáti, v snahe vyhnúť sa fiasku, sa uchyľujú k najkrajnejším riešeniam. Juraj Droba poslal dnes ráno úradníkom bratislavskej župy mail. V ňom úradníkom sľubuje, že ich zamestnanie nie je v ohrození v prípade jeho výhry. viac »


Richard Raši a jeho Sedem divov košického kraja

Sedem divov Košického kraja

26.10.2017 16:30

KOŠICE – Kandidát na predsedu KSK Richard Raši, dôverne pozná Košický kraj a v posledných mesiacoch navštívil množstvo miest, kde sa stretol nielen s úžasnými ľuďmi, ale ešte lepšie spoznal krásy nášho regiónu. viac »


Bugár: Na rozdiel od opozície sme sa kotlebovcom postavili aj v Nitre

Na snímke predseda Most-Híd

25.10.2017 20:30

BRATISLAVA – Most–Híd sa v Banskobystrickom samosprávnom kraji rozhodol podporiť nestraníckeho kandidáta, ktorý má šancu poraziť Mariana Kotlebu (ĽSNS), a aj v Nitre strana zabudla na staré spory so súčasným županom Milanom Belicom, aby znemožnila úspech kandidáta ĽSNS Milana Uhríka. viac »


Z Nitry a NSK chcem vytvoriť moderné a bezpečné miesto na život, priznal Marko

Nitriansky hrad je najväčší

25.10.2017 14:20

NITRA - Kandidát na post predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Ján Marko kandiduje za stranu Nový parlament. V rozhovore uviedol, že v prípade svojho zvolenia sa chce zamerať predovšetkým na ochranu zdravia, života a majetku občanov. viac »


Trenčiansky kraj má veľký potenciál v agroturistike, myslí si Valko

Na snímke kandidát na

25.10.2017 14:05

PRIEVIDZA - Nie je typ, ktorý by sa potreboval zviditeľňovať v politike, je len obyčajný občan a tieto veci sú mu už tŕňom v oku. To je aj motivácia, prečo išiel kandidovať. Povedal to v rozhovore pre TASR Igor Valko z Prievidze, kandidát na predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK). Bývalého policajta a v súčasnosti majiteľa SBS služby na tento ... viac »


Chcem využiť svoje sily pre zlepšenie života v Žilinskom kraji, povedal Cibulka

Peter Cibulka

25.10.2017 12:54

ŽILINA - Kandidatúrou na post predsedu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) chce nezávislý kandidát Peter Cibulka naplniť svoje právo podieľať sa na správe a rozvoji našej krajiny a urobiť všetko, čo je v jeho silách, pre zlepšenie života v ŽSK. Povedal to v rozhovore. viac »


Kandidát na bratislavského župana Milan Ftáčnik bol ONLINE: Nie je to o prachoch, o ľuďoch

Kandidát na bratislavského župana

25.10.2017 10:05

BRATISLAVA - Tuhý boj o post bratislavského župana má viacero favoritov, podľa prieskumov je však jeden z nich predsa len bližšie k víťazstvu. Na vaše otázky dnes odpovedal Milan Ftáčnik. viac »


SaS, KDH a OĽaNO chcú zabrániť nakupovaniu rómskych hlasov

Komunálne voľby 2014

25.10.2017 10:01

BRATISLAVA - Opozičné strany Sloboda a Solidarita, OĽaNO a KDH vyzvali Štátnu komisiu pre voľby a kontrolu politických strán a Políciu SR, aby zabránili manipuláciám s volebnými lístkami ako aj nakupovaniu hlasov, špeciálne z rómskych osád počas nadchádzajúcich volieb do vyšších územných celkov (VÚC). “Je nevyhnutné, aby orgány, ktoré majú povinnosť, ... viac »


Boj o banskobystrickú župu sa priostril: V priamom prenose sa vzdali traja kandidáti

V priamom prenose sa
Foto

25.10.2017 09:58

BANSKÁ BYSTRICA - Traja kandidáti na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK), Ivan Saktor (nezávislý), Vojtech Kökény (Strana rómskej koalície) a Michal Kantor (Strana zelených Slovenska) sa v utorok večer v priamom prenose diskusnej relácie RTVS, venovanej novembrovým voľbám do vyšších územných celkov, nečakane vzdali svojej kandidatúry. Každý v prospech iného. viac »


Veľký prieskum k župným voľbám! Víťazstvo Smeru takmer všade, Lunter poráža Kotlebu o 30%

Podľa najnovšieho prieskumu by

21.10.2017 11:12

BRATISLAVA - V Smere si zrejme môžu mädliť ruky, pred blížiciami sa župnými voľbami to pre nich vyzerá sľubne. Ako vyplýva z prieskumov, ktoré pre televíziu TA3 uskutočnila agentúra AKO a zverejnila vo štvrtok večer, kandidáti s podporou najsilnejšej strany by mohli opanovať až šesť krajov. viac »


Najčítanejšie články