Župné voľby 2017 - najnovšie informácie z krajov | Topky.sk - Bleskovky

Utorok, 22. október 2019. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

Župné voľby 2017

Veľké poriadky v Európskom parlamente: Menej kresiel i modernizácia rozpočtu

Predseda Európskej rady Donald Tusk

Predseda Európskej rady Donald Tusk

24.02.2018 06:20

BRUSEL - Lídri 27 členských štátov EÚ odsúhlasili návrh, aby po vystúpení Spojeného kráľovstva počet poslancov Európskeho parlamentu (EP) poklesol zo súčasných z 751 na 705. Predseda Európskej rady Donald Tusk to uviedol po skončení piatkového neformálneho summitu EÚ v Bruseli. viac »

Liberáli o voľbách: Slováci demonštrovali proti populizmu, korupcii a extrémizmu

Richard Sulík

05.11.2017 11:27

BRATISLAVA - Sobotňajšie voľby do orgánov Vyšších územných celkov sa stali presvedčivou demonštráciou odporu angažovaných občanov voči populizmu, korupcii a extrémizmu. Uvádza sa to vo vyhlásení predsedníctva opozičnej strany SaS. viac »


VIDEO Definitívne výsledky župných volieb: Totálna porážka Smeru a kotlebovcov

Marian Kotleba a Ján
FotoVideo

05.11.2017 11:10

BRATISLAVA - Slováci si v sobotu volili nových predsedov VÚC a ich voľba priniesla prekvapujúce výsledky. Mobiliziácia priniesla množstvo zmien a veľkú porážku Smeru a kotlebovcov. viac »


Viskupič: Moje prvé kroky povedú k samosprávam

Jozef Viskupič

05.11.2017 01:49

TRNAVA - Prvé kroky Jozefa Viskupiča (OĽaNO, SaS, KDH, NOVA, OKS a Zmena zdola), ktorý by sa podľa predbežných neoficiálnych výsledkov mal stať novým trnavským županom, povedú k samosprávam, teda k starostom a primátorom. Povedal to novinárom vo svojej víťaznej reči, v ktorej načrtol prvé kroky v úrade. viac »


Frešo priznal volebnú porážku

Pavol Frešo prichádza do

05.11.2017 01:47

BRATISLAVA - Pavol Frešo priznal neúspech vo voľbách predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK). viac »


V Bratislavskom kraji spočítali vyše 70 percent, stále vedie Droba

Juraj Droba so svojou

05.11.2017 01:14

BRATISLAVA - Po spočítaní viac ako 70 percent hlasov vo voľbách predsedu Bratislavského kraja naďalej vedie Juraj Droba, a to so ziskom 19,84 percenta hlasov. viac »


Oslavy v Trnave: Viskupič otvoril šampanské, Mikuša nazval dosluhujúcim županom

Jozef Viskupič

05.11.2017 00:52

TRNAVA - Oslavné pokriky a otváranie šampanského má za sebou kandidát na predsedu Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič (OĽaNO, SaS, KDH, NOVA, OKS a Zmena zdola), ktorý už na základe priebežných výsledkov župných volieb verí vo svoje víťazstvo. Súčasného dlhoročného župana Tibora Mikuša nazval dosluhujúcim. viac »


Jurinová má stále prvenstvo v Žilinskom samosprávnom kraji

Erika Jurinová

05.11.2017 00:50

ŽILINA - Po viac ako polovici sčítaných volebných okrskov Erika Jurinová stále vedie vo voľbe občanov, ktorí by ju chceli vidieť v kresle predsedu Žilinského samosprávneho kraja. viac »


Majerský vedie v boji o post predsedu Prešovského kraja

Primátor Levoče Milan Majerský

05.11.2017 00:48

PREŠOV - Milan Majerský v boji o kreslo predsedu Prešovského samosprávneho kraja posilnil svoju pozíciu. viac »


Ján Lunter vedie v Banskobystrickom kraji pred Marianom Kotlebom

Ján Lunter

05.11.2017 00:29

BANSKÁ BYSTRICA - Banskobystrický samosprávny kraj by mohol viesť Ján Lunter, ktorému sa od voličov podarilo zatiaľ získať 43,83 percenta hlasov. viac »


Veľký škandál v Banskej Bystrici: Pokus o ovplyvnenie volieb, klamstvá na okrskoch

Snímka z hlasovacej miestnosti

04.11.2017 22:04

BANSKÁ BYSTRICA - Na predsedov niekoľkých banskobystrických okrskov sa buď osobne alebo esemeskami obrátili ľudia, ktorí ich presviedčali, že oznámenie o vzdaní sa kandidatúry šiestich kandidátov na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK), ktoré má visieť za paravánom pri hlasovaní voličov, musia stiahnuť. viac »


Danko odvolil, jednoznačný odkaz pre budúceho župana: Všetkých nás tu trápi jedna vec

Andrej Danko
Foto

04.11.2017 18:04

MILOSLAVOV – Predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko volil v sobotňajších voľbách okolo 13.30 h na obecnom úrade v obci Miloslavov (okr. Senec). Od novozvolených predstaviteľov Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) očakáva najmä riešenie situácie v doprave, školstve či v oblasti sociálnej starostlivosti. viac »


Väčšina Bratislavčanov stále netuší, kde je sídlo VÚC, tvrdí Richard Sulík

Richard Sulík

04.11.2017 17:30

BRATISLAVA – Vyššie územné celky (VÚC) nie sú veľmi významné a väčšina Bratislavčanov stále ani len netuší, kde má bratislavská VÚC svoje sídlo, hovorí predseda okrskovej volebnej komisie na Jelenej ulici v Bratislave a zároveň predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík. viac »


Kandidát na poslanca v Brezne vydával bločky s odporúčaním, koho voliť

Na snímke volebná schránka

04.11.2017 16:05

BREZNO - Volebná komisia Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) do týchto chvíľ riešila dva prípady v obvode Brezno, ktoré sa týkali povinného zachovávania volebného moratória. Informoval o tom Peter Bahno, predseda volebnej komisie BBSK. viac »


Prezident odovzdal svoj hlas doma v Poprade v spoločnosti manželky

Na snímke zľava prezident

04.11.2017 10:40

POPRAD - V spoločnosti svojej manželky Martiny v sobotu vo volebnom okrsku číslo 2. v Poprade odovzdal svoj hlas v župných voľbách aj prezident SR Andrej Kiska. Po hlasovaní pred novinármi zdôraznil, že je potrebné ísť voliť. „Chcel by som vyzvať všetkých občanov, aby šli voliť, a to z dvoch dôvodov. Prvým je to, že župné voľby sú o našom bežnom živote, ... viac »


Voľby ohrozuje korupcia, polícia koná

ilu

03.11.2017 10:00

BRATISLAVA - Pred nadchádzajúcimi voľbami polícia aktívne operatívne vyhľadáva informácie o možnej volebnej korupcii, prípadne o snahách narušiť priebeh volieb. viac »


Aj irackí utečenci bývajúci v Nitre môžu ísť voliť: Neprejavujú však veľký záujem

Aj irackí utečenci bývajúci

03.11.2017 09:55

NITRA – Utečenci z Iraku, ktorí bývajú v Nitre a v okolí, sa môžu zúčastniť na sobotňajších župných voľbách, pretože majú azylové povolenie aj miesto trvalého bydliska. viac »


Kampaň pred sobotnými župnými voľbami končí: Začína totiž plynúť moratórium

ilu

02.11.2017 08:05

BRATISLAVA - Kampaň pred sobotňajšími voľbami do vyšších územných celkov (VÚC) sa končí, začína plynúť volebné moratórium. Propagačné aktivity, ktoré zákon povoľuje, sú 48 hodín pred začiatkom hlasovania a počas volebného dňa zakázané. Necelé dva týždne sa už nesmú zverejňovať ani prieskumy verejnej mienky. viac »


VIDEO Krajcerov tvrdý odkaz na poslednú chvíľu: Žiadni komunisti ani fašisti

Daniel Krajcer

02.11.2017 06:10

BRATISLAVA – Jeden z kandidátov na bratislavského župana Daniel Krajcer sa v poslednej debate pred župnými voľbami, ktoré sa uskutočnia v sobotu, poriadne rozohnil. V diskusii v televízii TA3 jasne odkázal, že na čele župy nemajú čo robiť ani fašisti, ani komunisti. viac »


SaS o volebnej korupcii: Kandidátovi na krajského poslanca ponúkli za peniaze volebné hlasy

Ľubomír Galko a Natália

01.11.2017 17:10

BRATISLAVA – Okresnému predsedovi strany SaS v Bardejove Milanovi Vrabeľovi, ktorý v nastávajúcich voľbách do vyšších územných celkov kandiduje za poslanca, ponúkli zabezpečenie volebných hlasov v šiestich rómskych osadách v okrese Bardejov. Organizátor mu mal za sumu tri eurá za jeden hlas takýmto spôsobom sľúbiť podporu 2600 voličov. O prípadoch volebnej ... viac »


Danko: Nevoliť je právo, ale ísť voliť zodpovednosť

Andrej Danko

01.11.2017 16:10

BRATISLAVA - Predseda Národnej rady SR Andrej Danko vyzýva na čo najvyššiu účasť na sobotňajších (4.11.) voľbách do vyšších územných celkov (VÚC). TASR informovala riaditeľka odboru komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie Národnej rady SR Zuzana Čižmáriková. viac »


Najčítanejšie články