Župné voľby 2017 - najnovšie informácie z krajov | Topky.sk - Bleskovky

°C

Nedeľa, 17. november 2019. Meniny má Klaudia, zajtra Eugen.

Župné voľby 2017

Veľké poriadky v Európskom parlamente: Menej kresiel i modernizácia rozpočtu

Predseda Európskej rady Donald Tusk

Predseda Európskej rady Donald Tusk

24.02.2018 06:20

BRUSEL - Lídri 27 členských štátov EÚ odsúhlasili návrh, aby po vystúpení Spojeného kráľovstva počet poslancov Európskeho parlamentu (EP) poklesol zo súčasných z 751 na 705. Predseda Európskej rady Donald Tusk to uviedol po skončení piatkového neformálneho summitu EÚ v Bruseli. viac »

Nemôžeme sa nechať uspať, vyzýva po prieskume kandidát na šéfa BBSK J. Lunter

Ján Lunter

21.10.2017 08:15

BANSKÁ BYSTRICA – Kandidát na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Ján Lunter (nezávislý) reagoval na výsledky prieskumu voličských preferencií, ktoré v piatok (20.10.) večer zverejnila televízia TA3, zdržanlivo. Pre televíziu ich urobila agentúra AKO a jej prieskum ho jasne favorizuje za šéfa kraja pred úradujúcim predsedom BBSK Marianom Kotlebom (ĽSNS). viac »


Ľudia by do kresla predsedu Bratislavského samosprávneho kraja posadili Milana Ftáčnika

Kandidát na primátora Bratislavy

20.10.2017 11:00

BRATISLAVA - Ak by sa voľby predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) konali tento víkend, ich víťazom by sa stal Milan Ftáčnik, za ktorého by hlasovalo 30,2 percenta respondentov. viac »


Buďte na voľby pripravení, veľká spoveď kandidátov: Takto sa chcú pobiť o post župana!

Kandidáti
Foto

20.10.2017 10:00

KOŠICE - Dvadsaťtri kandidátov, dve župy. Také sú zatiaľ čísla na východnom Slovensku pred blížiacimi sa voľbami predsedov VÚC. Prečítajte si, ako sa chystajú vyraziť jednotliví kandidáti v Košickom a Prešovskom samosprávnom kraji do boja! viac »


Buďte na voľby pripravení, veľká spoveď kandidátov: Takto sa chcú pobiť o post župana!

Kandidáti
Foto

19.10.2017 11:05

BANSKÁ BYSTRICA - V krajoch stredného Slovenska sa črtajú poriadne bitky. Zatiaľ čo v Žilinskom kraji sa bude post župana snažiť získať šesť kandidátov, v Banskobystrickom kraji ich bude desať. Pozrite sa s nami, ako kandidáti odpovedali na naše otázky! viac »


Blaško pozastavuje rozhodnutie vzdať sa kandidatúry na predsedu BSK

Rastislav Blaško

18.10.2017 19:05

BRATISLAVA – Rastislav Blaško dočasne pozastavuje svoje rozhodnutie vzdať sa oficiálne kandidatúry na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK). Svoju rezignáciu v prospech svojho súpera Milana Ftáčnika pritom oznámil v pondelok (16.10) večer v RTVS. Blaško informoval, že sa v médiách objavili zavádzajúce informácie o jeho osobe, a preto Ftáčnik ... viac »


Prípravu Štatistického úradu SR na spracovanie volieb do VÚC preverila druhá skúška

Prípravu Štatistického úradu SR

18.10.2017 17:10

BRATISLAVA - Druhá skúška spracovania výsledkov hlasovania v nadchádzajúcich voľbách do orgánov samosprávnych krajov (VÚC) sa v súlade so schváleným projektom uskutočnila na ôsmich krajských pracoviskách a ústredí Štatistického úradu Slovenskej republiky (ŠÚ SR). Informoval o tom hovorca ŠÚ SR Marián Jánošík. viac »


Kandidát na trnavského župana Konrád Rigó bol ONLINE: Zmena je potrebná, toto chce ponúknuť

Konrád Rigó
Foto

18.10.2017 14:13

TRNAVA - Súčasnému županovi Tiborovi Mikušovi či opozičnému kandidátovi Jozefovi Viskupičovi sa v boji o post trnavského župana postaví aj Konrád Rigó. Súčasný štátny tajomník ministerstva kultúry odpovedal na vaše otázky! viac »


Smer prvýkrát prehovoril o voľbách v Bratislave: Toto sú mená, ktoré neprichádzajú do úvahy

Martin Glváč

18.10.2017 11:56

BRATISLAVA - V Bratislavskom kraji najsilnejšia politická strana SMER-SD stále nemá svojho kandidáta. Bratislavský krajský šéf Smeru-SD Martin Glváč hovorí, že si ešte vyberajú, no majú jasno kto to určite nebude. viac »


RTVS spustila diskusie k župným voľbám: FOTO Bizár hneď na úvod! Pornokravata a gruppensex

RTVS spustila diskusie k
Foto

17.10.2017 12:15

BRATISLAVA - Včerajšia diskusia na RTVS 2 vyvolala vášnivú debatu. Predstavili sa takmer všetci kandidáti, no pri niektorých je na mieste váhať, či sú vhodnými kandidátmi. Padli obvinenia z netransparentného financovania volebnej kampane, reči o administratívnom appendixe i gruppensexu v slovenskej politike. viac »


Kandidáti na župných poslancov: TSK, Volebný obvod 9, okres Trenčín

Kandidáti na župných poslancov:

17.10.2017 12:00

TRENČÍN - Zoznam kandidátov na post župného poslanca v Trenčianskom samosprávnom kraji za okres Trenčín. Zvolení budú deviati poslanci. viac »


Kandidáti na župných poslancov: TSK, Volebný obvod 8, okres Púchov

Kandidáti na župných poslancov:

17.10.2017 12:00

TRENČÍN - Zoznam kandidátov na post župného poslanca v Trenčianskom samosprávnom kraji za okres Púchov. Zvolení budú traja poslanci. viac »


Kandidáti na župných poslancov: TSK, Volebný obvod 7, okres Prievidza

Kandidáti na župných poslancov:

17.10.2017 12:00

TRENČÍN - Zoznam kandidátov na post župného poslanca v Trenčianskom samosprávnom kraji za okres Prievidza. Zvolení budú jedenásti poslanci. viac »


Kandidáti na župných poslancov: TSK, Volebný obvod 6, okres Považská Bystrica

Kandidáti na župných poslancov:

17.10.2017 12:00

TRENČÍN - Zoznam kandidátov na post župného poslanca v Trenčianskom samosprávnom kraji za okres Považská Bystrica. Zvolení budú piati poslanci. viac »


Kandidáti na župných poslancov: TSK, Volebný obvod 5, okres Partizánske

Kandidáti na župných poslancov:

17.10.2017 12:00

TRENČÍN - Zoznam kandidátov na post župného poslanca v Trenčianskom samosprávnom kraji za okres Partizánske. Zvolení budú štyria poslanci. viac »


Kandidáti na župných poslancov: TSK, Volebný obvod 4, okres Nové Mesto nad Váhom

Kandidáti na župných poslancov:

17.10.2017 12:00

TRENČÍN - Zoznam kandidátov na post župného poslanca v Trenčianskom samosprávnom kraji za okres Nové Mesto nad Váhom. Zvolení budú piati poslanci. viac »


Kandidáti na župných poslancov: TSK, Volebný obvod 3, okres Myjava

Kandidáti na župných poslancov:

17.10.2017 12:00

TRENČÍN - Zoznam kandidátov na post župného poslanca v Trenčianskom samosprávnom kraji za okres Myjava. Zvolení budú dvaja poslanci. viac »


Kandidáti na župných poslancov: TSK, Volebný obvod 2, okres Ilava

Kandidáti na župných poslancov:

17.10.2017 12:00

TRENČÍN - Zoznam kandidátov na post župného poslanca v Trenčianskom samosprávnom kraji za okres Ilava. Zvolení budú piati poslanci. viac »


Kandidáti na župných poslancov: TSK, Volebný obvod 1, okres Bánovce nad Bebravou

Kandidáti na župných poslancov:

17.10.2017 12:00

TRENČÍN - Zoznam kandidátov na post župného poslanca v Trenčianskom samosprávnom kraji za okres Bánovce nad Bebravou. Zvolení budú traja poslanci. viac »


Buďte na voľby pripravení, veľká spoveď kandidátov: Takto sa chcú pobiť o post župana!

Kandidáti
Foto

17.10.2017 07:25

BRATISLAVA - Najväčšie problémy žúp, nespokojnosť s ich vedením či tlak na vládu, aby sa im venovala viac. To sú všetko témy, na ktoré nám v rámci predvolebného špeciálu odpovedali kandidáti na post predsedov VÚC. viac »


Kandidát Rastislav Blaško sa vzdal boja o kreslo bratislavského župana

Rastislav Blaško

17.10.2017 06:15

BRATISLAVA - Nezávislý kandidát na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Rastislav Blaško sa vzdal kandidatúry v prospech svojho súpera Milana Ftáčnika. Oznámil to v dnešnej relácii RTVS Voľby do samosprávnych krajov 2017 s tým, že sa bude uchádzať len o miesto poslanca v Zastupiteľstve BSK. viac »


Najčítanejšie články