°C

Piatok, 10. júl 2020. Meniny má Amália, zajtra Milota.

Hrozivý nález na Cypre: FOTO Na dne jazera ležal podozrivý kufor, jeho obsah všetkých šokoval

Cyperskí potápači vyťahujú z dna umelého jazera kufor
Cyperskí potápači vyťahujú z dna umelého jazera kufor
Zdroj: SITA/AP/Petros Karadjias
29.04.2019 07:10

MITSERO - Cyperskí vyšetrovatelia zaznamenali v nedeľu ďalší posun v prípade série vrážd, ktoré údajne spáchal 35-ročný armádny dôstojník. Podľa vyjadrení predstaviteľov polície vytiahol potápač z dna umelého jazera kufor obsahujúci ľudské pozostatky, informovala tlačová agentúra AP.


Predpokladá sa, že ide o časti tela jednej zo siedmich osôb - piatich žien a dvoch dievčat -, ku ktorých zavraždeniu sa nemenovaný muž priznal. Všetky obete sú údajne cudzinky, pričom polícia už skôr našla telá troch žien. Spomínané jazero je súčasťou dnes už opustenej medenej bane a nasadený potápač musel mať na sebe ochranný odev vzhľadom na vysoký obsah toxických látok vo vode. Predpokladaný vrah uviedol, že do tohto jazera vhodil kufre s telami troch zo svojich obetí.

Cyperskí potápači vyťahujú z
Zdroj: SITA/AP/Petros Karadjias

Vytiahnutý kufor, ktorý bol zaťažený kusom betónu, je jedným z dvoch, ktoré vyšetrovatelia lokalizovali v sobotu. Hľadanie tretieho stále pokračuje. Prítomný koroner sa vyjadril, že nájdené pozostatky sú v značnom štádiu rozkladu a na určenie totožnosti osoby bude potrebný celý rad testov.

Zavraždenými ženami, ktorých pozostatky skončili v jazere, sú údajne 31-ročná Maricar Valtez Arquiolová z Filipín, 36-ročná Florentina Buneová z Rumunska a Buneovej osemročná dcéra Elena Natalia. Arquiolová bola nezvestná od decembra 2017, zatiaľ čo Buneová s dcérou zmizli ešte v septembri 2016.

Cyperskí potápači vyťahujú z
Zdroj: SITA/AP/Petros Karadjias

Ako prvú z obetí však našli 14. apríla 38-ročnú Mary Rose Tiburciovú, takisto Filipínku, ktorej zviazané telo sa nachádzalo v zaplavenej šachte blízko spomínaného jazera. Podozrivého armádneho kapitána, voči ktorému zatiaľ nevzniesli žiadne obvinenia, vystopovali minulý týždeň pomocou záznamov o internetovej aktivite Tiburciovej. S vyšetrovaním pomáha päťčlenný tím britských špecialistov.


Galéria

Cyperskí potápači vyťahujú z Cyperskí potápači vyťahujú z Cyperskí potápači vyťahujú z

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články